Skocz do zawartości
Gość Sivex

Pompa paliwowa do RP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sivex

Witam,

 

Passat 1.8 silnik RP rocznik 88.

 

W sklepach kreca glowa i mowia, ze jest tylko Bosh za 1350 zł, zamienniki niby jakeis sa za 300zl ale trzeba jakies sitko przerabiac. Ktos to robil? Sa jakies alternatywy bo przeciez nie wydam kupy kasy na Bosha :(

 

Pompa jeszcze dziala ale czasem ma problem z podawaniem cisneinia, filtr paliwa mam praktycznie nowy. Moze jakas regeneracja? Jakies kontakty w 3miescie?

 

Pozdr,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeję temat żeby nie zakładać nowego wątku.

Padła mi chyba pompa paliwowa bo nie było jej słychać po przekręceniu kluczyka.

Kupiłem szybko na szrocie inną która chodzi ale silnik nie wchodzi na obroty, dusi się i po pewnym czasie gaśnie.

Czy może to być objaw, że ta pompka ze szrotu źle pracuje (słychać ją) czy może inna przyczyna?

Jest jeszcze inna sprawa.Ten mój silnik ma oznaczenie PB i do niego (digifant) powinna być pompka 3 bary.

Bardzo prawdopodobne, że ta ze szrotu ma 1,2 bara.

Czy wówczas silnik będzie się dusił?

Zamówiłem nową pompę i wymienię żeby być pewnym ale chciałem poznać waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla silnika PB musi być pompa 3 bary , ale oprócz nowej pompy wymieniłbym na twoim miejscu filtr paliwa.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za slabe dawala cisnienie. Przerabialem ten watek w firmowym VITO. Przy przekreceniu kluczyka slychac bylo pompe ze zaciaga paliwo, auto odpalalo ale nie dalo sie ruszyc nim. Tylko dodawalo sie gazu wtedy dusilo sie i gaslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem nową pompkę (jakiś zamiennik za 180zł) i spróbuję ją założyć.

Jak będzie O.K. to i nowy filterek mu zafunduję. Przejechane ma 350 tys.km (bez gazu) to już mu się nalezy.

Swoją drogą, na taki przebieg i wiek, to był pierwszy przypadek, że autem nie dało się jechać.

Mam go od 1991 roku i nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności