Skocz do zawartości
Alexx

Nierówna praca silnika 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazlem co nieco na forum, ale chcialbym bardziej sprecyzowac moje pytanie. Mianowicie na jalowym biegu przy dodaniu gazu silnik dlawi sie na chwilke, obroty spadaja do 4-5 k i dopiero wskakuja obroty. Zdarza sie to srednio raz na 5 do 10 razy. Z taka sama czestotliwoscia na jalowym biegu puszczajac calkowicie pedal gazu obroty spadaja znowu do 4-5 k i wracaja do normy to jest 8-9 k. Opisuje sytuacje na jalowym biegu zeby wykluczyc sprzeglo. oczywiscie przy ruszaniu tez sie to zdarza, czasami silnik gasnie. jest to passat b5 sedan. silnik 1,6 101 km. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy co i ty m4riusz_pl, tyle ze ja wymienilem przeplywke, czujnik tem, przepustnice, efekt dalej ten sam, wiec falujace obroty i czkawka w ahl to nie wina tych elementow ( przynajmiej tak jest u mnie ) ps kable tez mam nowe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawidłowa adaptacja przepustnicy? odma? sama wymiana przepustnicy nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ahl nie robi sie adaptacji przepustnicy, a odma to nie wiem nie sprawdzalem odmy, ale czy by az tak oddzialywala na obroty i zamulanie silnika..?

 

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

 

co moge jeszcze dodac, moja przepustnica 2 ma przeswity jak jest zamknieta, czyzby to mogla byc ta wina..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na przustnicach, ale u mnie byly prześwity od nagaru ktory blokował domykanie klapy. Mozna jeszcze pomyślec o katalizatorze, moze byc juz zapchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberts, wymieniles cala przepustnice? Myslalem ze to bedzie prosta usterka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wymienilem ale na uzywke i efekt ten sam mialem, ale o to chodzi ze jak ona jest zamknieta, to widac przeswity..? jesli wyczyszcze ta okragla klapke "nagarek" to czuje jakby obroty falowaly mniej, ale czy to moze byc wina slabnieca autka..? ze wyliczalby by przeplyw powietrza..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ahl nie robi sie adaptacji przepustnicy

Kolego w AHl 1,6 robie sią adaptacje przepustnicy bo sam taki silnik mam i autko stało miesiąc pod blokiem od czasu do czasu przepalanka i tyle poczym gdy zaczołem jeździć to obroty wirował tak że potrafił zgasnąć a przez przypadek postanowiłem odpiąć akumlator na 24 H poczyłem go podpiołem grzał się z godzine i sam ma wolnych obrotach i problem zniknoł . I jak to wytłumaczysz ???? Nawet bym powiedział że mniej pali bo wcześniem średnia z miesta min 12 l a teraz niecałe 10L mówie o jeździe ekonomicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w swoim passacie. Dzisiaj podłączyłem go do vaga i się przestraszyłem. Było chyba z 7 albo 8 błędów. Głównie tyczyły się sondy(wskazania poza skalą i zwarcie na masie), ale był też 1 związany z zaworem węgla aktywnego oraz z opóźnionym zapłonem. Auto chodziło bardzo dziwnie, trzymało się na 1100 obrotach. Po wykasowaniu błędów silnik zaczął gasnąć. Przegazowałem go 2 razy i wszystko wróciło do normy.Minimalnie falował od ok. 850 do ok. 900 obrotów. Jednak wrócił błąd z zaworem oraz wskazania sondy poza skalą. Jutro jadę na wymianę sondy. Zobaczę czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wlew paliwa i zobacz czy błąd powróci,sonda poza skalą bo nie może już dać większej korekty.Zapewne błędy są powiązane z niedrożnym filtrem węgla aktywnego odpowietrzenia zbiornika paliwa.Pisał o tym Danek75 jak to zrobić.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=148&page=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto już w warsztacie. Wydaje mi się że sonda nie wariowała z powodu filtra węgla aktywnego bo dzisiaj obroty na biegu jałowym trzymały się idealnie na 900. Nawet nie drgły o milimetr. A komputer po pewnym czasie wywala zwarcia na kablach od sondy. Po powrocie z warsztatu sprawdzę czy zaciąga powietrze z baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy pomoge ale sprawdzcie czy czujnik halla g-40 (położenia wałka rozrządu) nie jest walnięty, objawy są podobne( ja tak miałem) okazało się, że czujnik był dobry tylko rozrząd o 1 ząbek był źle ustawiony i podczas jazdy szarpało (ale odpalał i jechał). A co do sondy lambda to jeśli macie autko na gazie to będzie wyskakiwał błąd sondy ( niedogrzanie) czy cos takiego, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto już po wymianie sondy. Od razu zauważalna była spora poprawa. Przestał kopcić przy mocnym gazowaniu i chodzi ciszej niż wcześniej. Nadal mam jednak błąd z zaworem węgla aktywnego, przy błędzie pisze przerwa na wyjściu. Zarówno na zakręconym jak i na odkręconym korku wlewu błąd sondy nie powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytając to jest sporo możliwości:

-wtryskiwacze

-błąd czujnika halla

-silnik krokowy

-sonda lambda

-przepustnica

-czujnik temp.

-katalizator

-błąd z zaworem

 

Czy muszę sprawdzać to wszystko ?

Mi zaczęło się tak robić po wymianie czujnika i sondy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dostałem PW od kolegi szajbusa z prośbą jako że on nie może jeszcze zakładać tutaj tematów . A żebym to ja zapytał w jego imieniu. Nie chce mi się pisać więc skopiowałem jego wiadomość . Proszę o pomoc dla kolegi

 

Cześć.

Borykam się z wypadającymi zapłonami na 3 i 4 cylindrze oraz falowaniem na obrotach w moim hellmucie 1.6 AHL. Wymieniłem już kable i świece (sądząc że to przyczyna wypadania zapłonów) oraz sondę lambda (wartości odczytu napięcia były praktycznie nieruchome, CDIF2 stale wywalał błąd sondy). Niestety zapłony wypadają dalej. Zanim kupię cewkę która kosztuje dosyć sporo chciałbym się upewnić czy to ona jest uszkodzona. W tym celu chciałem założyć temat na forum z prośbą do kolegów ze śląska o pożyczenie takiej cewki i ewentualną sprzedaż jeśli to ona okaże się uszkodzona. Niestety nie mogę zakładać tematów (choć na forum jestem już jakiś czas i staram się pomagać w ramach możliwości w dziale dla nowych użytkowników). Bardzo bym prosił abyś Ty w moim imieniu założył temat z prośbą o pożyczenie cewki od kogoś z mojej okolicy.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Szajbus

Edytowane przez rainman777
Przeniesaiony reg pkt 2.1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź ciśnienie sprężania bo przez małe ciśnienie też będą zapłony wypadać. A czy auto ma instalację lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tam instalacja LPG . Pomóżcie koledzy ze śląska a najlepiej niech sam szajbus się wypowie czy na sto procent ma tam podtlenek

Ps. Rainman dziękówa masz u mnie piwo :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtlenku gazotu nie ma. Kompresja nie ma tu znaczenia - po podłączeniu lampy stroboskopowej na 3 i 4 cylinder ewidentnie widać wypadające zapłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

jak chcesz mam gdzieś taką cewkę, mogę pożyczyć. Wyciągnięta z AHLa, bo jak już się do niej dobrałem to wymieniłem, jako że miała uszkodzoną obudowę. Tylko dojście w AHLu jest fatalne. Sprawna jest na 100% bo w zeszłym roku sąsiada ratowałem pożyczką jak mu w polo 1,4 16v padła. Z tego co pamiętam, to moduł na cewce ma 2 wyjścia na dwie pary kabli. Mogę jutro sprawdzić czy akurat 3 i 4 są na jednym pinie, bo od dwóch lat mam to napisane kredą na ścianie w garażu.

 

---------- Dodano o 21:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:48 ----------

 

wg. zdjęć na InterCarsie cylinder 3 i 4 są po przekątnych w cewce, więc to raczej nie wina modułu. Choć z drugiej strony nie wiem jak to jest w środku zbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by świetnie jasiek21 gdybyś to sprawdził. :) I niestety masz rację - dojście do cewki jest fatalne :(

 

Ps. Nie wybierasz się gdzieś w moje okolice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności