Skocz do zawartości
Gość airflow

Jaki płyn do wspomagania ? Czer. czy ziel.?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zasada jest taka że jeśli masz korek o kolorze czerwonym zalewasz czerwonym płynem, jeśli zielony korek zalewasz zielonym płynem.

.

Płyn jest tak brudny że cięzko określic kolor-może bibułką się uda ;)

Generalnie go wymienię ale na razie muszę dolać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam korek zielony, metodą organoleptyczną kolor płynu, hmmmm, brąz :) Na zbiorniczku coś tam po szwabsku nabazgrane że minerał cos tam....

Wlałem zielony febi bo taki miałem :) i jakoś działa wszystko.

Z tego co pamiętam to przy maglu ZF był zielony a przy tej drugiej ( nazwy nie pamietam ) czerwony ale o tym było już pisane, odszukaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zasada jest taka że jeśli masz korek o kolorze czerwonym zalewasz czerwonym płynem, jeśli zielony korek zalewasz zielonym płynem.

A jeżeli mam korek czarny :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli mam korek czarny

Tzn. że ktoś zmienił ci korek. :D Ale prawdopodobnie macie płyn czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale prawdopodobnie macie płyn czerwony

 

zielony!!! mineralny!!! oznaczenie G002 0000. czerwony to mozesz miec w swoim 3bg. czerwony to syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony!!! mineralny!!! oznaczenie G002 0000. czerwony to mozesz miec w swoim 3bg. czerwony to syntetyk.

Masz rację.:padam:

Ja w swoim 3BG też mam minerala.

 

77768f8de916addem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos uzywal lub wlal juz olej mobila do przekladni manualnych i automatycznych? ja mam u siebie teraz taki.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś olej Mobila w skrzyni, ale parametrow ci nie podam bo nie pamiętam. W silniku też mam Mobil i od 3 lat wszystko jakoś hula :D W poprzednim pasku też miałem Mobil w skrzyni i już 6 rok też jest wszycho OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony!!! mineralny!!! oznaczenie G002 0000. czerwony to mozesz miec w swoim 3bg. czerwony to syntetyk.

To bardzo ciekawe, ale ja miałem passata B2, był czerwony we wspomaganiu, miałem też passata B3 prosto z Niemiec, też był czerwony. i widziałem jeszcze kilka w okolicy i z moich informacji każdy miał zalany czerwony.

Zasada jest taka że jeśli masz korek o kolorze czerwonym zalewasz czerwonym płynem, jeśli zielony korek zalewasz zielonym płynem.

A odnośnie tego korka to nie spotkałem się z passatem B2 który miał by zielony korek na zbiorniczku wspomagania, :D ale może jestem ślepy :D wszystkie jakie widziałem były czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdecydujcie się ostatecznie jaki powinien być płyn...

W poldku jak założyłem wspomę to zalałem go czerwonym dextronemII i chula już parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny płyn w B3 to G002000 był zielony, mineralny i taki radzę zalać. zielony mineralny np. febi 6162. Kierowanie się kolorem korka może być ślepym tropem.

--- scalone ---

Dodam jeszcze że G002000 od 2006 roku jest nieprodukowany i VW wprowadził zamiennik G004000M2 który także jest zielony.

Zbiorniczek z B5

54401794hg8.jpg

Edytowane przez ormowiec
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupię febi 6162 i doleję.

 

BTW: na "ormowcu" można polegać jak na harcerzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony, czerwony, niebieski...

kolor to jedno, drugie to rodzaj oleju - do b2 zalecany jest ATF dexron2 bodaj, mineralny, ktory z orlenu jest czerwony... febi mineralny jest zielony...

w b2 mam czerwonego hipola i chodzi OK, w B3 zielone febi, tez daje rade, pomijajac ze pompa i magiel ujechane i dolewam troszke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem podobny nowy post, ale minie zbeształ moderator, który stwierdził, że podobne posty już były zamieszczane na forum. A więc chce do tego wszystkiego dodać, że dzwoniłem do serwisu VW gdzie stwierdzili, że jeśli mam w zbiorniczku mineralny płyn hydrauliczny G002000 zielony to mogę go uzupełnić zielonym płynem FEBI 6162.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim b5 fl tez mam zielony koreczek sprawdzalem kolor plynu i ciezko poznac bo jest czarny ale widze ze polecacie zielonego Febi 6162 i pewnie taki kupie i mam nadizeje ze bedize ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, kupię febi 6162 i doleję.

 

 

Dolałem a raczej przelałem ;)

I teraz pytanie: może być trochę ponad "max" czy nie bardzo i ściągnąć nadmiar strzykawką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czym sie rozni ten febi 6161 od 6162?? czy takim 6161 tez mozna zalac passata??

ja juz dolalem nawet wyszlo troche ponad max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6161 to olej 100% syntetyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chciałem dzisiaj dolać plynu do wspomagania bo stan pokazywał min byłem pewny ze mam zielony ale niespodzianka mam czerwony!!! dolałem shella czerwony do wspomagania ale nie wiem jakie miał parametry ten w zbiorniczku i ten który dolewałem dolałem go dosłownie 15ml sprawdzałem strzykawka czy jeżeli ten nowo dolany olej ma inne parametry to czy taka mała ilosć może zaszkodzić układowi wspomagania???jeżeli ktoś wie to dajcie znać.pozdrawiam.

--- scalone ---

Olej króry dolałem nazywa się shell donax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności