Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem! Dzisiaj zaczeła mi migać kontrolka świec żarowych, samochód pali bez problemu czyli swiece są ok. Podejżewam czyjnik temperatury lub jakś przerwe w kablu albo przekaźnik świec?

 

Nie wiem, nigdy się z taką usterką nie spotkałem, więc proszę o konkretne odpowiedzi:)

Będe bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

 

Samochód to VW Passat B3 1991rok silnik 1.6 TD Intercoler. Oznaczenie silnika SB, 80KM.

 

Pozdrawiam >>>JACEK<<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze pomoze, k\choc tez sie zdziwilem, kupel w Seat Ibiza tez mial taki objaw, pojechal do ASO i okazalo sie ze przepalona byla zarowka od STOP'u :) ponoc pod ta kontrolka jest taka sygalizacja, choc sam musze sprawdzic bo nie chce mi sie wierzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miganie tej lampki oznacza w większości przypadków zakłócenia w sterowaniu silnika - czyli niesprawność silnika. Najlepiej sprawdzić VAGiem we własnym zakresie lub u innego mechanika. Albo w ASO. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety muszę stwierdzić że raczej na 100% w tym aucie stop nie ma nic do tej kontrolki. Czytałem o tym że jest to mozliwe, ale ja mam zwykły czyjnik stopu (dwa przewody) a nowsze vw maja cztery kabelki do czejnika. Poza tym nieraz miałem przepalową żarówke i nic takiego się nie działo:( Dodam jeszcez ze moje auto nie ma komputera. Jest to prosty silnik diesla w tradycyjnym wtryskiem.

 

Moje przypuszczenia są takie iż może coś jest z przekaźnikiem do świec? Ale no nie wiem? Auto pali jak paliło czyli bardzo dobrze. pale go jak kontrolka przestanie migac!

 

eh te auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napewno żadna ze świec nie jest uszkodzona ? Odpala dobrze bo jest ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świece śa prawie nówki bo załozone miesiąc temu, nie byle jakie bo FEBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze, czy faktycznie mają zasilanie (czy grzeją).

W trakcie grzania podłącz małą zaróweczkę lub miernik i zobacz, czy w ogóle jest napięcie na świecach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelski80

slyszalem ze miganie kontrolki swiec moze byc spowodowane jakims problemem z hamulcami lub z pompa wtryskowa.......pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelski80

Skasuj, lub zlikwiduj tego posta. Nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Problem mam juz z głowy:) Przyczyną był przerwany kabele co idzie od przekaxnika doiec (by najmiej tak to wygląda) (cienki kabelek), zlutowałem go i juz jest spox;)

Tak czy tak to bardzo dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam >>>JACEK<<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź jeszcze, czy faktycznie mają zasilanie (czy grzeją).

W trakcie grzania podłącz małą zaróweczkę lub miernik i zobacz, czy w ogóle jest napięcie na świecach.

 

Problem mam juz z głowy:) Przyczyną był przerwany kabele co idzie od przekaxnika doiec (by najmiej tak to wygląda) (cienki kabelek)

Co prawda nie jest on taki cienki....

 

Czyli generalnie można uznać, że migotanie kontrolki świec żarowych świadczy o braku obciążenia przekaźnika świec (przepalone świece lub przerwane połączenie przekaźnika ze świecami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź jeszcze, czy faktycznie mają zasilanie (czy grzeją).

W trakcie grzania podłącz małą zaróweczkę lub miernik i zobacz, czy w ogóle jest napięcie na świecach.

 

Problem mam juz z głowy:) Przyczyną był przerwany kabele co idzie od przekaxnika doiec (by najmiej tak to wygląda) (cienki kabelek)

Co prawda nie jest on taki cienki....

 

Czyli generalnie można uznać, że migotanie kontrolki świec żarowych świadczy o braku obciążenia przekaźnika świec (przepalone świece lub przerwane połączenie przekaźnika ze świecami).

 

NIE NIE świece grzały i prąd na świece dochodził, kabel (gruby) z ptrzekaźnika był ok, ale do świecy na 4 cylindrze jest przykręcony jeszcze taki cienki kabelek, pewnie on słuzy do jakiejś kontroli czy świece grzeją albo coś takiego... i on własnie był przerwany;)

 

Przy okazji wziąłem się też za sprawdzenie czujnika w zbiorniczku wyrównawczym, i okazało się że jest padniety, wogóle nie reagował kiedy go sprawdzałęm multimetrem, połaczyłem oba kabelki i tera nie miga;) (kontrolka od temperatury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scena81

mam problem miga mi lampka świec żarowych co mam zrobić ? samochód stracił moc bardzo wolno się rozpędza a mam passata 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ten dział

Po drugie - VAG prawdę Ci powie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem! zaczeła mi migać kontrolka świec żarowych, samochód pali bez problemu, świece mają 2 miesiące czujnik stopu sprawdzony żarówki stopu wymienione i dalej się pali. Na vag comie wyskoczył błąd nastawnika dawki(błąd sporadyczny) ale silnik pracuje równomiernie i nie traci na mocy co to może byc pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś czy abs nie ma błędów ? u mnie mrugała jak były błędy w absie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie sprawdzałem we wtorek go sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przyczyną może też być wyciek płynu hamulcowego z przewodu przy tylnim kole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz błąd nastawnika w komputerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forumowa szukajka nie bardzo mi pomaga. Nie mam problemów z odpaleniem silnika, świece sprawne, kontrolka po włączeniu zapłonu świeci normalnie i gaśnie po czasie w zaleznosci od temperatury, ale po jakimś czasie od odpalenia silnika mruga 15 razy a silnik podwyższa swoje obroty, świece przestają grzać , mocniejsze światła ) Czy ktoś może spotkał się z takim czymś i czy to normalne czy ma to za zadanie coś sygnalizować? Silnik 1.6 TD SB(bez komputera)

Edytowane przez irek199
nowe dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności