Skocz do zawartości
Gość podikar

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiorniczka?

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem rozszczelnioną chłodnicę właśnie z boku na styku plastiku i alu no i poszła do wymiany ... stara ciekła tylko przy dużych ciśnieniach czyli wysokich obrotach i też śladów nie było bo odparowywała ... wymiana chłodnicy załatwiła sprawę definitywnie płynu nie ubywa ...

jak nie widać wycieków to proponuje dać w palnik ostro przez parę km oglądać szybko i macać boki chłodnicy / łączenia węży i patrzeć czy nie ma białego osadu gdzieś w tych okolicach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie takie same objawy jak miałem trafiony przewód od chłodnicy oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie łudż sie wymiana korka od G12 nic to nie da. Miałem dokładne te same objawy. Jest to uszczelka pod głowica. Koszt spory 1200 zł. Planowanie, sprawdzanie szczelnosci koszt robocizny razem z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos sam lubi dlubac przy aucie to koszt nie jest taki duzy w moim afn wyszlo mi komplet uszczelek + planowanie glowicy okolo 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

niedawno kupiłem paska i zauważyłem ubytek płynu chłodniczego, nie mam mazi na korku oleju ani bagnecie, nie bulgocze w zbiorniku wyrownawczym, autko chodzi dobrze, nie ma z nim problemów; przedwczoraj zdjąłem osłonę silnika i zauwazyłem, ze po prawej stronie za pompą wtryskową, tam gdzie taki gruby wąż z płytem chłodniczym 'wchodzi' do silnika jest biało-różowy nalot. Czy to uszczelka pod głowicą? Dodam, że nalot jest na wierchu na łączeniu. Mój silnik to 1.9 AFN

dodam jeszcze ze nie ubywa oleju, ani go nie przybywa

Edytowane przez cezaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio ostatnio to samo cały mi płyn uciekł ze zbiorniczka i co się okazało miałem rozcięty przewód od pompy i cały płyn mi wybył a nie mogłem dojść skąd mi wyciekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występowały podobne objawy, Cały Płyn chłodniczy ubywał po jakimś tygodniu po przejechaniu około 500KM... Jeździłem tak Dwa miesiące ponad ze strachem czy to nie uszczelka pod głowicą. W oleju na bagnecie wody nie widziałem, w zbiorniczku syfu nie było. Lecz po dwóch miesiącach coś definitywnie zaczęło wyciekać tak że na parkingu zostawiałem plamę. Nie był to żaden olej ani Paliwko. Mechanik wpuścił mi do obiegu trochę sprężonego powietrza i okazało się że wycieka z węża który wchodzi do bloku silnika. Po odkręceniu dwóch śrubek na które był przykręcony ten wąż okazało się że nie ma uszczelki. Zaklejenie to 10 min roboty, odczekanie następnych 30 aż wyschnie i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jericho dużo czytałem o uszczelce pod głowicą, szukałem, ale tej sytuacji nie znalazłem, gdyż maź znalazła się na zewnątrz, co wydało mi się dziwne; jeśli na forum była o takim przypadku mowa to proszę o linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Jericho dużo czytałem o uszczelce pod głowicą, szukałem, ale tej sytuacji nie znalazłem, gdyż maź znalazła się na zewnątrz, co wydało mi się dziwne; jeśli na forum była o takim przypadku mowa to proszę o linka
Linka ci nie podam bo nie szukalem, ale sadze ze juz tyle razy byly omowione problemy dotyczace uszczelki, ze Twoj przypadek swiadczy o tym ze u Ciebie jest z nia w porzadku, a problem tkwi gdzie indziej.

 

prawej stronie za pompą wtryskową, tam gdzie taki gruby wąż z płytem chłodniczym 'wchodzi' do silnika jest biało-różowy nalot

Moze wlasnie w tym miejscu ci cieknie. Wytrzyj i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich

 

niedawno kupiłem paska i zauważyłem ubytek płynu chłodniczego, nie mam mazi na korku oleju ani bagnecie, nie bulgocze w zbiorniku wyrownawczym, autko chodzi dobrze, nie ma z nim problemów; przedwczoraj zdjąłem osłonę silnika i zauwazyłem, ze po prawej stronie za pompą wtryskową, tam gdzie taki gruby wąż z płytem chłodniczym 'wchodzi' do silnika jest biało-różowy nalot. Czy to uszczelka pod głowicą? Dodam, że nalot jest na wierchu na łączeniu. Mój silnik to 1.9 AFN

dodam jeszcze ze nie ubywa oleju, ani go nie przybywa

to swiadczy o tym ze masz wszystko ok uszczelka jest ok i musisz tylo sciagnac opaske( lub wymienic ) na wezu gdzie jest nalot lub wymienic ten waz bo tam jest miejsce gdzie ucieka plyn ! zrob to wytrzj dokladnie to miejsce dolej plynu g12 i obserwuj czy wyciek znikna pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wiem że temat był poruszany i czytałem mnóstwo postów na ten temat ale odpowiedzi nie znalazłem.

Ubywa mi płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego - czasami. Moge przejechać 2000km autostradą i nic czasami zejdzie 1-2 cm. Zauważyłem że ubywa raczej jak silnik stygnie lub jest zimny (rano np. mam pół zbiorniczka wyrównawczego z płynem).

Korek zbiorniczka wymieniłem i przez 4 dni nic a dzisiaj rano tylko polowa płynu w zbiorniczku.

Wycieku nie zlokalizowałem nigdzie mimo że ściągałem oslony z silnika.

Podejrzenie jedank jest po lewej stronie chłodnicy (patrząc od przodu na auto) - tam był jakiś ślad po kapaniu i to był płyn chłodniczy.

Nie gazuje mi płyn w zbiorniczku, nie ma majonezu węże umiarkowanie twarde...

Czy nieszczelna chłodnica moze robic takie numery że raz wycieka raz nie?

Jak sprawdzić - próba ciśnieniowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JaLe dziurawa chłodnica może takie efekty działać. W poprzednim aucie też miałem podobnie - raz było ok, a raz potrafił mi zgubić jakoś płyn, przy czym nie było plam na postoju. Znajomy mechanik poradził mi, żeby odkamienić cały układ. Po wypłukaniu okazało się, że chłodnica jest dziurawa. Wytłumaczono mi to tak, że wraz z nagrzewaniem się chłodnicy lekko się rozszerzała, w związku z czym dziura się powiększała i płyn uciekał. Jak auto stygło, to chłodnica się kurczyła, a kamień na wewnętrznej stronie skutecznie tamował wyciek.

Po zmianie chłodnicy jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nieszczelna chłodnica moze robic takie numery że raz wycieka raz nie?
Chłodnica pęknięta. Będzie coraz bardziej dawała znać. Aż w końcu rozszczelni się na dobre. W zeszłym roku zimą miałem podobnie. Jak wejdziesz pod auto zobaczysz że jest pęknięta. I tak jak Karol pisze gdy rozgrzewa się płyn chłodnica trzyma, gdy stygnie podczas kurczenia materiału zaczyna przeciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś mi wyskoczył komunikat za mało płynu,miesiąc temu sprawdzałem i było ok.Przejechałem od tego czasu prawie 6 tyś km i teraz nie wiem czy mam szukać wycieku czy to normalny objaw ubytku.Miałem parę razy objaw dziwny że jak był silnik ciepły to nie odpalał od razu tylko trzeba było więcej kręcić,jak zimny silnik to pali od kopa bez problemu.Poradźcie mi czy to objaw uszczelki pod głowicą?

Jutro jadę do mechanika żeby zobaczyć od spodu czy jest jakiś wyciek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dziś mi wyskoczył komunikat za mało płynu,miesiąc temu sprawdzałem i było ok.Przejechałem od tego czasu prawie 6 tyś km i teraz nie wiem czy mam szukać wycieku czy to normalny objaw ubytku.
Nie to nienormalne że ubywa płyn. Może to być efektem rozszczelnionej chłodnicy bądź nieszczelnym jakimś połączeniu albo ubytkom przez nieszczelną uszczelkę pod głowicą, ale temu towarzyszą i inne objawy opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oddałem też do mechnika bo akurat mogę autko zostawić na kilka dni.

pierwszy ubytek płynu miałem jakieś 6000km wcześniej ale dolewałem płynu i jeździłem bo musiałem. objawy miałem jak w opisie kilka postów wyżej. Ale ostatnio codziennie rano miałem pół zbiorniczka. Pod osóną zebrało się sporo płynu i widać że chłodnica na całej długości na dole ma zacieki. Więcej będę wiedział po zdjęciu zderzaka. Na zbiorniczku też mam osad po płynie (co może być wynikiem rozlewania płynu przy dolewaniu ale także wyrzucaniem płynu przez korek - który i tak wymieniałem ostatnio).

Chłodnica na bank do wymiany ale zastanawiam się czy przyczyną jej rozszczelnienia nie jest uszczelka pod głowicą chociaż nie ma typowych objawów dla uszkodzenia uszczelki.

Napiszę wieczorkiem jak już będę wiedział co mechanik powie.

...

No i okazało się że miałem przetartą chłodnicę na żeberkach. Po prostu ocierała o coś i się przetarła. Przetarcie jest od strony chłodnicy klimatyzacji.

Edytowane przez JaLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
się czy przyczyną jej rozszczelnienia nie jest uszczelka pod głowicą
A niby jak to ma byc ze soba powiazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że przy uszkodzonej uszczelce wzrasta ciśnienie w układzie chłodzenia i to może być przyczyną rozszczelnienień na połączeniach chłodnicy. Tak to sobie przynajmniej zawsze wyobrażałem chociaż nie jestem mechanikiem samochodowym i może nie miałem racji.

Pomijam tutaj oczywiście fakt że układ chłodzenia ma zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia (np. korek zbiorniczka).

 

Byłem w błędzie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oddałem auto do mechanika i sprawdzał szukał wycieku nieszczelności ale nic nie znalazł silnik zimny jak i rozgrzany.Wokół chłodnicy nie sprawdzał bo trza zderzak zdjąć ale ja to już sam sobie sprawdzę jak będę czyścił lampy ale kiedy to jeszcze sam nie wiem,bo zabieram się do czyszczenia już miesiąc.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności