Skocz do zawartości
Gość podikar

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka?

Rekomendowane odpowiedzi

 

ja po 3 tygodniach od pierwszego zauważonego wycieku (też nie mogłem na początku zlokalizować) musiałem praktycznie codziennie rano uzupełniałem połowę zbiorniczka płynem. W sumie na jakieś 6000km wlałem 11l płynu :) ale przynajmniej widziałem już <> gdzie cieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie jest tak że podczas dynamicznej jazdy po około 10 kilometrach ubywa 1.5 litra płynu ze zbiorniczka i z tamtąd ucieka bo założyłem wężyk od dołu z tego zbiorniczka do butelki która się napełniła.Oleju nie przybywa na bagnecie ,w zbiorniczku plam oleju niema jest tylko jakiś nalot na śćiankach.Teraz mam pytanie czy te objawy są na 100 % winą uszczelki pod głowicą czy cośik innego jeszcze ?

Edytowane przez adaho800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dokladnie to samo co ty i dzieki temu zaoszczedzilem troche zlociszy na plynie.

U mnie problem zostal calkowicie wyeliminowany poprzez wymiane uszczelki pod glowica. Poczatkowo nie bylo widac wady ale po dluzszych ogledzinach ukazalo sie malutkie rozwarstwienie uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wali plyn w wydech to raczej uszczelka ,mialem to samo w AVF , po przejechaniu do 10 kilosow zbiorniczek robil sie pusty , sprawdz czy weze robia sie bardzo twarde .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba przyczyne swojego problemu który sie jutro okaze na ile miałem racji, mianowicie problem tkwi w walniętym termostacie .Górny przewód gumowy gorący a dolny zimny .Obym miał racje co do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam chyba przyczyne swojego problemu który sie jutro okaze na ile miałem racji, mianowicie problem tkwi w walniętym termostacie .Górny przewód gumowy gorący a dolny zimny .Obym miał racje co do niego.
Wszystko z tego opisu wskazuje na to :) nie masz obiegu w ukladzie bo termo sie nie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa kilka godzin walki i musze sie poddać.Wymieniony termostat, korek od zbiorniczka a on i tak sobie wywala ten płyn przez upust ze zbiorniczka. To już chyba jednak ta nieszczęsna uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja moze troszke od tematu ale dzis na wężu od G12 zobaczylem plamy zeschnietego plynu....

http://img715.imageshack.us/img715/3450/ab80d94d2df063cb.jpg

sa dziurki w wezu - jak nazywa sie ten waz i gdzie moge go kupic tanio?? najlepiej na allegro jesli ktos podalby linka:) czy mozna jezdzic jeszcze z takim wezem?? czy moge go zalatac czyms??

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na allegro u sprzedawcy rafcio206, moze znajdziesz to czego szukasz, ma wiele dobrych i tanich czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega z Allegro nie sprzedaje wezy akurat...

 

pytanie : czym mozna zalatac te 2 male dziurki na gumowym wezu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma siebie co oszukiwac. Tez tak robikem ewidentnie uszczelka pod glowica. nie pomoge inne roboty: wymiana pompy wody , termostat, czyszczenie chlodnicy. od razy zrob uszczellke bo inazej bedziesz cierpiaol jak ja 2 x robocizna

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczen wiem, ze jezeli juz jest wywalona uszczelka w zbiorniczku robi sie syf ze wzgledu na olej dostajacy sie do obiegu cieczy chlodzacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe koniecznie musi być syf w zbiorniczku. Jeżeli "pójdzie" olej do płynu to tak a jak pójdzie płyn do oleju to w silniku masło. Raz mi wcinało płyn - szedł na cylindry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszelkich objawów wycieków brak , ubytek płynu przez zbiorniczek

żadnego masła w oleju czy bulgotania...

Właśnie wymieniłem uszczelkę ....

 

I to było niestety to....:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszelkich objawów wycieków brak , ubytek płynu przez zbiorniczek

żadnego masła w oleju czy bulgotania...

Właśnie wymieniłem uszczelkę ....

A inny kolor spalin i gryzacy dym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez byl wyciek i okazalo sie ze to jakis trojnik przy maglownicy... mechanik wymienil na plastikowy ale kazal szukac aluminiowego... musze podjechac do serwisu, podobno w ktoryms roku byla akcja serwisowa i teraz w serwisowce juz sa trojniki alu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ubytek płynu spowodowany był walniętym wężykiem między pompą a trójnikiem. Wymieniony na nowy (z wielkim bólem, bo nie bardzo jest miejsce na rękę), nowy płyn wlany, poziom się ustabilizował, a temperatura rośnie bardzo szybko. Czyżby termostat do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy to sie wymeinia czy oring w kruccu sie wymienia ??? bo u mnie z tego pokapuje i delikatnie ubywa plynu :dolamam link do zobaczenia

 

http://img841.imageshack.us/img841/9463/kruciec.png

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kapie z tego plastikowego krucca - Dzisiaj, 14:50

 

 

 

czy ktos wie czy to sie wymeinia czy oring w kruccu sie wymienia ??? bo u mnie z tego pokapuje i delikatnie ubywa plynu link do zobaczenia

 

http://img841.imageshack.us/img841/9463/kruciec.png

 

 

 

 

MOC DRZEMIE W TDI

 

nie otwiera mi tego linku, ale jak to ten, w zbiorniczku wyruwnawczym ,to tak objawiała mi sie głowica ,no i po zrobieniu głowicy nie kapie ,ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również nie otwiera tego linku [http://img841.imageshack.us/img841/9463/kruciec.png],ale jeśli to ten króciec który wchodzi w blok silnika z tyłu to da się tam wymienić oring. Ja u siebie zmieniałem niedawno i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności