Skocz do zawartości
pakarod

Samodzielna wymiana przegubów - prośba o rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcasz tylko banan czyli dolny tylny wachacz, jeśli tego nie zrobisz jest potem problem z włozeniem.

Nic nie trzeba rozkręcać w zawieszeniu do wymiany przegubu. Podlewarować zwrotnicę i skręcić koła. Wyciągnięcie przegubu jest w miarę łatwe, ciężej jest go założyć - wsadzić wieloklin do piasty, wtedy pomocna jest osoba trzymająca kierownicę w maksymalnym skręcie. Do włożenia przydaje się haczyk z grubego drutu którym wciągamy wieloklin do piasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko:

z jakim momentem dokręcamy śrube w przegub? na max czy nie za mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanko:

z jakim momentem dokręcamy śrube w przegub? na max czy nie za mocno?

Śruba M14 - 115Nm i dokręcić o kąt 180 stopni.

Śruba M16 - 190Nm i dokręcić o kąt 180 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba rozkręcać w zawieszeniu do wymiany przegubu. Podlewarować zwrotnicę i skręcić koła. Wyciągnięcie przegubu jest w miarę łatwe, ciężej jest go założyć - wsadzić wieloklin do piasty, wtedy pomocna jest osoba trzymająca kierownicę w maksymalnym skręcie. Do włożenia przydaje się haczyk z grubego drutu którym wciągamy wieloklin do piasty.

 

To prawda wyciągalem prawą półoś da się to zrobić bez rozpinania zawiechy ale wyjęcie i zamontowanie półosi to prawie cyrkowa sztuczka brakuje milimetra by włożyć przegub w piastę koła ,rozpiecie gornych lub dolnego banana skraca czas pracy ,śrubę przegubu dokręcałem z czuciem bez klucza dynamometrycznego wystarczy dobry klucz i rurka by mocno dociągnąć śrube jednak bez przesady.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje milimetra by włożyć przegub w piastę koła

na ten czas przydaje się druga osoba która dociągnie kierownicę na max bo po puszczeniu kiery delikatnie ona odbija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez drugiej osoby i bez rozpinania wahaczy nie ma problemu z wyjęciem jak i włożeniem prawego przegubu z/do piasty.

Ważne, żeby kiera była max w lewo i zwrotnica dodatkowo pod lewarowana, no i odrobina logiki co gdzie docisnąć i jak przegiąć. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem przegub który jest już nasmarowany w komplecie jest osłona opaski ale nie ma dodatkowego smaru. Czy powinienem dokupić smar i wcisnąć do osłony podczas montażu nowego przegubu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

kupiłem przegub który jest już nasmarowany w komplecie jest osłona opaski ale nie ma dodatkowego smaru. Czy powinienem dokupić smar i wcisnąć do osłony podczas montażu nowego przegubu?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem chciałem się tylko upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych.

Koledzy, mam banalne pytanie.

Przegub od piasty to się odkręca normalnie w lewo?

Czy z jednej strony auta w lewo, a z drugiej w prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, w lewo  z obu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z przegubmi zmieniam co rok jeden i drugi gumy nie daja rady jakiej firmy przeguby polecacie ostatnio miałem metelli tydzień temu zmieniłem lewy i zauwazylem ze w prawy tez będzie do robienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobro / spidan gkn

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności