Skocz do zawartości
pro rider

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

witam , posiadam passata 2.8 v6 z 1998 manual, wczoraj jadac zginely mi biegi :-( tzn na wylaczonym silniku wrzucam kazdy bieg odpalam, puszczam sprzeglo i jade ale jest problem gdyz nie moge zmienic na kolejny nie wyrzuca i wbic nie mozna, na wlaczonym silniku w trakcie jazdy nie moge zmienic zadnego biegu tylko podczas postoju i zgaszonym silniku, pomozcie co moglo paść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy zimnym silniku wrzucanie jedynki i dwójki jest niekomfortowe - czuć jakieś chrobotanie pod ręką, jakoś tak nieciekawie wchodzi. Szczególnie dwójka. Pojawiło się to tak z miesiąc po kupnie samochodu używanego, sprowadzanego z Niemiec. Czy wymiana oleju skrzyni biegów pomoże? Czy to jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku zawsze minimalnie będą biegi ciężko wchodzić zależy jeszcze jaka jest temperatura na zewnątrz. z tego co mi się wydaje to w skrzyni powinien być pełen syntetyk u mnie w dieslu zalałem Castrola 75 w 90. sprawdz może w jakim stanie jest olej najpierw czy nie jest ciemny i czy jest stan.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak by ktoś potrzebował namiaru na dobrego mechanika do skrzyń w okolicy Wrocławia to mam naprawdę solidny Majster mi robił łożyska w skrzyni i jak widziałem jak to robił to muszę stwierdzić że naprawdę ma do tego głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zalać olej odpowietrznikiem? (tym koło czujnika wstecznego) Dodam że planuje całkowitą wymianę więc zaserwuje skrzyni 2,2 l. Nie będzie z tym problemu? Albo dziurą od czujnika cofania bo będę go wymieniał..

Edytowane przez seba10100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć  Którędy, z jakiej strony najszybciej dostać się do miejsca gdzie doleję olej do skrzyni biegów? Jakie narzędzia przygotować? Czy może to być hipol standardowy?

Passat B5 (3B) kombi, 1.6 8V,  PB + LPG, 101KM (AHL), 1998, wer. Basic

 

Edytowane przez 8850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej leje się z lewej str.skrzyni nad półosią jest specjalny ( korek). Jak nie masz specjalnego klucza tylko do tego to nawet nie podchodz .

Można zniszczyć i już nie odkręcisz.

HIPOL ????  To byłrozumiem żart taki ????

75W90 syntetyk

np:  FEBI BILSTEIN 21829

Castrol TAF-X 75W-90

G052 162 A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności