Skocz do zawartości
Gość airflow

Jaki płyn do wspomagania ? Czer. czy ziel.?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f-lucky

Witam. Ja nie sprawdzałem nawet jaki mam płyn. Znalazłem w sklepie taki, na którym pisało, że można mieszać ze wszystkimi. Miałem w zbiorniku min i trochę nawet przelałem, bo to słabo widoczne jest. Zbiorniczek zaczął mi się trochę "pocić" chyba z nadmiaru, ale jak "wypocił" do pozycji mniej więcej max to już wszystko jest w najlepszym porządku. Nic się nie dzieje. Śmiga, wspomaganie bez problemu, nic nie wyje i nie daje znaku, żeby coś się miało złego wydarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem do siebie taki jaki jest zalecany, czyli zielony niemieckiej firmy FEBI, koszt 28zł 1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile wchodzi dokładnie płynu do całego układu wspomagania w passacie b5 1.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zalałem do siebie taki jaki jest zalecany, czyli zielony niemieckiej firmy FEBI, koszt 28zł 1L.

 

 

Ja podobnie jak kolega , tyle że dolewałem a nie zmieniałem . tak mi doradził w sklepie , tak było w książce i taki był kolor w zbiorniczku .. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kam_leon

Kolego ja miałem zielony, wymieniłem na czerwony firmy Carlube dextron 2 i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! ja mam bardziej żółty niż czerwony czy zielony a korek jest zielony i co tu czynić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uczynić zielony pewnie :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! ja mam bardziej żółty niż czerwony czy zielony a korek jest zielony i co tu czynić ?

sprzedaj lub zezłomuj auto

albo przeczytaj ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem FEBI 6162 ok.2 miesiące temu do oryginalnego G002000 i jest wszystko ok. Przeczytałem też w literaturze fachowej, że przy zimnym płynie stan w zbiorniczku musi być na min, gdyż podczas pracy płyn ten się nagrzewa i wtedy zaczyna go przybywać. Przeczytałem też, że płynu tego się nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewałem u siebie i wszystko gra narazie. Ale w zbiorniczku pojawił się kolor czarny, a nie zielony, albo ciemny zielony ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że wiele osób ma zalany płyn i układ działa jak należy ;)

proponuję zamknąć temat bo robi się nieczytelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec napiszę że FEBI 6162 NIE jest zamiennikiem(nie spełnia parametrów chociaż jest zielony i mineralny) dawnego G002000 i obecnego G004000M2.Normy G004000M2 spełnia np. Febi 06161(syntetyk tez zielony),Liquid moly,Castrol CHF.Wszystkie te oleje są syntetyczne.W naszych passatach są przeważnie pompy ZF(ja mam) i producent z tego co wyczytałem zaleca olej syntetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie Febi 6161 syntetyk, i teraz na dolewki też kupiłem jakiś zielony syntentyk (nie pamiętam dokładnie jaki) w IC, ale na siłe chcieli mi sprzedać mineralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda to ze sie tez leje Dot 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to, ale do hamulców, a nie do wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img166.imageshack.us/img166/5432/54401794hg8.jpg

Panowie nie róbcie jaj, skoro na zbiorniczku pisze nur mineralhydraulikol (tylko mineralny olej hydrauliczny) to znaczy, że trzeba nalać płyn mineralny a nie syntetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://img166.imageshack.us/img166/5432/54401794hg8.jpg

Panowie nie róbcie jaj, skoro na zbiorniczku pisze nur mineralhydraulikol (tylko mineralny olej hydrauliczny) to znaczy, że trzeba nalać płyn mineralny a nie syntetyczny.

 

Tak ciężko zrozumiec że na dzien dzisiejszy oryginalny olej to G004000M2 który jest następcą nieprodukowanego już G002000 , spełnia wszystkie parametry jakie przewiduje fabryka i jest to syntetyk.Więc jak VW tak twierdzi że lejemy teraz syntetyk i taki olej teraz zalecają to Ja nie będę na siłę poprawiał fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam na zbiorniczku napisane ze ATF? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He to ja napisze jak jest u mnie, bo jescze takiej opcji tu nie doczytałem.

 

Padła pompa wspomagania, po wymianie pompy i przepłukaniu układu zalany zielony FEBI tak jak zaleca producent. Po 2 mscach padł magiel, zapewne nie wytrzymał nowego ciśnienia od pompki :). Regeneracja i koleś co regenerował po wywiadze, że pompa nowa i magiel nowy polecił zalać płynem STP żółty - jak podaje producent mieszalny z innymi rodzajami płynów wspomagania. Minęło 1,5 roku wspomaganie działa bez żadnych problemów. Odpukać oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja nie sprawdzałem nawet jaki mam płyn. Znalazłem w sklepie taki, na którym pisało, że można mieszać ze wszystkimi. Miałem w zbiorniku min i trochę nawet przelałem, bo to słabo widoczne jest. Zbiorniczek zaczął mi się trochę "pocić" chyba z nadmiaru, ale jak "wypocił" do pozycji mniej więcej max to już wszystko jest w najlepszym porządku. Nic się nie dzieje. Śmiga, wspomaganie bez problemu, nic nie wyje i nie daje znaku, żeby coś się miało złego wydarzyć.

A czy może kolega napisać jaki konkretnie był to płyn, który można mieszać z innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności