Skocz do zawartości
Gość wilson

Opis MFA

Rekomendowane odpowiedzi

Co do MPG to wydaje mi się że w angliku trzeba brać galon brytyjski. Różni się on trochę od amerykańskiego ( USA ma 3.xx a GB 4.xx ), dlatego w VAGu są osobne ustawienia dla USA i UK.

 

A jeszcze takie pytanko. Mam paska 97 rok po przekładce z anglika. Jeden z pierwszych roczników bo ma jeszcze zielone podświetlanie i u mnie w ogóle nie pokazuje tego płatku śniegu i temperatury zew mimo iż temperatura na climatronicu jest taka, że MFA powinno tą temperaturę pokazywać. Czy możliwe ze w pierwszych rocznikach tego w ogóle nie było?

 

Dodam że ostatnio jeździłem paskiem 97 ( również Anglik ), tyle że już z niebieskim podświetlaniem i tam temp była pokazywana, tak samo jak u mojego ojca w roczniku 99.

 

A i dodam jeszcze, że nie pokazywało mi tej temperatury również przed przekładką oraz przed przestawieniem komputera na kilometry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu się nie zgodze bo u mnie na MFA 2 było 3000 km i nic sie nie kasowało

 

Przepraszam moj blad!!

MFA2 kasuje sie po przejechaniu 9999 km, lub 99 godzinach 59 minutach jazdy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B4`96 * sie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko. Mam paska 97 rok po przekładce z anglika. Jeden z pierwszych roczników bo ma jeszcze zielone podświetlanie i u mnie w ogóle nie pokazuje tego płatku śniegu i temperatury zew mimo iż temperatura na climatronicu jest taka, że MFA powinno tą temperaturę pokazywać. Czy możliwe ze w pierwszych rocznikach tego w ogóle nie było?

 

Niom - nie było. U mnie też tej opcji nie ma na wyświetlaczu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklet
A to jest poprostu liczba mil przejechanych na jednym galonie :D

Teraz pasuje

Jak się myle to poprawiajcie (błądzenie ludzka rzecz)

 

 

Dokładnie to jest liczba mil przejechanych na 1 galonie (brytyjskim/imperial) paliwa, im ta liczba (MPG) jest większa tym mniejsze spalanie mamy.

 

1mile = 1,609344km

 

1galon (brytyjski/imperial) = 4,546l

 

a tutaj mamy taki sprytny kalkulator do przeliczenia spalania na l/100km lub odwrotnie

 

http://www.eforecourt.com/l_100km_mpg_convert.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siny5

MPG to mile do galona

 

To jest mile do galona. Mila ma ok 1609 metrow a galon ok 3.8 ltr. wiec jesli pokazuje ci (przykladowo) 60MPG to znaczy ze twoj samochod pali 3.8 ltr/100 km .

Jezeli przyspieszasz to wiadomo ze spalanie rosnie i pokazuje np 30MPG co jest rownoznaczne z ok 7.4 ltr/100 km

 

// edytuj posty

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KUCZU B5
MFA - opis.

 

ma ktos ten opis bo ten juz cos niedziala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanie - wczoraj wieczorem oglądałem passacika z 99 roku z silniczkiem TDI 115KM, z tego co zauważyłem ma komputerek MFA - spalanie itp są widoczne na wyświetlaczu po lewej stronie (zegar) - natomiast wogóle nie zauważyłem wyświetlacza w konsoli środkowej - paliły się tylko kontrolki - powinno coś być czy nie?? Aktulanie również mam passacika z 99 roku i mam coś takiego fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komputerek MFA - spalanie itp są widoczne na wyświetlaczu po lewej stronie (zegar) - natomiast wogóle nie zauważyłem wyświetlacza w konsoli środkowej - paliły się tylko kontrolki - powinno coś być czy nie??

Skoro informacje masz na wyswietlaczu w zegarku, to nie bedą dublowane na konsoli środkowej - to chyba logiczne. :cool:

Wiec odpowiedź brzmi: NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pełny MFA. Czy mogę ustawić przy pomocy tego kompa np to ze zawsze po wejsciu i odpaleniu auta samochód się samoczynnie zamyka. Moze są jeszcze jakieś inne funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pełny MFA. Czy mogę ustawić przy pomocy tego kompa np to ze zawsze po wejsciu i odpaleniu auta samochód się samoczynnie zamyka. Moze są jeszcze jakieś inne funkcje?[/quote

 

Boże duzo o tym było do ustawienia zamykania nie musisz miec nawet komputera pokładowego wystarczy VAG !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcję automatycznego zamykania drzwi samochodu ustawia się Vagiem w Module komfortu - 46. Po włączeniu tej opcji, drzwi zamykają się, ale dopiero po przekroczeniu 15 km/h. Na forum jest pełna instrukcja jak to zrobić w dziale Diagnostyka VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Funkcję automatycznego zamykania drzwi samochodu ustawia się Vagiem w Module komfortu - 46. Po włączeniu tej opcji, drzwi zamykają się, ale dopiero po przekroczeniu 15 km/h. Na forum jest pełna instrukcja jak to zrobić w dziale Diagnostyka VAG.

No właśnie coś podobnego mialem napisac :D Bo KTOś tu myli funkcje MFA z funkcjami modułu komfortu. MFA jest tylko jako dodatkowy informacyjny DISPLAY. Nie można tym zmieniać ustawień w module sterujacym samochodu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro informacje masz na wyswietlaczu w zegarku, to nie bedą dublowane na konsoli środkowej - to chyba logiczne. :cool:

Wiec odpowiedź brzmi: NIE.

 

Nie miałem na myśli aby na konsoli środkowej było to samo co w zegarku tylko np. w tym autku które ogłądałem świeciła kontrolka od rezerwy i nie było takiego komunikatu jak u mnie czyli Bitte tanken.... można to jakoś włączyć czy poprostu tego wyświetlacza nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to jeśli INFO o spalaniu, średniej predkosci....itp. masz na środkowym wyświetlaczu, to równiez takowy komunikat zobaczysz. A skoro w tamtym aucie wyświetlacz MFA jest w zegarku, to żadnego komunikatu na środkowym panelu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakaś zubożona wersja....no cóż jakoś będe to musiał przeboleć :)

Dzięki za informacje - pierwsze wrażenie było że coś nie do końca działa poprawnie....

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie.jak skasować ręcznie mfa2 (chyba) czyli całą odległość jaką zlicza??mam już ok 2756 km i nadal nic sie nie kasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrzymaj przez kilka sekund przycisk (reset) do przełączania się między MFA1 a MFA2, powinien wyzerować dane.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam pytanie.jak skasować ręcznie mfa2 (chyba) czyli całą odległość jaką zlicza??mam już ok 2756 km i nadal nic sie nie kasuje

Gdy naciskasz pod manetką guzik z lewej lub z prawej strony, to przełącza ci się pomiędzy MFA1 i MFA2, no nie? Tak więc w trybie MFA2 nacisnij cały przycisk i go przytrzymaj - wtedy wyzerujesz stan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności