Skocz do zawartości
pakarod

Samodzielna wymiana przegubów - prośba o rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zmieniełem prawą osłone(gumę) na przegubie i doszedłem do wniosku ze nie trzeba odkręcać żadnego wachacza, całość zajeła mi ok 30min. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, muszę zmienić prawy przegub w paszczaku bo już strasznie stuka. Chcę go kupić jak najszybciej, ale nie wiem który będzie właściwy. mam techniczne pytanie: jaki przegub pasuje do mojego autka?

1. Zewnętrzne uzębienie, od strony koła: 33, Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 27

CZY

2. Zewnętrzne uzębienie, od strony koła: 38, Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 27

 

auto jak w opisie - 1.9TDI 74kW AVB, manual.

 

pozdraVWiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze prosze o informację jaki przgub mam kupic, passat 1,9 tdi awx 130 koni 2001 rok.

 

jakie uzebienia itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,juz tam napisałem ,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat! Dziś wymieniałem osłonę przegubu przy kole prawym, ściągając przegub wkręcałem śrubę i biłem młotkiem w stronę skrzyni cały wał chodził nie wiem czy tym właśnie nie popsułem jakiś uszczelnień, w każdym bądź razie przegub zszedł szybko. Po powrocie do domu pojawił się olej pod samochodem? Wcześniej sucho było i nic nie wyciekało. Na razie widzę tylko jak leci po osłonie na lewo i prawo w ilości około szklanki jest to bardzo rzadka ciesz ala olej syntetyczny

pojawiła sie po przejechaniu 5Km. Poza tym podczas jazdy nie słychać żadnej różnicy biegi lekko chodzą? Czy to poleciał olej zgromadzony w osłonie wewnętrznej bo uszczelniacz lekko puszcza na skrzyni czy to ja uszkodziłem coś miał ktoś kiedyś coś podobnego? Rozwaliłem kielich ?

A jeszcze jedna zagadka kto ma AVB niech napisze czy śrube ma 14 czy 16 od przegubu ? ja mam 16 na 27 klucz w sklepie się zdziwili i powiedzieli że to od 110 konnego passata czyżbym miał składaka ?

Edytowane przez belineaenter
dopracowanie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longer166

Witam. Ja wlasnie dzis mialem ta przyjemnosc wymiany przeglubu w moim b5 i tez na poczatku kombinowalem z wachaczami..... nic mi to nie dalo. Zagadalem sie ze znajomym mechanikiem i mi doradzil i doslownie w 30 minut auto stalo na kolach. Wystarczy odkrecic lewy dolny wachacz(ten wygiety) i go sciagnac pozniej skrecacie kierownica w lewo i macie na wierzchu wszystko :) a jesli ma ktos dostepny kanał to nawet koła nie trzeba sciagac :)

mam nadzieje ze pomoglem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałeś w temacie sprzed roku. Ale powiem jak ja to robię bo też już wymieniałem u siebie 2x przegub i ostatnio z tydzień temu.

 

Na wstępie nadmienię że żaden kanał ani podnośnik mi nie był potrzebny. Zwykły lewarek albo "żaba" wystarczają w zupełności.

*Wyjęty kapselek i poluzowana śruba trzymająca przegub

*Zdjęte koło i skręt kierownicą max. w prawo (przy zmianie lewego przegubu jeśli wymieniamy prawy to kierownica w lewo), wyjęty kluczyk żeby kierownica się zablokowała. Delikatnie trzeba puknąć tak by przegub wyszedł (DELIKATNIE).

*Siedząc przy kole stopniowo wyciągać przegub skręcając półosią w lewo i wyskoczy nam bez żadnego luzowania wahaczy, odkręcania półosi i innych pomysłów.

*Zdjąć stary przegub z półosi, nasmarować nowy tak żeby smar sadził kulami (Polecam pobawić się palcem w środku jak z kobietą tak żeby wszędzie był smar a nie powietrze) Czasem lepiej dołożyć trochę smaru bo ten co dają to mała ilość.

*Nasadzić nowy i wpinać go takim samym sposobem jak został wypięty.

Edytowane przez piszczuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposoby są rózne.Ja opisze swój na kanale. Po poluzowaniu śruby,bez odkręcania koła wchodze do kanału odkręcam półoś,wyjmuje calość i na warsztaciku na krzesełku w pełnym komforcie sobie wymieniam.Zakładam i finał. Bez mordowania sie z wahaczami,naciaganiem itp. Jezeli ktoś ma kanał to najlepszy sposób dla jednej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposoby są rózne.Ja opisze swój na kanale. Po poluzowaniu śruby,bez odkręcania koła wchodze do kanału odkręcam półoś,wyjmuje calość i na warsztaciku na krzesełku w pełnym komforcie sobie wymieniam.Zakładam i finał. Bez mordowania sie z wahaczami,naciaganiem itp. Jezeli ktoś ma kanał to najlepszy sposób dla jednej osoby.

 

100% popieram ... przy okazji z dwa piwka można strzelić :piwo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli nie damy zawleczki na półoś bo np. pękła przy zakładaniu ??? czy przegub zleci na 100% i czy macie jakiś sposób na zastapienie jej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jesli nie damy zawleczki na półoś bo np. pękła przy zakładaniu ??? czy przegub zleci na 100% i czy macie jakiś sposób na zastapienie jej ??

 

szczerze, to zalatuje straszną sztukaterią :). Najprostsze i najpewniejsze wyjście to zakup nowego zestawu naprawczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy ten przegub spadnie napewn w sumie moj wszedl dosc ciasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby się demontuje przy max skręcie bez rozpinania zawieszenia więc odpowiedz sobie sam. Rozkraczysz się z autem przy pierwszej przejeżdżce w najmniej odpowiednim momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy ten przegub spadnie napewn w sumie moj wszedl dosc ciasno

 

Kupujesz w sklepie przegub to w kartonie masz caly zestaw. O jakiej zawleczce Ty piszesz? co jest przy śrubie od wahacza? czy o zabezpieczeniu przegubu.Nie wiem o co chodzi. Sorki nie doczytałem. W zestawie jest wszystko,przynajmniej powinno być.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie to i może kupisz samo zabezpieczenie ale w sklepie to raczej razem z przegubem.Ja juz kilka razy ściągałem przegub a zabezpieczenie wciąż stare i jakos trzyma dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzeję kotleta :)

 

Przymierzam się do wymiany prawego przegubu.. i natrafiłem na taki video-opis :) może komuś też to się przyda:

 

[video=youtube;RTAE-QtjRQk]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam w/w film. Wczoraj wymieniłem w swoim B5 przegub korzystając z tej ściągawki i poszło mi to całkiem zgrabnie, ale bez odkręcania wahaczy (tak, da się bez odkręcania). Autko śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, może się powtarzam ale .... lewa osłona przegubu do wymiany ! Wnioskuję że nie trzeba żadnych wahaczy odkręcać, kierownica w prawo na maxa i przegub wyjdzie z półosi ? tylko puknąć czy na patencie ze śrubą i bolcem wkręcanym w przegub ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz tylko banan czyli dolny tylny wachacz, jeśli tego nie zrobisz jest potem problem z włozeniem.

Potem kierownica na maksa w prawo i wymiana jest łatwa i szybka

Wczoraj wymieniałem lewy przegub i prawą osłonę w taki właśnie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności