Skocz do zawartości
Jacis

Elektryka tylnych drzwi || Wymiana tylnych kolb na elektrykę

Rekomendowane odpowiedzi

moduł komfortu nie da się przestroić na cztery szyby.

Daj spokój z modułem komfortu,zostaw starą instalację zamka podłącz tylko przewody wyżej przezemnie i kolegów opisane(u mnie były inne kolory) i wszystko będzie śmigać

 

Wersja przed liftingiem (3B) wygląda inaczej. Patrząc na nią trzeba byłoby zrobić tak:

A) tylne lewe drzwi:

1. brązowy (masa) (pin 9) - podłączamy w słupku

2. czerwono-biały (pin 10) ciągniemy do przedniego słupka kierowcy i łączymy z pinem 20 - ten sam kolor

3. pomarańczowo-zielony (pin 11) ciągniemy do przedniego słupka kierowcy i łączymy z pinem 8 - ten sam kolor

4. pomarańczowo-brązowy (pin 12) ciągniemy do przedniego słupka pasażera i łączymy z pinem 15 - ten sam kolor

5. czerwono-żółty (pin 18) ciągniemy do przedniego słupka kierowcy i łączymy z pinem 19 - ten sam kolor (za wtyczką przewód przechodzi w kolor czerwono-niebieski

 

B) tylne prawe drzwi:

1. brązowy (masa) (pin 9) - podłączamy w słupku

2. czerwono-biały (pin 10) ciągniemy do przedniego słupka pasażera i łączymy z pinem 20 - ten sam kolor

3. pomarańczowo-zielony (pin 11) ciągniemy do przedniego słupka pasażera i łączymy z pinem 6 - ten sam kolor

4. pomarańczowo-brązowy (pin 12) ciągniemy do przedniego słupka pasażera i łączymy z pinem 15 - ten sam kolor

5. czerwono-żółty (pin 18) ciągniemy do przedniego słupka pasażera i łączymy z pinem 19 - ten sam kolor (za wtyczką przewód przechodzi w kolor czerwono-niebieski

 

Różnica w 3B polega, że łączymy kable stronami - lewe tylne ze słupkiem kierowcy, prawe tylne ze słupkiem pasażera.

Podłączyłem tak jak pisał Matsil tylko że zamiast pomarańczowo/zielonego i pomarańczowo/brązowego wpiąłem w przedni słupek swoje przewody żółty i czarny i jest sukces wszystko działa z panelu kierowcy,nawet blokada tylnych szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chyba jest podłączone - ja tylko tyle wiem, ponieważ jestem z elektryką totalny laikiem i tylko liczę na pomoc fachowa a mam jedynie tego kolesia. Nie wiem, czy on ściemnia czy chce mnie naciągnąć. Jak mówię mu o Waszych rozwiązaniach to on twierdzi że to bujdy cp tam jest napisane. Może wiecie kto to może mi sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Twojego kumpla, ale jak jade do mechanika i mówie mu że zczytałem jakieś błędy i na forum przeczytałem, że przyczyny mogą być takie i takie, to też mówi że to bujdy. To taki stały tekst, który ma podnieść autotytet takiego pseudo fachowca. Czemu nie możesz uwierzyć, że tak jak pisałem ja i kilku innych kolegów, da się to zrobić w bardzo prosty sposób. Powiedz temu kumlowi co ma zrobić i niech nie szuka problemów tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA wierze, i wiem ze tak może być tylko że ja sam nie sprawdze tego bo jestem cienias i nie chcę popsuć elektryki. To sa cwaniaki chcą tylko wyzyskać i udają, że coś potrafią. Kurcze ciężko znaleść teraz dobrego fachowca i zaufanego.

ps. tak mi zrobił, że jak wszystko działało to teraz szyby przednie i centralny wariuje. raz sam się otwierają raz blokują a centralny to jak działa z lewej strony to nie działa z prawej albo na odwrót. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Bez WASZEJ POMOCY jednak nie uda mi się dokończyć montażu tylknych elektrycznych szyb, a mianowicie, jak pisałem wcześniej, byłem u tego kolesia i nawet pożyczyłem od kolegi moduł komfortu na 4 elektryczne szyby aby tamten mi dokończył to co rozpoczął, a tu co nie ten moduł, inne kości, no dobra jedna pasowala ale już druga nie. Wcześniej kazał mi kupić moduł o nr 1J0959799AH to będzie wszystko dobrze będzie tylko musiał przekodować i wsio miało dzialać. Jak mu dalem taki modul komfortu to nie pasuje... Pokazałem mu WASZE opisy ale on wie lepiej, twierdzi, że podłączone jest jak pisze kolega kmdm24.

Kur... cze co mam robić,

POMOŻECIE MI, oczywiście nie ma nic za nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z elektryką szyb z tyłu.

Otóż nie działają, czy jak jest zablokowane z przodu przy kierowcy czy nie tylne szyby nie działają :(

Czy ktoś wie gdzie szukać problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam moduł 1C0 959 799 A - czy obsługuje on 4 elek. szyby? Jeżeli nie to czy do modułu z końcówką AH będą pasowały wtyki z mojego?

Edytowane przez zyw1ol_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś? mam komplet części potrzebnych do przekładki niemniej jednak po podłączeniu wszystkiego do kupy moduł zaczyna szaleć a mianowicie CAN przez co musiałem wszystko wymontować. Czy mój moduł 1C0 959 799 A obsługuje 4 elektryczne szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledy mam problem ,a wiec podłaczylem tylne szyby (passat b5 1.9 tdi AFN 1998r), dodałem moduł komfortu na 4 szyby zostawiłe stare wiazki do zamków i dołozyłem kable tylko do silniczkow, szyby działaja podswietlenie przycisków szyb tez , natomiast zamki z tyłu po zmianie modułu komfortu przestały działac i nie dziala w panelu kierowcy podnoszenie tylnych szyb ale blokada działa prosił bym bardzo o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodałem moduł komfortu na 4 szyby

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś,ale nie wymieniałem żadnego modułu komfortu i wszystko działa,może spróbuj założyć ponownie stary moduł (mam nadzieję że wymiana jego polegała tylko na wypięciu starego,a wpięciu nowego,bez żadnych dodatkowych kabelków,wtyczek)

Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodałem moduł komfortu na 4 szyby zostawiłe stare wiazki do zamków i dołozyłem kable tylko do silniczkow, szyby działaja

 

Też dokładałem elektryke z tyłu i wydaje mi się, że po wymianie modułu na 4 szyby nie może zostać stara instalacja do zamków. Pewnie dlatego zamki nie działają. A jeśli zostawiasz starą instalację to nie zmieniaj modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o to ze jak nie zmieniam midułu to szyby ani rusz a jak zmienie to działaja ale zato znowu zamki nie dzialaja z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem w dalszym ciagu prosze powiedzcie mi czy silniczek nr 3B9839751AT bedzie kompatybilny z Modulem 1JO959799AH i panelem kierowcy 3B4959793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem mechanizmy z tyłu, ważne żeby były zbliżone rocznikowo do samochodu. Wymieniłem panel sterowania w drzwiach kierowcy, podłączyłem po 5 kabli z każdej strony do słupka drzwi przednich i wszystko ruszyło bez żadnych problemów i działa do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ważne żeby były zbliżone rocznikowo do samochodu
czy silniczek nr 3B9839751AT bedzie kompatybilny z Modulem 1JO959799AH i panelem kierowcy 3B4959793

Prawdopodobnie kupiłeś mechanizmy z młodszego rocznika,nie mam pojęcia jak sprawdzić po numerze z jakiego to jest rocznika,wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

zakupiłem blachy z mechanizmami, silnikami el. i wiązkami od passata B5 z 2001 r. (po FL) zrobiłem wsio wg. instrukcji z forum (zostawiłem starą elektrykę na nowych blachach, dołożyłem 5 kabelków /brązowy w słupku/ pozostałe 4 do kostki w nogach kierowcy (wg. kolorów-był pomar-zielony i pomar-brązowy), z wiązki silnika zapodałem 4 kabelki do przycisku (zdziwiło mnie, że w oryg. wiązce nie było kabelka koloru szarego z niebieskim do podświetlenia/jak w całym aucie/?), zmieniłem panel w drzwiach przednich na taki z 4 x el. szybami i po podłączeniu wszystkiego przycisk z tyłu się nie podświetla, szyba chodzi góra-dół tylko z tylnego przycisku i to tylko przez jakiś czas:( z przedniego panela nie działa ani blokada, ani opuszczanie/podnoszenie:(

Czy to może być spowodowane tym, że są nowsze sterowniki w blachach tylnych od wersji po FL a mój Passat jest z 2000 r. przed FL ?? Proszę o ew. pomoc - jak ktoś ma jakieś pomysły-sugestie proszę pisać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

AndiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

zakupiłem blachy z mechanizmami, silnikami el. i wiązkami od passata B5 z 2001 r. (po FL) zrobiłem wsio wg. instrukcji z forum (zostawiłem starą elektrykę na nowych blachach, dołożyłem 5 kabelków /brązowy w słupku/ pozostałe 4 do kostki w nogach kierowcy (wg. kolorów-był pomar-zielony i pomar-brązowy), z wiązki silnika zapodałem 4 kabelki do przycisku (zdziwiło mnie, że w oryg. wiązce nie było kabelka koloru szarego z niebieskim do podświetlenia/jak w całym aucie/?), zmieniłem panel w drzwiach przednich na taki z 4 x el. szybami i po podłączeniu wszystkiego przycisk z tyłu się nie podświetla, szyba chodzi góra-dół tylko z tylnego przycisku i to tylko przez jakiś czas:( z przedniego panela nie działa ani blokada, ani opuszczanie/podnoszenie:(

Czy to może być spowodowane tym, że są nowsze sterowniki w blachach tylnych od wersji po FL a mój Passat jest z 2000 r. przed FL ?? Proszę o ew. pomoc - jak ktoś ma jakieś pomysły-sugestie proszę pisać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

AndiK

 

Problem rozwiązany :)) Wystarczyło wymienić silniczek z modułem z wersji po FL (miałem z 08.2001 r.) na przed FL (kupiłem akurat z 05.98 r.) wsio śmiga:) Z przedniego panelu otw i zamyka tył, blokada tyłu działa, tylny przycisk się podświetlił, otwiera i zamyka okienko :)

 

Mam teraz na zbyciu 2 tylne poliftowe moduły z silniczkami do szyb.

 

Pozdr

AndiK

Edytowane przez AndiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu potwierdza się to, że mechanizmy muszą być z podobnego samochodu. Jak ktoś ma passata przed liftem, to nie ma sensu uszczęśliwiać go szybami po lifcie, bo nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązany :)) Wystarczyło wymienić silniczek z modułem z wersji po FL (miałem z 08.2001 r.) na przed FL (kupiłem akurat z 05.98 r.) wsio śmiga:) Z przedniego panelu otw i zamyka tył, blokada tyłu działa, tylny przycisk się podświetlił, otwiera i zamyka okienko :)

 

Mam teraz na zbyciu 2 tylne poliftowe moduły z silniczkami do szyb.

 

Pozdr

AndiK

 

A ja mam inne pytanie ktore nasunelo mi sie w trakcie lektury tego watku, poniewaz sam planuje wymiane tylnych korb na elektryke. Kazdy pisze ze wszystko dziala, szyby sie opuszczaja i zamykaja itp. a czy ktos sprawdzal czy dziala domykanie tych dokladanych tylnych szyb z kluczyka, tzn jesli trzymamy kluczyk przy zamykaniu to czy domykaja sie tylne szyby jesli sa otwarte. Pytanie dla posiadaczy B5 przed liftem.

Edytowane przez szlagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam inne pytanie ktore nasunelo mi sie w trakcie lektury tego watku, poniewaz sam planuje wymiane tylnych korb na elektryke. Kazdy pisze ze wszystko dziala, szyby sie opuszczaja i zamykaja itp. a czy ktos sprawdzal czy dziala domykanie tych dokladanych tylnych szyb z kluczyka, tzn jesli trzymamy kluczyk przy zamykaniu to czy domykaja sie tylne szyby jesli sa otwarte. Pytanie dla posiadaczy B5 przed liftem.

 

U mnie działa z kluczyka,po wsadzeniu go do zamka przekręceniu i przytrzymaniu w lewo lub w prawo,cztery szyby opuszczają się i podnoszą razem.Nie miałem niestety opcji sterowania z samego kluczyka-pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności