Skocz do zawartości
adams

mile -> kilometry - jak zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość redspider

tez chciałem dzisiaj zmienić swoje ustawienia spalania z mil na kilometry i się deko zdziwiłem bo mój vag-com nie potrafi bo kupiłem go z kabelkiem i nie jest w pełnej wersji (zostałem oszukany bo miała być palna wersja) możne mi ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na prv to cos poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek mam raczej dobry. Udało mi się w końcu podpiąc 311.2 i poszło, zastanawiam się tylko, co w tym polskim VAG'u oznaczają te cyfry w prawym górnym rogu, jest to jedyne miejsce gdzie w oknie z licznikami są jakieś 5 cyfr. Oczywiście po doświadczeniach z normalnym VAGiem już wiem, że to nie te 5 cyfr ;)

Ważne że już działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem kabelek więc sróbowałem zmienić u siebie te nieszczęsne mile i galony ale niestety jakoś nie dałem rady więc proszę o pomoc.

Najpierw screen z pierwotnych ustawień, wydaje mi się że zamiast "0" oznaczająca Niemcy w środku powinna być "2" czyli USA :

pocztekiy2.jpg

 

A teraz screen z tego co udało mi się zmienić na 00141 a wiem że powinno być 10141 ale tego pierwszego "0" nie mogę w żaden sposób zmienić :

pozmianieya0.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz fis ??

Masz benzynę, to czemu na końcu jest: 1 , powinno być: 2

Jeżeli nie masz żadnych ekstra dodatków to dwie pierwsze cyfry to: 00(zero,zero)

Jeżeli chcesz coś mieć z tego to wtedy dopiero dopisujesz w/g opisu poniżej:

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen

+00 - keine extra Optionen

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv

+04 - Wischwasserstandswarnanzeige aktiv

+16 - Navigation aktiv

 

Twoje kodowanie na europę to:

00142 i to masz zapisać ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp.

P/S Poprawiłem i działa jak trzeba :)

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne!!!

 

Ps.

nie moglem odpisac bo mialem problemy z necikiem i dopiero dzisiaj sprawdzilem maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość munio0

a czy w seacie toledo z 2002 roku tez wystarczy zmienic xx4xx na xx1xx i to bedzie tez dzialac moze ktos pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy w seacie toledo z 2002 roku tez wystarczy zmienic xx4xx na xx1xx i to bedzie tez dzialac moze ktos pomoze??

Dokladnie tak jest ! To jest wszystko z grupy VAG wiec musi dzialc

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg.A

Witam, odświeżę trochę temat,

przekodowałem dzisiaj za pomocą VAG'a 311-2 mile na kilometry i to ładnie się zmieniło, stan licznika w milach przeliczył na kilometry, oczywiście przebieg chwilowy też się zmienił ale problem polega w tym że spalanie dalej zostało w tych śmiesznych angielskich jednostkach "MPG miles" z tego co koledzy tutaj pisali to i spalanie powinno automatycznie zostać przekształcone na litry.

Dodam że przed zmianą ten kod był 04442 a zmieniłem na 04142, próbowałem też zrobić na 00142 ale efekt był ten sam... co oznacza ta druga czwórka? i jaki powinien być właściwy kod w moim wypadku żeby wyświetlały się mile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę, że nie przeczytałeś wszystkiego. Jeśli nie masz FIS, a pewnie nie masz, tylko zwykłe MFA, to spalanie będzie podawane poprawnie w litrach/100km ale i tak będzie na wyświetlaczu napis MPGmiles, mph i miles z uwagi na to, że wyświetlacz od MFA, nie ma kontrolek litrów kilometrów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg.A

Kolego Vivi czytałem uważnie tylko że może do końca nie sprecyzowałem tego co się u mnie dzieje...

... to prawda że nie zmieniły sie napisy na l/100km tylko dalej jest MPG miles ale mimo wszystko nadal podczas jazdy wskazuje mi zakresy od 25 do 50 - to na pewno nie są wskazania w litrach :)

 

Edit:

Wszystko jest dobrze, nie wiem dlaczego zaraz po przekodowaniu dalej tak śmiesznie wskazywał ale po ponownym odpaleniu i przejażdżce jest już w porządku.

Edytowane przez Greg.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie , jak przeprogramuje licznik z mil na km to napis na zegarze tez zmieni sie na km , czy dalej bedzie pisalo mile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o to ze wskazowka bedzie pokazywac km??

Jesli zmnisz mile na km to bedzie pokazywac dystans w kilometrach,bedzie mierzyl spalanie w litrach.Predkosciomierz bedzie w milach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przeprogramuje licznik z mil na km to napis na zegarze tez zmieni sie na km , czy dalej bedzie pisalo mile

U mnie w 3BG wyświetla kilometry, w 3B nie mam pojęcia, tu na forum różnie piszą, jedni że zostaną mile inni że zmieni się na kilometry. W golfie 4 2000 rok po przeprogramowaniu wyświetliło kilometry, w pasku 3B nie miałem okazji sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zmienisz na km to bedzie pokazywac km to jest oczywiste i obok stanu przebiegu bedziesz mia napisane KM tarczek kablem nie pozmieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmieniłem z mil na km i wszystko bez problemowo się zmieniło, nie wiem jeszcze tylko czy wskazania licznika teraz beda poprawne ponieważ tarczek nie mam zamiaru wymieniac a ktos tam wcześniej napisał, ze kilometrowe tarczki sa inaczej skalowane. Przejadę się z kompem jutro i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jeszcze tylko czy wskazania licznika teraz beda poprawne ponieważ tarczek nie mam zamiaru wymieniac

Za wskazania prędkościomierza odpowiada wsad EEProm, a tego już tak łatwo nie zmienisz, więc wskazania prędkości będą poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Próbuje zmienić mile na kilometry w moim passacie 2004 rok za pomocą dominatora vw. Wszystko robię według opisu z pierwszych postów. Wchodzę w informacje o sterowniku i wyskakują mi takie dane jak na zdjęciu.

 

 

1.jpg

 

 

Rozumiem że ten numer który mnie interesuje to 05415??? Może ktoś mnie upewni. Następmie wchodzę w kodowanie i wyskakują mi dwie możliwości kodowania ECU widoczne na fotografii

 

 

 

2.jpg

 

 

 

 

Pytanie brzmi. Czy ten numer który mam zmienić to na pewno jest ten 05415??? Ja muszę go zmienić na 05115??? Najważniejsze pytanie które kodowanie ecu mam wybrać z dwóch dostępnych??? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Dariusz1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności