Skocz do zawartości
Gość krak.b6

Skrzypiące zawieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie problem w tym, że ja również tuleje miałem wymieniane ze cztery miesiące temu. Ten dźwięk był taki sam przed wymianą tulei, jak i po wymianie, więc to raczej nie to.

 

Witam

Na tym wachaczu masz trzy tuleje,nie pamietam ktora jest odpowiedzialna za te stare lozko :)

Musisz sprawdzic na kanale ,nie na podnosniku,lepiej widac jak podlozysz cos pod kola i ktos miarowo bedzie popychal Ci auto w pzud i tyl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cezarycezary. :) Sprawdzę to na kanale. Do tej pory wszystko miałem sprawdzane na podnośniku, a tuleje miałem wymieniane tylko dwie (po jednej na stronę).

Ale chyba pojadę do innego serwisu, bo u mnie to znów będzie "oj nie teraz, mam masę roboty".... :dupablada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

u mnie po wymianie tulei uspokoiło sie. bardzo możlie, ze to gumy na stabilizatorze. dostaje się tam woda i rdzewieje. mialem tak w lt 46.trzeszczało niemiłosiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazlem u siebie na kompie shemacik tego ustrojstwa.Ja wymienilem ten wahacz,czyli tak po numerkach :

2,3,7,17,16 i cos jeszcze,akurat stwierdzilem,ze powymieniam wszystko przy okazji ,z tylu tez powymienialem w tedy wszstko bo juz po woli siadalo

[ATTACH=CONFIG]69008[/ATTACH]

Pozdrawiam

 

PS: Kurczak,za maly wyszedl ten obraze :(,piszcie na PMa to podesle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po wymianie tulei uspokoiło sie. bardzo możlie, ze to gumy na stabilizatorze. dostaje się tam woda i rdzewieje. mialem tak w lt 46.trzeszczało niemiłosiernie

 

Przy wymianie oleju podpytałem mechanika potwierdził, że jeśli podczas deszczu cichnie skrzypienie to mogą być gumy na łączniku stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Temat choć już trochę stary, ale go odgrzeje, moze komuś sie przyda... u mnie pomogło.

sprawa dotyczy (jak ktos ma xenony fabryczne) tylnego czujnika połoziomowania. Znajduje się on w przedniej części przy lewym tylnym kole. trzeba odkręcić 2 wkręty trzymające plastikową osłonę. Zlokalizować ten czujnik i troche odgiąc metalowa blaszkę. Ociera on wahacz i to własnie skrzypi.... pół roku szukałem przyczyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczy tylko po deszczu albo jak jest wilgotno. Zawsze po nigdy w trakcie. Piszczenie zazwyczaj ustaje po przejechaniu jakis 10 km. Jak jest np caly czas sucho to nie ma problemow. Czy ktos wiec co to moze byc. Wymienilem gumy te male na wahaczu ale nie pomoglo.

Dotyczy to oczywiscie przednieho zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zezbig

Koledzy,

u mnie z kolei słychać odgłosy skrzypienia przy obracaniu kierownicą. Najbardziej oczywiście słychać na postoju. Nie może to być więc wahacz. Fachowcy z ASO stwierdzili, że to łożysko na kolumnie McPhersona - trzeba wymienić. Czy spotkaliście się z takimi objawami? Czy fachowcy mają rację, czy chcą mnie naciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie przy skręcie w prawo (prawie w max. przekręceniu kierownicy) występuje dziwne terkotanie, skrzypienie. Dziwne i denerwujące dźwięki nagrałem i umieściłem pod linkiem

Może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się z tym uporać lub zasugeruje jakieś rozwiązanie problemu. Zastanawiam się czy problem nie leży w łożysku nr 2 umieszczonym na zdjęciu poniżej. Coś tak jaby było skorodowane, może nie nasmarowane.

beznazwy.jpg

 

 

[video=youtube;zS-hPtL9hmY]

Edytowane przez major125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

W czerwu wymieniłem w moim b7 komplet wahaczy i gumy stabilizatora - wszystko lemforder.

Tak od 2 miesięcy, jak zrobilo się chłodniej, przy pokonywaniu większych nierówności typu progi zwalniające skrzypienie starej wersalki. Gumy stabilizatora delikatnie przesmarowane teflonem w sprayu - ceniutka igła, żeby nie naruszyć. Bez rezultatu. 

Ktoś ma pomysł, co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie gumy wahaczy prawdopodobnie. Swego czasu (w B6) była na to akcja serwisowa, przynajmniej znalazłem na to w czeluściach Internetu TPI. Oczywiście na USA (nie znalazłem tego w wersji na Europę).

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=49786&d=1250909734

Numer części: 1K0407182, cena w ASO to około 60 PLN za stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radek.

Tylko co z tym zrobić ? Cały komplet wahaczy jest nowy. Kupić nowe gumy w ASO i wymienić po 6 miesiącach te Lemfordera co mam założone ? Ciekawe, że producenci OEM nie ogarnęli tematu skoro była akcja serwisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mogę Ci doradzić. Mi to skrzypi przy każdym progu, jak jest mokro trochę mniej, ale nie ma żadnego luzu więc teoretycznie nie ma po co wymieniać. Ja mam plan na wiosnę z tym zrobić porządek tym bardziej, że cena w ASO za te elementy z śrubami to około 140 PLN więc jeszcze "idzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie to irytuje Radek :) Dbam o auto i lubię, jak jest tip top.

Można kupić w ASO i zmienić, tylko pytanie, czy będzie ok. Lemforder to nie jest badziew i ciekawe, kto dostarcza do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według TPI - ma działać, według mojego mechanika, również (niby to typowy problem aut na tej platformie, bo przerabiał to w swoim Touranie).

Mnie to też irytuje ale póki nie ma stuku to sobie to odpuszczę, mało mam progów zwalniających w okolicy, a w trasie mam ciszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzypiała lewa poduszka silnika. Po wymianie cisza, kupiłem lemforder i na korpusie poduszki były wytarte znaczki VW więc część szła pierwszy montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2017 o 14:31, radekrp90 napisał:

Według TPI - ma działać, według mojego mechanika, również (niby to typowy problem aut na tej platformie, bo przerabiał to w swoim Touranie).

Mnie to też irytuje ale póki nie ma stuku to sobie to odpuszczę, mało mam progów zwalniających w okolicy, a w trasie mam ciszę :D

Radek jeszcze jedno pytanie - Twój mechanik mówił o samych przednich gumaczy czy zestaw guma w obejmie ?

Nie wiem czy wciskanie samych gum do starej obejmy nie osłabi konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówił o gumach przednich, wciskanych w wahacz. Wciskanie gum tylnych w ich obejmy to również nic nadzwyczajnego. W VW można zakupić oryginalne "wkładki" i wymienić je na dowolnej prasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się wcześniej zgłosić w temacie - gumy wymienione w marcu, jak ręką odjął. Raz jeszcze dziękuję Radkowi za podpowiedź.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy.odgrzeje trochę temat.piszczy mi coś w zawieszeniu caly czas podczas jazdy.chodzi o przednie zawieszenie.ktoś miał coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności