Skocz do zawartości
Gość zajec

naviMCD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajec

witam wszystkich..mam pytanko , jestem z Wrocławia gdy wpisuje w navi jakąs ulice we wrocławiu kilometry wyswietlane na navi do celu w miare sie zgadzają lecz na wyswietlaczu pojawia sie OFF ROAD i komunikat głosowyze znajduje sie na nieznanej drodze i niestety nie pilotuje mnie .. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zapewne znajdujesz się po za drogą. Jeśli jesteś po za drogą to tak się dzieje, wjedź na drogę która wyświetlana się na navi to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

...być moze ... ale jezdze po głownych ulicach we wrocławiu ... czyzby ich nie było na mapie?? ... i jescze coś ..potrafi mi pokazywac przy lokalizacji pólnoc nie w tą stronę ...raz na zachód , raz na południe,...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakąś starą mapkę i dlatego masz te problemy że navi mówi ci że jesteś po za wyznaczoną trasą. W MFD jest prościej bo na wyświetlaczu navi widzisz która ulica jest na mapie a której nie ma...

 

A z tą lokalizacją północy to masz chyba coś w opcjach navi źle ustawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

z płytką 50/06 tak miałem , kupilem teraz 07/08 i tez tak jest ..co prawda obie nagrywane ale nie wiem czy to cos ma do rzeczy...nie wiem jakie pokrycie ma wrocław bo moze sie okazac za lipa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z płytką 50/06 tak miałem , kupilem teraz 07/08 i tez tak jest ..co prawda obie nagrywane ale nie wiem czy to cos ma do rzeczy...

 

nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

wpisałem w "enter town" ( nie donca wiem do czego to sie odnosi , moge tylko przpuszczać ) ulice i rejon w jakim sie znajdywałem i navi zaczeła prawidłowo wskazywc północ , równiez pokazywala prawidłowo kirunek w jakim znajdywał sie cel , odległośc , i przypuszczalny czas przybycia , wszystko prawidłowo tylko niestey nie pilotuje mnie ..odległośc zmienia sie w trakcie jazdy , kierunek równiez , ale niestety wciąż mam napis OFF ROAD ... nie byłem jeszcze z nią w trasie , więc nie wiem co bedzie , ale chyba niemozliwe by wrocław miał takie słabe pokrycie bym wciąż był na drodze której nie ma na mapie ...bo mam takie komunikaty głosowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w opcjach jest info o satelitach...

sprawdź !

ps.Wrocław jest dość ładnie opisany.

 

navi miałeś oryginalnie czy dokładaną ?

może być tak, że jeśli masz starą mcd to problem tkwi w czytaniu map DX, oby to nie skończyło się wymianą napędu :hyhy:

 

powinieneś mieć napis na panelu: "MCD radio navigation system"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

nawi mam dokladaną , ma napis MCD , satelit pokazuje srednio 7-8 , ...i co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma napis MCD

a to : "radio navigation system" ?

img0845nt6.th.jpg

jeśli nie ma to właśnie może być przyczyną , problemem nie czytania płyt w formacie DX.

to jest podobna jeśli nie taka sama sytuacja jak w navigacjach MFD w wersjach A i B.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

właśnie taką mam , ma napis MCD i to samo na wyswietlaczu..nieszczesny OFF ROAD ... W Instrukcji opisali to ze znajdujesz sie w miejscu którego nie ma na mapie .. lecz wrocław ponoć jest niezły na mapie 07/08 a ja ponoc taką właśnie kupiłem .. pisze ponoć , bo nie jest to oryginał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadż do czytnika do komputera i zobacz w pliku info.txt z którego jest ona roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to samo na wyswietlaczu..nieszczesny OFF ROAD

nie sugeruj się tym co na fotce ;)

mieszkam za ledwie 15 m od głównej ulicy ,przelotowej i w moim miasteczku tak już jest i mimo to ,że widzi ulicę to nie zna jej nazwy a po za tym to jest mapa z 05/06 ;) i dawno nie mam MCD ... ale do rzeczy ...

jeśli masz kogoś kto by wyczyścił laser w twojej navi to zleć to, myślę ,że to pomoże.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHRYPEL

witam mam pytanie gdzie mozna dostac plytke z nowa mapa do navigacji vw wbudowanej typu MCD zgory dzieki za wiadomosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić oryginał możesz np w serwisie VW lub np na tej stronce:

http://navisystems.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_18_23&products_id=79&osCsid=2177dab7db89f5f8beac309faab718f0

 

Są też inne możliwości pozyskania płytki ;) Ale polecam jedynie oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma do plyty instrukcja obslugi ????? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CHRYPEL

DZIEKI ZA WIADOMOSC I LINKU O PLYTCE Z MAPA

ZNALAZLEM NA ALLEGRO MAPE DO MCD NA ROK 2008 POLSKI I CZECH Z POLSKIM LEKTOREM ZA 100 ZETA CZY TO BEDZIE COS DOBREGO CZY NIE ZAWRACAC SOBIE TYM GLOWY????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHRYPEL, to na pewno będzie kopia ;)

a jak poszukasz jeszcze to znajdziesz taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc drogo jak na kopie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności