Skocz do zawartości
Gość Bart

Katalizator czy strumienica ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bart

Witam,

Co zrobić gdy nadejdzie potrzeba wymiany katalizatora? Wymienić na nowy (spory koszt) czy zastąpić go strumienicą czy może jakieś inne rozwiązanie istnieje?

 

 

Pozdrawiam

___________Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wywalisz KAT to bedzie troche śmierdziec z twoich spalin różnymi zapachami :| Możesz wstawić zamiast katalizatora kawałek rurki ocynk albo strumiennice... mimo to polecam katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przebudowy calego ukladu wydechowego strumienica nic Ci nie da. Wsadz kata, albo rurke, strumiennice sobie odpusc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

Witam

Zgadzam sie w pelni z przedmowcami...zle dobrana strumienica moze tylko pogorszyc osiagi i cala reszte. to tylko mit "domoroslych tuningowcow", podobnie jak stozkowe filtry powietrza. Fakt ze poprawia ona osiagi, ale tylko we wspolpracy z kompletnie policzonym i skontruowanym ukladem wydechowym, co pewnie przewyzszylobu wartosc twojego autka ;)

Ogolnie jestem zdania..chcesz szybszy samochod, to sobie kup 16V lub VR6 :) ale tobie nie o to chyba chodzi, wiec wstaw sobie po prostu kawalek rurki o tej samej srednicy i powinno byc ok. Minusem jest ze sonda jest blisko kata, ale chyba nic sie nie stanie :) Najlepszy bylby orginalny kat, ale wszyscy wiemy ile taki kosztuje...a jakos tez nie jestem przekonany do tych uniwersalnych, bo jesli cos jest uniwersalne to nie nadaje sie do niczego :) podobnie jak opony wielosezonowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bart

Dzięki za opinie!

Chciałem tylko dodać, iż nie chodzi mi o jakiekolwiek tunning. Wiem, że sama strumienica gówno da. Chodzi tylko o jakiś racjonalny zamiennik.

Jeśli chodzi o spaliny to prawda że będzie troszki śmierdziało, ale jeśli ktoś jeĽdzi na gazie to nie ma problemu.

A uniwersalny katalizator (tu zgadzam się z przedmówcą) nie nadaje się do niczego. Muszę poszukać oryginału może coś się uda załatwić :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!

Rozetnij kata!!!Wypatrosz go... zaspawaj i po sprawie!!!

Ps:patent sprawdzony ..tyle ze jest ciut glosniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magcn

Witam!

A uniwersalny katalizator (tu zgadzam się z przedmówcą) nie nadaje się do niczego. Muszę poszukać oryginału może coś się uda załatwić :smile:

A ja się nie zgadzam :o Przed dwoma laty założyłem nowy katalizator tzw. uniwersalny i nie narzekam - nie śmierdzi, nie stresuję się przed każdym przeglądem itp, itd.. :grin: Za najtańszy tzw. oryginał musiałbym zapłacić kilka razy więcej :(

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

odnosnie uniwersalnych katalizatorow...nigdy nie kupowalem i nie zakladalem wiec nie dam sobie nic odciac za swoje opinie. jest tez pewnie tak ze te uniwersalne sa jakos zroznicowane wg pojemnosci i mocy (bo nie bedzie takich samych do matiza i s-klasy). jednak nalezy pamietac ze kupujemy na farta, albo bedzie ok albo nie, ale szansa ze jego parametry beda zblizone do orginalu sa znikome, i dlatego taniej i prosciej zaryzykowac rurke, albo jak juz zostalo wczsniej zauwazone, wypatroszyc stary kat. ale tak jak mowie, kazdy robi jak uwaza to za sluszne, ja tylko mowie co sam bym zrobil i nie chce nic sugerowac ;)

 

koko, pasek 2,0 GT kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja w postaci katalizatorow metalowych, np. produkcji Lindo-Gobex. Charakteryzuja sie one ok. 4krotnie mniejszym oporem dla spalin co czesto moze sprzyjac wzrostowi osiagow a na pewno nie bedzie mialo negatywnych konsekwencji jak klopoty podczas badania technicznego, brzeczenia, problemu z obrotami itd. Stosowane sa czesto podczas tuningu.

Koszt jest rowniez nizszy niz katalizatora dedykowanego.

Strona producenta, tutaj katalog katalizatorow uniwersalnych a tutaj Katalog katalizatorow dedykowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość santos

Witam też miałem dylemat co zrobić z katem i po prostu go wyrzuciłem(rosprułem) i nie mam żadnych problemów nawet musze powiedzieć ze silnik jest mocniejszy. Ale wybur należy oczywiście do ciebie.

Pozdrawiam i Narazie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jężeli miałbym wywalić kato to włożył bym w jego miejsce przelotowy mały tłumik!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wywalilem ostatnio na dniach katalizator i zalozylem strumiennice. ale mialem jeszcze wymieniana uszczelke na glowicy silnika i nie moge narazie dociskac za mocno gazu. bo musze jeszcze jechac na dokrecenie srob.

 

do tego tankuje teraz 98 wiec napewno bedzie lepiej chodzil :):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z tego tankowania Pb 98 to sie obśmiałem, lepiej to Ci będzie wychodzić, ale kasa z kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica w benzynie to 3 grosze wiec nie badzmy az tak pazerni :)

a roznica w benzynie miedzy 95 a 98 tez jest, nawet wczesniej przed wymiana tej strumiennicy to odczuwalem roznice. ze samochod troche zwinniejszy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyndram, bez obrazy, ja nie odczuwam żadnej różnicy nawet jak wleje VPower. Nawet dystans na zbiorniku zrobie taki sam co na PB95. Może w Twoim przypadku jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na PB ale włałem ostatnio ON verwę na orlenie i porównując z ropa z ... białorusi ;) na której od roku śmigam jest różnica w kulturze pracy silnika, elastyczności i trochę w osiągach (ale nie jest to bardzo duża różnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72, jest roznica w paliwach i to odczuwalna. ja czuje roznice miedzy 95, a 98, nie czuje tylko miedzy 98, a 99+. dlatego jezdze caly czas na 98. Spalanie na trasie zauwazam, ze jest mniejsze, ale w miescie to u mnie jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na ten temat moge doradzić naprawde cos od serca.Mój brat ma warsztat i bardzo czesto robi układy wydechowe (łata dziury , wymienia na nowe itd) powiem tak z opinii klijentów, moich kolegów którzy wymieniali katalizatory, oraz z opinii mojej własnej, jak masz katalizator to go wyrzuć i wstaw poprostu rurę przelotową (niektórzy koledzy właśnie tak ci doradzali) i to jest najlepsze rozwiązanie, nie ładuj sie w rzadną strumienice to jest wyrzucanie pieniedzy. Żeby wstawić dobra strumienice to najpierw to musi być prawdziwa strumienica , a nie jakaś podruba i oczywiście strumienica musi być odpowiednio dobrana przez fachowca do danego auta.Koszt orginalnej strumienicy to ok 1000 zł. Wywal katalizator i wstaw rurę ( a najlepiej jak wstawisz pusta puszke po katalizatorze, są takie nowe w sprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrado

Jaka pusta puszke po katalizatorze??

 

Juz byla gadka na ten temat ze nie mozna bo bedzie halas jakbys jechal bez tlumika...

Jak Ci sprawdza poziom halasu to zabiora dowod rejestracyjny a moze i przegladu nie przejdzie pod wzgledem spalin!

 

Pozatym kolejny tlumik nie jest ibliczony na ta sile spalin ktora przeleci przez pusta puszke co przyczyni sie do zmniejszenia jego zywotnosci.

 

Ja mam taki wlasnie kupiony katalizator uniwersalny firmy Bosal za 310 zl - roznica miedzy nim a fabrycznym w eksploatacji zadna --> tyle ze fabryczny kosztuje ponad 1000zl i tez firmy Bosal! - byla tez rozmowa ze czesto sa to te same czesci tylko z roznych powodow sprzedawane jako zamienniki!

Wiem w W-wie gdzie to kupic i proponuje wszystkim..

 

I z katalizatorem o dziwo jakby lepsze troszenkę osiągi niz z pusta puszką!

Poza tym ten halas jest wqur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności