Skocz do zawartości
Gość wasert

rozrusznik, zgrzyt i puszczający bendix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wasert

Witam wszystkich,

 

Moj problem dotyczy rannego odpalania ( o zrgrozo..:( ) Paska B3 1,9TD. Rozgrzewam swiece i krece... 2-3 razy rozrusznik zakreci silnikiem, a pozniej jest jakis zgrzyt zebatek (strasznie nieprzyjemny odglos jakis metaliczny) i bedix puszcza. No i wiadomo grzeje go znowu od poczatku... czasami ten zgrzyt pojawi sie za 4 razem (krecenia silnika) albo i za 1x.

Panowie no i wlasnie... co to jest za zgrzyt metaliczny, co mi sie szykuje do wymiany ?

Akumulator ma nowy, wiec jest sila zeby krecic, tylko ten pojawiajacy sie zgrzyt najpierw a pozniej puszczajacy bendix. Jak juz zapali i sie ladnie nagrzeje to odpala od kopa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Bendix się kończy, mam to samo :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad miał dokładnie to samo (fakt, że nie w Passacie ale przecież działanie jednakowe) - z tego co pamiętam, miał wyrąbane zęby na kole zamachowym i przy włączaniu rozrusznika raz chwyciło, a 20 razy tylko zgrzytało (także raczej wymiana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wasert

OK to w takim razie wymieniam bendix po swietach :)

Dzieki wszystkim za odp. i Wszystkiego Dobrego w Świeta !

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

To może być bardzo proste do usunięcia.Przyczyną może być jedynie obłożony brudem sworzeń elektromagnesu,który ma za zadanie wyrzucić zębatkę rozrusznika na duże koło zębate.

On po prostu nałapał brudu przez co wzrosła jego średnica i dlatego klinuje się gdzieś na początku swojego skoku,przez co nie jest w stanie wyrzucić zębatki do końca.Chwyta ona jedynie koniuszkami zębów i dlatego zaraz spada pod obciążeniem.

Dlatego też,kiedy całość jest ciepła i metal się rozszerzył o parę setnych mm,wszystko działa,bo luz jest większy.

Wystarczy wyjąć rozrusznik,wymontować elektromagnes,wyjąć z niego ten ruchomy sworzeń,założyć na wiertarkę z wolnymi obrotami,przyłożyć papier ścierny np. 600 i pokręcić nieco.

Powinno hulać.

No...,chyba,że jest już za późno i padło z tego powodu coś innego.

Rozrusznik,a szczególnie bendix jest ustrojstwem niezwykle trudnym do zajechania.95% jego uszkodzeń wynika właśnie z tego,że sworzeń na skutek zabrudzenia nie do końca wysuwa zębatkę.

Ogromna większość wymian bendixu i rozrusznika jest nie potrzebna.Wystarczy tylko przeczyścić sworzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cos takiego kreci ładnie(zawsze za pierwszym razem) tylko jak juz puszcze kluczyk to jest zgrzyt :confused: co to mzoe być??wczesniej padł mi rozrusznik ale załatwiłem se drugi przełozyłem tylko elektromagnes bo tym nowym był uszkodzony i efekt jest taki jak na starym :( czyli to co pisze na poczatku jakies zgrzyty po pyszczeniu kluczyka jakby nie chciał zabardzo odbijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tulejki kiedy wymieniane?

moze byc to bendiks i na 99% jest

szczotki wymien przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za naprawę rozrusznika zapłaciłem 147zł w tym była robocizna ,szczotki bendiks i tuleje.Wymiana bendiksa z powodu zużycia chociaż jeszcze nie zaczął się objawiać. Główny objaw to zatarte tuleje ,które finalnie stawiały rozrusznikowi taki opór ,że jak się zatrzymał w głupim miejscu to szczotki nie łapały i ani drgnął. Wtedy przy próbie odpalania druga osoba delikarnie waliła w rozrusznik rączką młotka - bardzo delikatnie, bo można odbić i skruszyć magnes. Wtedy już tylko wymiana na nowy rozr.

Dobrze,że akurat byłem w rodzinnym domu gdzie miałem dzień wolny, a zakład od rozruszników pod nosem także tylko raz musiałem go tak odpalić i prosto na warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jesli byś potrzebował pomocy przy swoim rozruszniku to pisz do mnie na gg 6342348 zajmuje się profesjonalną regeneracją a widzę że jesteś z wa-wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie, w passku rozrusznik działa bez problem, z tym ze czasem po odpaleniu zwłaszcza jak sobie postoi słychać taki świst, zgrzyt czy nawet nie wiem jak to nazwać mniej więcej jakby bendiks (chyba sie to tak nazywa) sie zawiesił i po chwili puścił, zdarza się to w sumie rzadko ale przeważnie wtedy kiedy nie powinno hehe, nie wiecie co to może być? nie skończy mi się przez to rozrusznik? dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że trochę tematów o rozruszniku jest więc postanowiłem mój problem przypisać tu.

A więc rano po nocce jak odpalam auto to słychać w mojej B4 taki 2 sekundowy zgrzyt pierwsze co przyszło na myśl to Bendix. Wymieniłem zmontowałem jak powinno być zamontowałem na ulicy go odpalam i co no cisza J zadowolony do domu na piwo. Ale zadowolenie długo nie trwało do rana jak wyszedłem odpaliłem i co znowu zgrzyty L. Co jeszcze jest nie tak z rozrusznikiem że słychać zgrzyty ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc rano po nocce jak odpalam auto to słychać w mojej B4 taki 2 sekundowy zgrzyt

Podczas rozpoczynania kręcenia rozrusznikiem czy gdy juz rozrusznik przestaje pracować słychać ten zgrzyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączy się auto odrazu słychać ( czyli aczej jak przestaje kręcić ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc albo zębatka bendixa zbyt głęboko wbija sie w koło zamachowe (dodatkowa podkładka na ośce rozrusznika to zniweluje) albo masz zbyt suchy ślimak po którym przesuwa się bendix...wystarczy nasmarować ślimak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wymianie rozrusznika na uzywany, po odpaleniu auta wystepuje zgrzyt. Czy moze miec to przyczyne w postaci innego rozrusznika, niz ten, ktory mialem wczesniej?

 

Byl taki:

vw_starter_02a911023f_0001107022_12v_10t.jpg

 

Teraz mam ten:

s-l300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następuje zgrzyt bo pewnie źle dopasowałeś rozrusznik.

Ma być numer vag 02A911023F lub 02A911023T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z drugiego zdjęcia nie jest do tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności