Skocz do zawartości
Alexx

Nierówna praca silnika 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

szajbus a gdzie piwo dla mnie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Samochód jeździł super, a następnego dnia przy odpaleniu jedzie, ale bardzo rachitycznie, ledwo rusza, wywala błędy:

17978- Uszkodzony sterownik immobilisera

16500- czujnik płynu chłodniczego

16684- wypadanie zapłonu

16686 i 16687- wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze.

Może odpowiedź jest prosta co to może być. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez mirekm11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wyjechałem z warsztatu. miałem to samo co - nierówno chodził i gasł. czyszczenie i adaptacja przepustnicy i jak ręką odjął :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po półtorej roku otwieram ten temat ponieważ u mnie pojawia się taki sam problem, a żadne rady nic nie pomagają.

 

Pasek jest w gazie, wymienione świece, kable i czujnik położenia wału. Obroty potrafią falować w przedziale 500 - 900. Głównie na gazie, jednak na paliwie też czasem są z tym problemy. Po odpaleniu obroty są w okolicy 1000, a dopiero jak przełączy na gaz to spadają do 900. Potrafią falować co 2 światła. Kolejnym problemem który ostatnio zauważyłem jest to, że nagle auto potrafi zgasnąć i przez chwilę (5-15 min) nie odpalać. Jedyne co udało mi się zweryfikować to to, że nie ma iskry i dlatego nie odpala. Wstępnie zostaje cewka do wymiany, choć pewności nie ma. Czy może to być coś innego?

 

Nie mam możliwości by w chwili kiedy nie pali zeskanować go VAGiem. Kiedy normalnie pali nie wyrzuca żadnych błędów. Czy to możliwe, że błąd się kasuje i później go nie widać? Czy tylko w chwili kiedy nie pali może się on wyświetlać?

Edytowane przez metth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść przepustnicę środkiem do czyszczenia gaźników. Wystarczy na odpalonym silniku w przepustnicę spryskać ten środek i porządnie przegazować. Falowanie powinno ustąpić. A co do iskry to może cewka pada ale to nie ma nic do falowania.

Edytowane przez start2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 1,6 AHL rocznik 1996.

 

Czy tu jest silnik krokowy (na różnych forach różnie piszą)

Czy po czyszczeniu (ewentualnie demontażu) przepływki trzeba ją adaptować komputerem bo tu także zdania są podzielone.

 

 

Jeszcze jedno:

 

Czy może wie ktoś jaki mam w tym modelu filtr paliwa ???? (podobno wkładane były różne) jakiś numer czy coś ???

 

THX

Edytowane przez WojtekD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczyść przepustnicę środkiem do czyszczenia gaźników. Wystarczy na odpalonym silniku w przepustnicę spryskać ten środek i porządnie przegazować. Falowanie powinno ustąpić. A co do iskry to może cewka pada ale to nie ma nic do falowania.

U mnie falują obroty na biegu jalowym tak, że czasem zgaśnie. Jeśli to nie pomoże to jest gdzieś manual pokazujący jak wykręcić silnik krokowy? I pytanko czy przepustnicę też należy odkręcić i wyczyścić? Jeśli tak to jest jakiś manual? Sondę wymieniłem kilka miesięcy temu. Falowanie zaczęło się jakieś 2 m-ce temu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przerabiałem już wszystko z przepustnica w tym modelu aczkolwiek mam samochód z 1996 roku i powiem Ci, że w pewnym momencie czyszczenie nic już nie daj - warto kupić drugą.

 

Falowanie może być także związane z wadliwie działającym przepływomierzem - ten tez warto wymienić ... najtańsze można już kupić za 150-200 PLN

 

W tym modelu chyba z tego co wiem nie ma silnika krokowego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam również problem z passatem z silnikiem 1.6 Ahl.

Kupiłem go pare miesięcy temu, po wymianie oleju zaczął spalać olej. Czasami go dusiło.

Zdecydowałem się na remont. Zrobione pierścienie, głowica, rozrząd, nowe sprzęgło.

Na wolnych obrotach chodzi idealnie lecz podczas jazdy potrafi go przydusić jakby brakowało mu paliwa.

Pompa paliwa sprawdzana i jest Ok. Wszystkie filtry wymienione. Sonda również nowa.

Co to może być?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź przepływkę, łapie jakiś błąd? Może świece, może cewka, może kable itd itd niestety opcji jest dużo. Może wtryski.

Ps ile dałeś za remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to może być?

 

Na szybko bez vaga to odepnij wtyczke przepływki ( pojawi sie czek) jesli będzie prawie ok to szukaj nieszczelności w dolocie , odmie, wężykach.Jeśli będzie szczelnie to przepływomierz papa , vag pokaże błąd jak padnie całkowicie przepływka a jeśli oszukuje to pokazuje błędy sondy ,kata i wypadanie zapłonów.Jeśli nic to nie zmieni przyczyna jest gdzie indziej.

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont wyszedł mnie prawie 4tys.

Świece, kable również nowe.

Nie pokazuje żadnych błędów.

Przepływała odpinana, po odpieciu jest dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie swoje cudo skręciłem i jeździ <jupi>, jeszcze sporo prac kosmetyczno/sprawdzających i będzie git. U mnie koszt wyniósł około 4/4.5 tyś ale... Ale wymieniłem też zawieszenie (MEYLE HD) i KAT + sondę za katem, no i wiadomo wszystko co wymienia się przy remoncie. PS jak docierasz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nic szczególnego nie mówił o dotarciu.

Póki co to spokojna jazda i za 2 tys km wymiana oleju znowu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej przerywa, dusi pod komputerem nie ma błędów. Mechanik nie ma pomysłów.

Co można jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd dobrze ustawiony? Cewka? U mnie na starej cewce był podobny objaw, przerywał ale nie pamiętam teraz czy łapał błąd. Weź jakąś nad podmianę i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd dobrze ustawiony.

Szukam cewki na podmianę żeby odrazu nie kupować nowej i odrazu wyczyszczę przepustnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam się do tematu jestem nowy na forum i nie wiem czy w dobrym dziale ale mam taki problem rozerwało mi jeden wężyk gumowy przy przepustnicy i chodzi o to ze nie wiem jak nawet zapytać o to w sklepie jak nazywa się ta cześć . Może ktoś pomoże co to jest ? . jak zrobiła mi się dziura w tym to obroty falowały i nie równo chodził silnik i syczało powietrze . Zakleiłem to taśmą ale nie jestem zwolennikiem takich napraw wiec chciałbym dokupić ten wężyk . Załączam zdjęcia do podglądu.Mój silnik to 1,8 ADR bez turbo 98 rokIMG_20170702_165015.jpg

IMG_20170702_165021.jpg

 

chodzi o ten wężyk zaklejony taśmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż łączący (podciśnienia) 06B133783C, tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności