Skocz do zawartości
adams

mile -> kilometry - jak zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że pytanie to pojawiło się już dwukrotnie, ale nikt nie udzielił na nie jednoznacznej odpowiedzi. Więc zadaję to samo pytanie po raz trzeci:

czy istnieje możliwość przestawienia w liczniku spalania z mil/galony na litry/kilometry jednocześnie resztę pozostawiając bez zmian. Dotyczy to passata b6 2005 2.0 fsi. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwośc zmiany MPG na Litr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest mozliwośc zmiany MPG na Litr?
a przeczytałeś chociaż pierwszą stronę tego tematu ?

Tam masz odpowiedź.

musisz przekodować licznik z US na EU,

xx?xx:

 

1 - Europa (EU)

2 - USA (US)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat :)

 

Mam passata b6 2007r. wersja USA,

chcialbym zmienic tarcze predkosciomierza na europe czyli

100km/h na godzinie 12, czytalem ze trzeba zmienic wsad licznika,

albo zmodyfikowac wsad zeby dobrze pokazywal. Czy da rade tak zrobic,

abym nie musial kodowac immo??

Czy k+can commanderem moge wyciagnac wsad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam problem z przestawieniem MFA z galonów na litry. Kodowanie mam 04140, licznik pokazuje w kilometrach a MFA nadal mile na galon. Dodam jeszcze, ze jak zmienie kodowanie na 04440 to licznik robi mi się w milach a MFA pokazuje juz litry na kilometry. O co tu chodzi???

 

Dodam jeszcze, że próbowałem dziś na dwóch innych licznikach i dzieje się to samo.

 

Czyżby wpływ na to miał ECU komputer od silnika???

Edytowane przez Angest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialem ostatnio wskazywania spalania z galony/mile na litry/kilometry. Wystarczylo zmienic srodkowa cyferke z 4 na 1. Teraz pieknie pokazuje spalanie w l/km. Natomias predkosciomierz dalej prawidlowo pokazuje mi predkosc w milach (anglik) na malym wyswietlaczu tak jak wczesniej pokazuje mi predkosc w km/h. I jeszcze przebieg auta zmienil sie z mil na km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mozna sofcik zmienić w liczniku, wsadzasz tarczki EU i wszystko bangla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

próbuję zmienić mile na kilometry, głownie chodzi mi o spalanie

zmieniając 4 na 1 przebieg wyświetla się w kilometrach

ale spalanie zupełnie zajoba dostaje

po pierwsze nadal jest w opisie mil na galonie

poza tym czy stoję czy jadę czy na jałowym czy na biegu wyświetla się wartość pomiedzi 5 a 7

i to na wszystkich możliwych pozycjach sprawdzałem

 

3 lata temu tym samym kablem robiłem passata b5, wszystko poszło jak z płatka

teraz nie idzie

ma może ktoś jakiś pomysł

 

z góry dziuękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem temat od dechy do dechy i jestem w kropce , udało mi się zmienić mile na km w trzech autach passaty 1,8 20v z 1999 , passat 2004 1,9 tdi awx highline , audi 1,6 benzyna 2000 rok (poprzednicy) , nie dawno kupiłem a4 2004 avf s-line , i za cholerę nie mogę zmienić . VCDS komunikuje się z autem , sprawdza błędy kasuje je ale nie mogę zmienić tych p....ych mil . Czy ktoś z szanownego grona może mi powiedzieć gdzie jest problem ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , jestem obecnie w Trowbridge..50 km od Bristolu , Za dwa tygodnie jadę do Polski .. Dąbie, okolice Koła..50 km od Konina, 60 km od Łodzi.

Czy ktoś by mógł mi przekodować licznik ? mile na km , galony na litry?? . A może ktoś w UK gdzieś niedaleko ?

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Passat B5 , 2002 / 2,0 20V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , jestem obecnie w Trowbridge..50 km od Bristolu , Za dwa tygodnie jadę do Polski .. Dąbie, okolice Koła..50 km od Konina, 60 km od Łodzi.

Czy ktoś by mógł mi przekodować licznik ? mile na km , galony na litry?? . A może ktoś w UK gdzieś niedaleko ?

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Passat B5 , 2002 / 2,0 20V

 

Widzę że kolega jedzie w tym samym czasie co ja. Ja mieszkam w Koninie kabel jak nie zapomnę wezmę ze sobą także jak chcesz to ci mogę zmienić ale wiesz że również przejechane mile też się zmienią na km? Przy sprzedaży auta jak i również przy Mot-cie należałoby by zmienić z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że kolega jedzie w tym samym czasie co ja. Ja mieszkam w Koninie kabel jak nie zapomnę wezmę ze sobą także jak chcesz to ci mogę zmienić ale wiesz że również przejechane mile też się zmienią na km? Przy sprzedaży auta jak i również przy Mot-cie należałoby by zmienić z powrotem.

 

Mot zrobię przed wyjazdem tym razem jeszcze, bo mam do 1 sierpnia, będzie na rok spokoju.

A tak z ciekawości ...drogie jest takie urządzenie diagnostyczne , którym dałbym rade później sam sobie to zrobić ? Wtedy bym nie musiał nikogo fatygować .

A swoją drogą to fajnie by było gdybyś mi to ogarnął , niedaleko bym miał do Ciebie, chętnie bym podjechał. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości ...drogie jest takie urządzenie diagnostyczne , którym dałbym rade później sam sobie to zrobić ?

Kabelek można kupić za nieco ponad 20PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mot zrobię przed wyjazdem tym razem jeszcze, bo mam do 1 sierpnia, będzie na rok spokoju.

A tak z ciekawości ...drogie jest takie urządzenie diagnostyczne , którym dałbym rade później sam sobie to zrobić ? Wtedy bym nie musiał nikogo fatygować .

A swoją drogą to fajnie by było gdybyś mi to ogarnął , niedaleko bym miał do Ciebie, chętnie bym podjechał. Dzięki za odpowiedź :)

 

Ja nie widzę problemu. Jak będziesz chciał to możesz podjechać. Ja za kabel dałem coś ok 8 funtów a program z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi , postaram się znaleźć taki kabel na ebay.co.uk .Jeśli mi się uda to poproszę Was o podanie jakiegoś sprawdzonego programu . Dzięki wielkie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do B4 - pytanie było w tym temacie ale już dość dawno, a może się coś przez ten czas zmieniło :)

Jak to jest z licznikami z tych starszych zegarów bez komunikacji? Da się jakoś zmienić wsad takiego licznika z wersji UK/USA na taką "poprawną" - europejską?

Ponadto czy jest możliwość przeprogramowania licznika VR6 na licznik TDI?

 

Z góry dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ustawiłem ostatnio w moim pasku w miejscu przebiegu licznik który jak rusze podaje prędkość. Niestety milach wiecie może jak to zmienić aby wartość była pokazywana w kilometrach??? czerwony FIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz enty napiszę, że jak masz cyferblat w kilometrach to tam pokaże tylko w milach.

To jest funkcja na podróże np do GB, żeby móc przestrzegać ograniczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności