Skocz do zawartości
adams

mile -> kilometry - jak zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie pisze (jest napisane)km

 

bo ty masz juz komputer a nie MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ddChavez

Witam wszystkich. Mój pierwszy post tutaj i od razu pytanie :)

Wytłumaczcie mi proszę jak dziecku w przedszkolu co mam po kolei zrobić żeby to przeprogramować. Korzystam z programu VAG-COM i chyba robię coś nie tak bo błędy silnika udało się skasować a przeprogramować jednostek już nie umiem. No ale po kolei.

Rzecz dotyczy Passata 2.0 B5FL. Na pierwszym ekranie nie mam dostępnych wszystkich opcji vagcomselect012vg.th.png

Mogę kliknąć OBD-II i tak robię. Potem wchodzę w zakładkę nr 17 - instruments. Potem tak jak tu vagcomopencontroller012eu.th.pngw 07-recode. Tylko co ja tam mam zrobić? Pojawia się tylko pole wpisania kodu a ja go nie znam. Z tego co czytałem wyżej ma być 1 w środku. Kod postaci xx1xx. Czym zastąpić x?

Chyba że X ma być właśnie wpisany. W sensie taka litera :D Teraz się tak zastanowiłem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy te fotki to z twojego auta pochodza??

Jesli tak to wyglada na to ze juz maswz ustawione na km.Kod ktory musisz zmienic to ten co masz wyswietlony 10141 i ta czerwona czyferke musisz zmienic jak w/w opisie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę kliknąć OBD-II i tak robię. Potem wchodzę w zakładkę nr 17 - instruments. Potem tak jak tu

wchodź w "select", wybierasz instruments- 17, recode-07, wpisujesz kod, który kolega wyżej napisał i klikasz "Go it", po za tym to masz chyba vaga 607,3 więc samo wejście na "recode" już ci tłumaczy co masz robić ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ddChavez

Dziękuję za odpowiedzi. Zdjęcia wziąłem z FAQa na forum stąd ta jedynka w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to zrobić vagiem 311.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się to zrobić vagiem 311.2 ?

da się zrobić, pod warunkiem, że masz pełną wersję vaga.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zrobiłem ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taką sytuacje. Testuje zegary polski vag 4.9 i prędkościomierz dochodzi do końca 260km/h i opada ale nie do połowy tylko do 80km/h i poziom paliwa też jest nieco niżej niż połowa co w takiej sytuacji zrobić.

Dodam że prędkościomierz oszukuje na kompie mam z vagiem mam 50km/h a na szafie niecałem 40km/h i im większa prędkość tym większe przekłamanie.(przekładka z anglika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie zadzialolo zmienilem xx4xx na xx1xx i wskazuje l/100km i l/h

Tak jak bylo opisane powyzej "select"--> 17 --> i pozniej 07 --> zmieniasz kod xx?xx na xx1xx i powinno dzialac!!

Przetestowalem wlasnie w swoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A ja mam taką sytuacje. Testuje zegary polski vag 4.9 i prędkościomierz dochodzi do końca 260km/h i opada ale nie do połowy tylko do 80km/h i poziom paliwa też jest nieco niżej niż połowa co w takiej sytuacji zrobić.

Dodam że prędkościomierz oszukuje na kompie mam z vagiem mam 50km/h a na szafie niecałem 40km/h i im większa prędkość tym większe przekłamanie.(przekładka z anglika)

 

Zmieniałeś licznik lub tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem ani zegarów ani tarczy takiego kupiłem i pewnie był wymieniany zegar bo auto było przerabiane z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. siedze wlasnie z moim kompem w samochodzie i za pomoca polskiego vag nie moge zmienic mil na km. Wchodze w licznik i pisze informacja o sterownku 10472 ale jak dam przekodowanie i wpisze 10172 to wyskakuje ze "ta funkcja jest nie dozwolona albo liczba jest nie poprawna"

dam rady wogole to zmienic tym polskim vagiem?

poszło PW

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Nic nie zmieniałem ani zegarów ani tarczy takiego kupiłem i pewnie był wymieniany zegar bo auto było przerabiane z anglika.

jesli nie masz w milach to poprostu ktos podmienił tarczki i stąd ten problem mile i km sie nie pokrywaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość munio0

WITAM WSZYSTKICH mam taki sam problem kupilem sobie interface na allegro w sumie 2 sztuki jeden do diagnostyki a drugi do korekty licznika i moge nim zmienic stan licznika ale niemam pojecia jak zmienic mile na kilometry wisaliscie cos ze wagiem sie da ale moj przewod jest na usb i niemoge go odpalic w zadnym vagu moze jakas podpowiec jak to zrobic przyciskiem od kasowania stanu licznika pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKICH mam taki sam problem kupilem sobie interface na allegro w sumie 2 sztuki jeden do diagnostyki a drugi do korekty licznika i moge nim zmienic stan licznika ale niemam pojecia jak zmienic mile na kilometry wisaliscie cos ze wagiem sie da ale moj przewod jest na usb i niemoge go odpalic w zadnym vagu moze jakas podpowiec jak to zrobic przyciskiem od kasowania stanu licznika pozdrawiam

 

Mile na km zmienisz tylko vagiem. Sprecyzuj dokładnie o co chodzi i co Ci nie działa. Nie możesz tylko zmienić czy w ogóle Ci kabel nie chodzi z programem? I jaką wersję VAG-COMa próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mile na km zmienisz tylko vagiem
nie prawda ;)

zmienisz praktycznie każdym programem, który dostanie się do liczników, vag jest najłatwiejszy, generalnie zasadą jest trzymanie się "cyferek" i kolejność wykonywanych czynności.

programy, które sprawdzałem:

Vdc-pro, polski vag, vag-com,vag-toll - na tych można zmienić kodowania i nie tylko i nie ma z tym problemu, warunkiem dla niektórych programów jest ich pełna wersja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz.

Próbowałem zmienić mile na km w swoim pasku B5 model 2003, za pomocą Polski VAG, ale cały czas dostaję komunikat że liczba jest niepoprawna, czy jakoś tak. Dodam że po uruchomieniu programu wchodzę w opcję licznik, odczytuję wartość w prawym górnym rogu, daję kodowanie, zmieniam tylko 3 cyfrę i ..... komunikat że wartość jest nieprawidłowa.

Na screenach w tym wątku, widziałem że pokazano tą wartość nie na opcjach licznika, ale w opcji 01-Engine (screeny z VAG-COM, a nie polski VAG).

 

Ponieważ VAG-COM coś mi nie działa (przynajmniej jeszcze), czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zrobić za pomocą Polski Vag.

Byłbym baaaaaardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskiego vaga pozostaw sobie do odczytu błędów.

powinieneś zrobić to vag com-em 311,2 ;)

Zastosuj się tylko do instrukcji przekodowania, która jest w powyższych postach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dzialac wiem ze vag kruka tez potrafi to zmienic ja zawsze robielem to przez normalnego vaga i zawsze dzialalo wiec jedyne co mi przychodzi na mysl to to ze masz jakis tani kabelek bez uprawnien i nie mozesz tego zminic,albo nie te cyfry zmieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności