Skocz do zawartości
Gość kula123

JAKI OLEJ DO SKRZYNI TIPTRONIC 5-biegowej w 1.9tdi 2002r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kula123

Witam,prosze o informacje ,jaki olej trzeba wlać przy wymianie do skrzyni automat Tiptrronic 5-biegowej w Passacie tdi 130ps z 2002roku. Pytałem w serwisie ale pan był mało wylewny i powiedziła że mam go wstawic do nich to oni beddą wiedzieli jaki to jest olej!Nie mam zamiaru jednak im przepłacać.Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na fakturę i tam jest napisane:

Olej ATF LT

Symbol ESSO 71141

ilość 5,5 litra

Nie wiem czy Ci to pomoże ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kula123

czy to napewno ten olej?Silnik 2.5v6 ja mam 1.9 130ps ale skrzynie chyba takie same???? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem ten sam problem bo mechanikowi ktory robil mi z autem "niechcacy sie wylalo " wiec sprawa wyglada tak jesli chcesz dolac musisz wiedziec jaki miasz olej oryginalny czy ktos juz kiedys moze zmienial (czerwony czy zolty) ja mialem oryginalny wiec dokupilem w serwise 60zl/l do skrzyni wchodzi okolo 8 litrow zamienniki okolo 30 zl ale nikt jasno ci nie powie czy skrzynia nie padnie wiec mozesz osczedic 240 zl na oleju a pozniej wydac na skrzynie 3000

 

zostaje jecze sprawa nalania do odpowiedniego poziomu trzeba podniesc samochod zaznaczam ze w skrzynie nie ma bagnetu na ktorym mozna sprawdzic poziom olleju

robi sie to nastepujaco wyleewa sie stary olej zmieniamy ffiltr i uszczelke naastepnie potrzebujemy jakas wieksza strzykawke i kawalek werzyka gdyz zalewamy olej od dolu (sruba na imbus 17 w misce olejowej ) wleewamy okolo 4- 5litrow po czym zapalamy auto i wrzucamy d lub r rzeby skrzynia zaczela pracowac i s do momentu gdy zacznie siie przelewac nastepnie zakrecamy srube.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem Castrol Dextron 3. I co najśmieszniejsze to właśnie Castrol (wiem to z pewnych źródełek) leje olej do naszych skrzynek (przynajmniej lał). A najlepiej, to zdejmij miskę od skrzyni, wymień filtr i cały olej i będzie super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny olej od tej skrzyni ma numer: G 052 162 A2 (opakowanie 1L) - warto zapytać w ASO bo cena jest bardzo podobna do ceny zamiennika

 

napewno dla skrzyni o oznaczeniu EYF - numery poszczególnych części które warto wymienić przy okazji zmiany oleju to:

 

uszczelka miski olejowej - 01V 321 371

filtr oleju skrzyni - 01V 325 429

uszczelka - 01V 325 443

śruba - N 900 463 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy przepraszam za wykopaliska.

Jaki olej mam kupić do skrzyni automatycznej:

 

G0F = 5-speed automatic transmission

 

Pozdrawiam.

 

Edycja: Znajomy polecił mi olej

"Valvoline ATFIII – 30zł/1L, wg katalogu CASTROLA w przypadku wersji z napędem na przód będzie potrzeba 3.5L"

 

Natomiast w serwisie VW mają cyt.

 

"Olej do skrzyni kosztuje 76 zł / litr , symbolów niestety nie podajemy . Wchodzi 9 litrów na suchą skrzynię."

 

bądź tu mądry i pisz wiersze, ile litrów wchodzi i jaki olej kupić?

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edycja: Znajomy polecił mi olej

"Valvoline ATFIII – 30zł/1L, wg katalogu CASTROLA w przypadku wersji z napędem na przód będzie potrzeba 3.5L"

 

Natomiast w serwisie VW mają cyt.

 

"Olej do skrzyni kosztuje 76 zł / litr , symbolów niestety nie podajemy . Wchodzi 9 litrów na suchą skrzynię."

 

bądź tu mądry i pisz wiersze, ile litrów wchodzi i jaki olej kupić?

 

Trzymaj się kurczowo tej zasady bo automaty VW czułe są na olej. Jeśli dolewasz olej lub wymieniasz statycznie - tylko i wyłącznie oryginał. Broń boże nie mieszaj gatunków mimo, iż to może być zamiennik. Jeśli natomiast wymieniasz olej dynamicznie to możesz zastosować coś ze sporej gamy zmienników. Z moich informacji wynika, że oryginał to esso.

oelk5HP19FL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odgrzeje kotleta pytalem w podpietych ale chybaa nikt nie zagladal

poszedl mi usczelniacz na półosi no i musze wymienic olej

autmoat tiptronic 99 rok silniik 115km ajm

czy ten bedzie dobry

http://allegro.pl/febi-14738-1l-olej...1466759686.htm

bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

odgrzeje kotleta pytalem w podpietych ale chybaa nikt nie zagladal

poszedl mi usczelniacz na półosi no i musze wymienic olej

autmoat tiptronic 99 rok silniik 115km ajm

czy ten bedzie dobry

http://allegro.pl/febi-14738-1l-olej...1466759686.htm

bede wdzieczny za pomoc

chyba nie czytałeś wszystkiego na temat

ma spełniać normę VW G052 162 A2(tak wyszło po VIN-ie w serwisie, dla pewnosci radzę Wam tez sprawdzić). Koszt w aso 60zł/litr, ja z ASO kupiłem jeden litr, a reszte kupiłem zamienniki spełniające tą norme a mianowicie FEBI 14738 39zł/litr w Intercarsie w Olsztynie.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42947&highlight=olej+tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem dla pewnosci bo w opisie jest iny silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów

Jestem nowy , nie mogę zakładać nowych tematów dlatego podepnę sie tutaj jeśli to nie problem

 

W grudniu kupiłem VW Passata 2000r 2,5Tdi v6 150KM 4Motion z Tipronickiem.

 

Autko stoi juz u mechanika na wymianę rozrządu , itd.

 

Natomiast moje pytanie bo mam zamiar zmienić olej w slrzyni biegów - jaki polecacie.

Niestety nie mieszkam w żadnym dużym mieście i nie mam możliwości podjechania do ASO

 

Czytam , czytam i czytam o tych skrzyniach i oleju i mam mętlik w głowie?

Czy przy tym autku jakoś idzie w ogóle sprawdzić poziom oleju w skrzyni?

Co ile trzeba wymieniać ten olej?

 

Dodam , że to mój pierwszy automat.

 

Koleś który mi sprzedał autko powiedział ,że skrzynia jest zalana olejem Dextron III po regeneracji sprzęgła hydraulicznego i pompy oleju !!!

 

Z tego co czytam na forum Dextron to zabójca , czy się mylę?

 

Powiedział mi również , że zanim wyjezdzał z garazu to autko chodziło na wolnych obrotach ok 10min o czym ruszał (by rozgrzał się olej)

 

Też tak robie , bo jak auto stoi np 5 dni to mam strach !!!

 

Proszę o pomoc w temacie , myślę ,że jeasno się wypowiedziałem

 

podaję gg - 338040 i mail - [email protected]

 

czekam na odp od doświadczonych kolegów i koleżanek

 

z góry dziękuję

 

---------- Dodano o 18:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:21 ----------

 

Witam kolegów forumowiczów

Jestem nowy , nie mogę zakładać nowych tematów dlatego podepnę sie tutaj jeśli to nie problem

 

W grudniu kupiłem VW Passata 2000r 2,5Tdi v6 150KM 4Motion z Tipronickiem.

 

Autko stoi juz u mechanika na wymianę rozrządu , itd.

 

Natomiast moje pytanie bo mam zamiar zmienić olej w slrzyni biegów - jaki polecacie.

Niestety nie mieszkam w żadnym dużym mieście i nie mam możliwości podjechania do ASO

 

Czytam , czytam i czytam o tych skrzyniach i oleju i mam mętlik w głowie?

Czy przy tym autku jakoś idzie w ogóle sprawdzić poziom oleju w skrzyni?

Co ile trzeba wymieniać ten olej?

 

Dodam , że to mój pierwszy automat.

 

Koleś który mi sprzedał autko powiedział ,że skrzynia jest zalana olejem Dextron III po regeneracji sprzęgła hydraulicznego i pompy oleju !!!

 

Z tego co czytam na forum Dextron to zabójca , czy się mylę?

 

Powiedział mi również , że zanim wyjezdzał z garazu to autko chodziło na wolnych obrotach ok 10min o czym ruszał (by rozgrzał się olej)

 

Też tak robie , bo jak auto stoi np 5 dni to mam strach !!!

 

Proszę o pomoc w temacie , myślę ,że jeasno się wypowiedziałem

 

podaję gg - 338040 i mail - [email protected]

 

czekam na odp od doświadczonych kolegów i koleżanek

 

z góry dziękuję

 

 

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem idzie sprawdzić poziom oleju , tu masz link: http://forum.vw-passat.pl/threads/42947-Dolewanie-oleju-gt-Tiptronic-foto-wideo , olej wymieniamy co 60t/km , a olej to Mobil ATF LT71141 . Sam mam taki zalany i jest ok . Choć jest również trochę tańszy zamiennik Febi. Dextrona napewno bym nie zalał. Poza tym jego kolor to chyba czerwony a w tiptronicku olej jest koloru złotego

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności