Skocz do zawartości
poldeczek1

Samodzielna wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a polecacie wahlera termostat czy jaki i ile plynu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczyną tego przegrzewania się po demontażu termostatu i wymianie płynu był mocno zapowietrzony układ, zrobiłem jak radziliście czyli dolewałem jak chodził silnik i wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze pomoglismy zamowilem wahlera termostat mam nadzieje ze to dobra decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko git maszyna grzeje sie do 90st dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Uprzejmie proszę o radę - gdzie szukać rozwiązania takiego niżej opisanego problemu.

Ogrzewanie nie działa (climatronic). Wskaźnik temperatury leży martwy i nie podnosi się, niezależnie od tego jak długą trasę zrobię. Niemniej, jak włączę webasto na postoju - to wskaźnik temp. idzie do góry - na ok 80* i grzeje ładnie wnętrze auta.

 

Przy mrozach jazda bez ogrzewanie to katorga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie zaworu EGR 1.9 TDI 90 KM co Wy na to?

 

---------- Dodano o 16:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:13 ----------

 

Ja bym sprawdził termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja mam taki problem że temp to max 75C, raz jak jechałem z 5 osobami to podeszło do 90C. Czy jest dana czy nie dana dykna na chłodnicy to to samo. Wąż od dołu chłodnicy cały czas zimny, w środku grzeje ładnie. Wymieniony czujnik temp. WIec o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wymiany termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytaniem laika

czy prawidłowy montaż termostatu powinien wyglądać tak jak na tej fotce ?

IMG_8691.jpg

 

oraz co bardziej sie nada odkamieniacz jakis czy kret do nagrzewnicy, pytanie czy tylko kret czegoś nie popali bo wyplukac tez go trzeba

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy prawidłowy montaż termostatu powinien wyglądać tak jak na tej fotce ?

Tak.

oraz co bardziej sie nada odkamieniacz jakis czy kret do nagrzewnicy, pytanie czy tylko kret czegoś nie popali bo wyplukac tez go trzeba

Płukanie na krótką metę. Najlepiej wymienić nagrzewnicę, używać dobrego płynu i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

proszę o pomoc. nie wiem gdzie szukać termostatu w moim silniku AFN (jak w opisie). jedni piszą że jest on w króćcu idącym od dolnego węża z chłodnicy, wg ,sam naprawiam samochód' jest on w obudowie pompy wody, od dołu silnika.

pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest od dołu i chyba nawet w warsztacie masz opis wymiany, bo kiedyś widziałem taką do afn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat wymieniony :-) dojście tylko od spodu silnika, pierwszy raz to robiłem, zeszło mi niecałe 2 godziny, po wymianie jak ręką odjął( samochód nagrzewa się po 4 km nie 15!, ogrzewanie wróciło( a 2 zimy marzłem!!!) :-)

jeśli komuś słabo grzeje pasek proponuję zacząć od termostatu jak ja.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie moj problem powrocil. Założyłem nowy termostat wahlera i przez miesiac bylo git osiagałem nawet 90st. A teraz znowu problem wskazówka podnosi sie po 15 km i nie osiagnie wiecej jak jakies 60st. Czujnik tez niedawno zmieniony. Co my

 

---------- Dodano o 22:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:36 ----------

 

witam panowie moj problem powrocil. Założyłem nowy termostat wahlera i przez miesiac bylo git osiagałem nawet 90st. A teraz znowu problem wskazówka podnosi sie po 15 km i nie osiagnie wiecej jak jakies 60st. Czujnik tez niedawno zmieniony. Co myślicie o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat padł (przepuszcza cały czas) tak to wygląda , sprawdzić możesz ręcznie czy otwiera po wężu z chłodnicy jak z góry jest ciepły po przejechaniu np. 5 km. Ja bym się wpierw pokusił o podłączenie do vag-a i sprawdzenie czujnika g62/g2 czy są podobne odczyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowym użytkownikiem i nie wiem jeszcze za bardzo co i jak?

Jaki i za ile termostat do b5fl 2.0 20v alt?

Czy http://allegro.pl/termostat-wahler-audi-a4-audi-a4-avant-b5-b6-b7-i2951082246.html będzie pasował??

Przepraszam i Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Wymieniłem termostat i stoi piona teraz kreska jak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur co do termostatu to idź do sklepu najbliższego i podasz dane auta tak jak tutaj i dostaniesz go tego samego dnia albo na drugi dzień.

a jak się okaże że fabrycznie uszkodzony to go bez problemu oddasz, a na allegro co??? będziesz płacił za przesyłki tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Autolandzie powiedzieli mi, że samego środka nie ma tylko można wymienić całość tzn. z obudową koszt od 300 do 500pln. Jak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam środek jest ok 40 zl valeo, wahler. Oryginał w aso ok. 110 zl.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności