Skocz do zawartości
Gość piotrek n

Czujniki wpływające na działanie LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek n

Moje pytanie to które czujniki są odpowiedzialne za dawkowanie paliwa (gazu).

Ostatnio mój passat zaczą palić 15 l gazu co jest zdecydowanie za duzo bo wcześniej palił ok 11,5 instalacja najprostsza bez komputera. Który z czujników może mieć na to wpływ i czy ewentualnie świece mogą w takim dużym stopniu wpływać na spalanie bo na tych zrobiłem ok.20 tyś. ale silnik pali bez problemu. A i jeszcze jedno ostatno mam odpiety silnik krokowy i na rozgrzanym silniku na luzie obroty mam 1100 a po ok 3-4 min spadają pomału do ok 900 czego tak sie dzieje czy to może z przepustnicą coś sie dzieje. Silnik 2.0 2e z 1991r.

 

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gazu bez komputera, żaden z czujników nie ma wpływu na spalanie gazu. Wyregulowanie parownika i jego stan techniczny ma duży wpływ. Najlepiej podjechać do gazowników na regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam gazownicy.

20 tysi to sporo.

 

Zmień świeczki, kopułkę, paluszek i przewody, filtr powietrza, filtr gazu. U mnie z 17 na 12 spadło.

 

I jeszcze jedno. Jaką masz temperaturkę silnika? Termostat dobrze działa?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes, może niech jeszcze zmieni parownik i butlę gazową, bo za dużo pali :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no parownik i butle to lekka przesada ale co do świec , przewodów , kopułki i palca to się zgadzam świece przy gazie co 20 tyś to już górna granica filtry co 10 tyś. no niestety przy gazie to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
świece przy gazie co 20 tyś to już górna granica filtry co 10 tyś.

SWIECE ????TO CHYBA JAK JEŹDZISZ NA iskra TO TAK bo inne wytrzymują duż dużo wiecej a jesli odpala i pracuje bez zarzutu to nie ma po co zaglądać do swiec,kopułka i palec zerknąc ale to też nie bedzie przyczyną takiego wzrostu spalania.....

prawdopodobnie coś z elektroniką silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawiał na Sondę Lambda może się zawiesza i daje za bogatą mieszankę ale to już jest loteria i sprawdzić trzeba wszystko po kolei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie coś z elektroniką silnika
A ja bym stawiał na Sondę Lambda

Co Wy piszecie :krzeslem: , auto pali za dużo gazu a instalacja gazowa jest bez komputera. Żadna sonda ani elektronika nie ma wpływu na ilość spalonego gazu(o ile na benzynie chodzi ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lambda... komputery... eksperci! :wpale:

 

Jak najbardziej w instalacji I gen może mieć na to wpływ świeca, kable, palec, kopułka, filtry i zapalanie na gazie lub szybkie przechodzenie na gaz.

 

A koledze który jeździ na gazie dopóki się da gratuluję. 10.000 jak ktoś dba o auto to pora na wymianę zapłonu. Jak się nie dba to 20.000. A więcej to jak się jest głupim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes, jak najbardziej to parownik trzeba wyregulować, szczególnie w 1 generacji. Jak się umie to można samemu, to nic nie kosztuje. Jak to nie pomoże to szukać dalej, wymieniać wszystko po kolei.

A jak jest się ekspertem to można cały zapłon zmieniać nawet co 10 tys. km :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SWIECE ????TO CHYBA JAK JEŹDZISZ NA iskra TO TAK bo inne wytrzymują duż dużo wiecej a jesli odpala i pracuje bez zarzutu to nie ma po co zaglądać do swiec,kopułka i palec zerknąc ale to też nie bedzie przyczyną takiego wzrostu spalania.....

prawdopodobnie coś z elektroniką silnika

 

tak mi doradził spec od gazu i nie tylko on bo paru innych ludzi też to potwierdziło a jeździłem na NGK i nie miałem żadnych problemów z instalacją gazową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności