Skocz do zawartości
Gość jacor

Wymiana uszczelki miski olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, we wszystkich passatach 3b i 3bg trzeba podniesc silnik a w niektorych przypadkach opuscic sanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień męczyłem się z tą miską, nie mogę dojść i odkręcić dwóch śrub przy skrzyni. Próbowałem już opuszczać sanki, podnosić silnik i nic to nie dało. A przecież jeszcze trzeba ją wyciągnąć, oczyścić i zamontować z powrotem. Trochę mi się spieszy bo auto robię u znajomego w garażu więc nie może stać wiecznie. Dalej nie wiem o co chodzi z tym kręceniem kołem zamachowym, wszystkie śruby widać z zewnątrz przecież. Silnik 1.9 TDi AJM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagniecie miski w pasychach to najgorsza robota jaka robilem przy autach

 

silnik trzeba uniesc do gory

sanki na dol a i tak ciezko bedzie schodzic

 

 

zeby dojsc do tych zrob musisz pokrecic kolem zamachowym

sa w nim wyciecia zeby dojsc kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagniecie miski w pasychach to najgorsza robota jaka robilem przy autach

 

silnik trzeba uniesc do gory

sanki na dol a i tak ciezko bedzie schodzic

 

 

zeby dojsc do tych zrob musisz pokrecic kolem zamachowym

sa w nim wyciecia zeby dojsc kluczem

 

Ale to są śruby, które trzymają miskę? Bo powoli mam dość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

tam sa sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak

tam sa sruby

 

Teraz mnie roz*****eś... Myślałem, że zostały tylko te dwie przy skrzyni. Nawet nie mam nikogo do pomocy żeby kręcił wałem albo patrzył w te dziury. Oj mszczą się Niemcy z tą przegraną wojnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mnie roz*****eś... Myślałem, że zostały tylko te dwie przy skrzyni. Nawet nie mam nikogo do pomocy żeby kręcił wałem albo patrzył w te dziury. Oj mszczą się Niemcy z tą przegraną wojnę...

 

 

bo normalnie w/g ich norm powinno sie wyciagnac silnik do wykrecenia miski:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo normalnie w/g ich norm powinno sie wyciagnac silnik do wykrecenia miski:hehe

 

Bo normalnie tego inaczej nie da się zrobić :) Tzn da się ale ile gimnastyki przy tym...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Już odkręciłem, nie było tak źle. Została ta ostatnia śruba przy skrzyni na samym dole, nie mam pomysłu jak ją odkręcić. Walczę od rana i ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn da się ale ile gimnastyki przy tym...

 

Silnik podwiesić, sanki na dół i masz lotnisko... W warunkach warsztatowych gdzie masz do dyspozycji podnośnik 3h roboty ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik podwiesić, sanki na dół i masz lotnisko... W warunkach warsztatowych gdzie masz do dyspozycji podnośnik 3h roboty ze wszystkim.

 

Niestety nie mam warunków warsztatowych, mam garaż z kanałem i 4 lewarki. Silnik mam podniesiony, sanki opuszczone i właściwie jako taki dostęp mam, ale śruba tak mocno siedzi i do tego jest już dość obrobiona. No i siły powoli mi się kończą a nerwy rosną niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam warunków warsztatowych, mam garaż z kanałem i 4 lewarki. Silnik mam podniesiony, sanki opuszczone i właściwie jako taki dostęp mam, ale śruba tak mocno siedzi i do tego jest już dość obrobiona. No i siły powoli mi się kończą a nerwy rosną niestety...
odkrecenie to pikus...potem musisz ja wyciagnac i jak masz alu to do tego nie ma uszczelki tylko pasta uszczelniajaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkrecenie to pikus...potem musisz ja wyciagnac i jak masz alu to do tego nie ma uszczelki tylko pasta uszczelniajaca

 

Już wyciągnąłem, nie było problemu z tym. Skrzynię i silnik maksymalnie podniosłem i wyszła elegancko. Jutro będę ją zakładał to się okaże jak będzie :) Mam nadzieję, że to już koniec złych wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie jakim momentem dokręcać śruby miski olejowej?

W moim przypadku silnika AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy użytkownicy! Odgrzewam kotleta, gdyż i mnie dopadła przypadłość cieknącej miski. Mam pytanie czy w każdym AFN'ie miska jest aluminiowa i uszczelniana silikonem? Patrząc pod motor widzę wypływający silikon lecz z tego co mi wiadomo było już dłubane przez jakiegoś machera... a chciałbym to zrobić porządnie i już nie zaglądać. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało który AFN ma aluminiową miskę. Za to każdy AVG i AHH ją ma.

 

Jeżeli miska jest aluminiowa to uszczelki nie ma - jest masa uszczelniająca. Nic tylko się cieszyć jeśli masz alu - dobrze zrobiona robota gwarantuje dożywotnią szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności