Skocz do zawartości
Gość connor

[B3] Antena automatyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -uki-

misza74: Ja mam tak samo - antena na szybie + wzmacniacz. Do wzmacniacza dochodzą 3 kabelki cienkie i jeden gruby (koncentryk). Jeden z tych cienkich (czarny), który jest sklejony z koncentrykiem (na odcinku od wzmacniacza do radia) służy do zasilania wzmacniacza. Sprawdź, czy jak go odepniesz w czasie pracy radia, pogorszy się odbiór. Najlepiej sprawdzaj na stacji radiowej, która najsłabiej odbiera, żeby na 100% zauważyć różnicę. Przy "mocnej" stacji odłączenie wzmacniacza może być niezauważalne, gdyż wystarczająco silny sygnał zaindukuje się na koncentryku między wzmacniaczem a radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witam. O fabrycznej antenie w klapie było już na forum; niestety, ten typ tak ma i nawet jak wszystkie połączenia sa sprawne, wzmacniacz jest zasilany to sygnał czasem ginie, jakość się pogarsza lub wcale nie odbiera dana stacja. Z reguły przy słabych stacjach z tą anteną odbiera mono, z szumami (w trasie) ale w miastach, gdzie sygnał jest mocny - wszystko jest ok. Zależy tez od samego radioodbiornika, jego czułości, bywają lepsze i gorsze tunery. No cóż, w tym temacie inżynierowie vw się nie popisali, jak jeszcze w kilku innych odnośnie tego modelu, ale ..... strasznie go lubię i tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newpassatb5

Nie chcę zakłądać nowego tematu, więc sie podczepiam tutaj.

 

Mam standardową antenę na dachu mojego paska.

 

Mieszkam w lekkich górach i mam problemy z odbiorem stacji typu RMF, Zet. Co zrobić, aby wzmocnić trochę sygnał? Czy wystarczy kupić jakąs lepszą albo dłuższą antenę (moja jest b.króciutka) , czy konieczne bedzie kupienie jakichś wzmacniaczy itp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena to od jakiegoś czasu dział Car audio i w nim poruszane są takie problemy.

Niestety, musisz sprawdzić instalację, sprawdzić, czy wzmacniacz antenowy dostaje zasilanie. W końcu powinieneś sprawdzić, czy sam wzmacniacz jest sprawny.

Jest to kilka rzeczy do oceny, które dla osoby znającej sie na rzeczy zajmą max. godzinkę (wraz z demontażem cokołu anteny).

No i antena w oryginale ma ok 40 cm długości, jednak nie jest to najważniejsze. Najważniejszą rzeczą jest jej jest dopasowanie, czyli pojemność masztu anteny.

Jednakże i tak standardem są właśnie te 40-to centymetrowe.

 

Generalnie poczytaj Car audio i tematy w tych klimatach.

Praktycznie wszystko jest tam już wyjaśnione.

 

 

 

Z doświadczenia:

1.Nieoryginalne radio = brak zasilania wzmacniacza antenowego.

2.Skorodowane połączenia/styki w oryginalnym wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności