Skocz do zawartości
piero28

Uciekający płyn wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Ucieka mi płyn wspomagania wężem ciśnieniowym idący od pompy do maglownicy. Cieknie w miejscu w którym wąż wchodzi w maglownicę. Mam pytanie. Jak jest on uszczelniony w tym miejscu? Czy jest tam jakaś uszczelka czy stożek? Dodam że płyn ucieka mi tylko w czasie niskich temperatur, w lecie mam spokój, dopiero jak jest poniżej-5 to się leje dopóki się nie zagrzeje. Może ktoś to rozbierał i wie jak to jest uszczelnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie rozkręcał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam pod nakrętka uszczelka miedziana taka podkładka wymień na nową mocno dokręć i powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziunek, piszesz o zwykłej maglownicy, czy od vr6? bo one trochę się różnią.

Są tam 2 uszczelnienia, pierwsze to taka mała podkładka plastikowa(biała), drugie uszczelnienie to zwykły oring gumowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tam pod nakrętka uszczelka miedziana taka podkładka wymień na nową mocno dokręć i powinno być dobrze
Wiesz może jakiej średnicy jest ta podkładka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys73

jak uszczelnić maglownice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mnie zlinczujecie za ten komentarz, ale napiszę.

U mnie bardzo leci przy tej temperaturze płyn (0,5 L na 100km zaczęło leciec), maglownica ma straszne luzy, jest do wymiany już, więc się zdenerwowałem i zalałem układ...olejem Hipol mineralnym:fajny cięzko ma pompa, ale jak się silnik rozgrzeje to nie jest źle. I leci, ale 0,3 L na 500km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też od kilku dni wojuję z "uciekającym płynem" - nie sposób zlokalizować ...gdzie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gdzieś ucieka, jednak również nie widzę gdzie. Przypuszczam, że przy naprawie silnika podczas wyjmowania miski olejowej za mocno odchyliłem przewód (przy pompie odkręcony przy zbiorniczku nie) od pompy do zbiornika ten biegnący pod belką między podłużnicami. Czekam na poprawę pogody i sobie tam zajrzę. Zbytnio nie widać wycieków ale ubywa jakoś 200 ml/1000km.Trochę to denerwujące się staje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na maglownicę... płyn się zbiera w gumach i może trochę potrwać zanim wydostanie się na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podłączę się do tematu mi cieknie na symeringu przy wałku i mam pytanie czy ktoś zna może jego wymiary ? Nie chcę kupować całego kompletu , cieknie mi tylko w tym miejscu.d1848f8ca515646agen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności