Skocz do zawartości
Gość wilson

Opis MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jedziesz i masz włączone wyświetlanie chwilowe spalania, to po zdjęciu nogi z gazu, na kompie powinno pokazać ci ZERO. Oczywiscie przy wrzuconym biegu (nie na luzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak mam a mi chodzi o to gdy chodzi na luzie np na czerwonym ile powinno byc nigdzie tego nie ma i nikt nie pisze o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba to po prostu sprawdzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec moje pytanie do wszsytkich posaidaczy TDI z MFA o podanie wartosci spalania chwilowego na wolnych obrotach na cieplym i zimnym silniku (chodzi mi o wskazanie w l/100 km a nie jak w passatach po lifcie w l/h )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tjam

Witam,

Chciałbym zapytać o taką rzecz. Zakupiłem B6-tkę bez możliwości podglądu chwilowego spalania, średniego spalania, czy ilości km do przejechania do opróżnienia baku itp.. Nieco mi to ciąży, z jednej strony nie było wyjścia, z drugiej atrakcyjna cena i wzorowy stan techniczny pozwoliły mi na zrezygnowanie z takich udogodnień j/w.

W związku z tym, iż zaczynam się sprawą interesować, nie dokopałem się jeszcze informacji, czy jest możliwość zupgradeowania komputera do wersji MFA - domyślam się, że tak - ASO pewnie oferuje takie "zabiegi". Czy jest ktoś w stanie powiedzieć ile taka "impreza" może kosztować i czy robią to tylko ASO?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aso tego się nie robi ale jak pogadasz z jakimś kolegą z forum który ma kabelek to na pewno sobie to zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec moje pytanie do wszsytkich posaidaczy TDI z MFA o podanie wartosci spalania chwilowego na wolnych obrotach na cieplym i zimnym silniku (chodzi mi o wskazanie w l/100 km a nie jak w passatach po lifcie w l/h )

 

Z tego co wiem bedzie Ci pokazywało cały czas srednie, przed flem MFA nie miało funkcji, że przechodziło w l/h. NA zimnym na mfa w pozycji 1 bedziesz miał wieksze a pozniej jak pojezdzisz i staniesz to mniejsze bo srednie z trasy bedzie pokazywane caly czas a nie bedzie przechodzic w litry na godzine.

 

Kolego Tjam to nie jest kwestia podpiecia kabelka ale tez kwestia wyswietlacza, musialbys kupic wyswietlacz inny, manetke i pare innych rzeczy, wiem, że w Touranie taka zabawa kosztuje sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Panowie wie ktos jak sie kasuje licznik kilometrow po wymianie oleju w silniku . Prosze o o jakies wskazowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktos jak sie kasuje licznik kilometrow po wymianie oleju w silniku

Ja wiem :hurra: I jeszcze opcja SZUKAJ - wie :D Zacznij jej używać :fajny

 

Kasowanie Servis oil --- klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z takim problemem, a dokaldnie kasuje mi sie mfa2 srednio po dwoch dniach. MFA1 dziala tak jak powinno. Zaczelo mi sie to dziac od ostatniego kasowania kilometrow przytrzymujac tak dlugo prawy przycisk, az stan sie skasowal. Jak wrocic poprzedni stan mfa2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem passata i jak jest wyświetlacz godziny to wyświetla napis mfa1 to mam rozumieć że posiadam ten system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy i chciałbym sie dowiedzieć dlaczego po wymianie akumulatora pokazuje mi dziwne spalanie w danej chwili pokazuje tak 10-14l/100km co jest nie tak . Wcześniej było wszystko w porządku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie posiadam żadnych przycisków na przełączników i w tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam problem z przelaczeniem miedzy MFA1 i MFA2 raz sie przelaczy a raz nie, tak sie zacina jakby i tak samo kiedy przełączam na manetce dolny przycisk miedzy spaleniem chwilowym a dalszymi opcjami.... czasem jest tak ze w ogóle nie mogę przełączyć nic .... a górny przycisk na manetce w ogóle nie chodzi wciskam go i nic się nie przełącza , próbowałem zresetować kompa poprzez odłączenie akumulatora na jakieś pól godziny ale nic to nie dało, nie wiem co jest ze się tak to zacina, wiecie może co jest nie tak ???

Edytowane przez radkowski92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniad

Witam, jestem laikiem w tej dziedzinie (proszę o wyrozumiałość). Ukazał mi się komunikat na wysietlaczu; MFA 1, 22mm FAHRTZEIT. mm rosły z czasem jazdy do 45 mm. Czy ktoś mi podpowie co to może oznaczać.

 

---------- Dodano o 06:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 06:39 ----------

 

Witam, jestem laikiem w tej dziedzinie (proszę o wyrozumiałość). Ukazał mi się komunikat na wysietlaczu; MFA 1, 22mm FAHRTZEIT. mm rosły z czasem jazdy do 45 mm. Czy ktoś mi podpowie co to może oznaczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak to jest z termomentrem w MFA ? oraz główną pozycją wyświetlaną domyślnie po starcie ? 

Sprawa wygląda tak że np ustawiam sobie zegar. Jadę jadę i nagle zmienia mi się na termometr.  Albo mam ustawioną inna opcję zegar/spalanie w trakcie wyłączania auta, a po odpaleniu znowu pojawia mi się termometr.  Zauważyłem że dzieje się to na pozór losowo. Czasem mi trzyma na zegarze a czasem nie.

 

Mój ojciec ma w Octavi to samo MFA i zawsze mu zostaje na tej pozycji którą miał ostatnio ustawioną. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności