Skocz do zawartości
Zibo

Bagażnik rowerowy na hak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego na 3 rowery.

 

http://www.thule.com/Thule/ProductDetailPage____28549.aspx

 

W pdf-ie na temat danych technicznych oraz eksploatacji piszą iż w zestawie do tego ustrojstwa dodają "tablicę rejestracyjną" na której można sobie samemu namalować numer rejestracyjny orginalnych tablic. Po założeniu bagażnika tablica na samochodzie jest zasłonięta. Jednocześnie zastrzegają iż "Sprawdź, czy w Twoim kraju używanie kopii tablicy rejestracyjnej na bagażniku jest legalne." I tu pytanie do was. W naszym pięknym kraju jest to legalne czy nie? Średnio mi się widzi każdorazowe przekręcanie tablicy z samochodu na bagażnik przy jego zakładaniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie taki bagażniuk nie jest komfortowy

-potrzebujesz nową tablicę

-problem z otwarciem bagażnika

-można uszkodzić rowery cofając

-może ktoś przywalić w tył i wtedy po rowerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-problem z otwarciem bagażnika

Problemu z otwarciem bagażnika to nie ma bo specjalnie wybrałem model z funkcją odchylania na haku nawet w momencie kiedy są na nim założone rowery.

 

-można uszkodzić rowery cofając

Przy "prędkościach parkingowych" straty do przeżycia.

 

-może ktoś przywalić w tył i wtedy po rowerach

Od tego jest OC sprawcy :-)

 

-potrzebujesz nową tablicę

No właśnie to mnie najbardziej boli. Zna ktoś jakieś odniesienie w przepisach czy można stosować dołączoną przez thule-a "kopię" orginalnej tablicy rejestracyjnej? W sumie to nawet mógłbym znieść koszty wyrobienia orginalnej 3 tablicy tylko pytanie czy wyrobią? Nie chce mi się przekręcać każdorazowo z samochodu.

 

Ogólnie przerabiałem już wszystkie rodzaje bagażników na rowery i bagażnik na hak ma dla mnie najwięcej plusów. Poprzedni który pożyczyłem od znajomego niestety nie miał paru rzeczy które ten ma tj. własnych świateł i zasłaniał samochodowe kiedy rowery były na nim, nie można było otworzyć bagażnika samochodu bez całkowitego zdjęcia bagażnika z haka oraz kompletnie nie było widać tablicy rejestracyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że tablicę możesz przełożyć z passata,a na passata wrzucić jakąś podjebkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że tablicę możesz przełożyć z passata,a na passata wrzucić jakąś podjebkę

 

A jak będę zdejmował bagażnik to z powrotem zamianka? Tego właśnie chcę uniknąć bo to zdecydowanie wydłuża czas montażu całego ustrojstwa. Bez bawienia się z tablicami to parę ruchów i bagażnik założony i w drugą stronę to samo. Na tym polega wygoda tego rozwiązania tylko pytanie czy nie dostanę mandatu od miśków za kopię tablicy rejestracyjnej na tym bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Witam,

 

Tablicy orginalnej z samochodu ściągać nie możesze celem założenia jej na bagażnik. Niestety w UM w Wydziale Komunikacji nikt nie wyda Ci 3-ciej tablicy nawet takiej bez znaczkó homologacyjnych. Podostaje całkiem legalne dorobienie sobie takiej samej tablicy na własną rękę. Można zrobić to farbkami, wyklejanką lub innym sposobem. Trzeba tylko zachować pewne proporcje w wielkości liter i cyfr oraz dokładny obraz flagi bądź gwiazdek. Jeśli ma sie flagę na tablicy samochodowej to nie można sobie machnąć gwiazdek (i odwrotnie) bo to już jest punkt do przyczepienia sie funkcjonariuszy MO.

Dorabiana tablica TYLKO na bagażnik jest w naszym kraju całkowicie lagalna. Lepiej jest to rozwiązane np. w Niemczech, gdzie można dorobić w urzędzie taką tabliczkę lecz pozostaje ona bez naklejek homologacyjnych.

 

Przerabiałem ten temat dość dokładnie bo sam użytkuję taki bagażnik Thule 914 i mam dorobioną tablicę. Dorabiałem w Mikołowskim Taurusie. Tablica jest z wytrzymałem tworzywa a litery to precyzyjna wyklejanka. Cena coś około 40zł -- > http://www.taurus.info.pl

 

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem :) dostałem bagażnik rowerowy ma hak. O ile założenie go na hak nie jest problemem, to nie bardzo wiem jak założyć rowery, tzn co mam wsadzić w te uchwyty? Pedały?

IMG_20170801_200544.jpg

IMG_20170801_200538.jpg

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem westfalię BC60. Sprzęt ok,ale nakombinowałem się jak złapać chwytakami ramę.Albo rowery były zbyt blisko siebie i groziło stukaniem albo te ramiona nie latały pod kątem prostym.

Ktoś ma taki sprzęt i mógłby coś doradzić eksploatacyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że sam ścigam się na rowerach i często przewożę rowery warte więcej niż mój passat to uważam że bagażniki na hak są najlepsze dla rowerów. Dużo bezpieczniejsze i pewniejsze niż te na dach. Trzeba jednak szukać bagażników dobrych firm, THULE tutaj przoduje. Są bagażniki odchylane więc nie ma problemu z otwarciem klapy nawet w kombi. Kwestia tablicy to kilkadziesiąt zł, tak naprawdę przy kupnie bagażnika za 1000zł te kilkadziesiąt zł. nie robi wielkiej różnicy. Tak przynajmniej ja uważam.

 

PS. jako że u siebie haka nie mam to sam używam bagażnik na dach, ale staram się używać go jak najmniej, najbezpieczniej jest rower wrzucić do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co pisze pablo102425, dopasowałem bagażnik do rowerów, tzn uchwyty.Acha, po zamontowaniu haka zgłosiłem to ubezpieczycielowi z 2 powodów:

1, Podniosła się wartość auta

2.Ew. łatwiejsze dociekanie odszkodowania za skasowane rowery gdyby ktoś wjechał mi na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon kupiłem sobie taki bagażnik i jestem bardzo z niego zadowolony. Przekonał mnie do tego ten artykuł https://www.ucando.pl/blog/bagaznik-rowerowy-jaki-wybrac/ i mimo że początkowo bardziej skłaniałem się ku bagażniku na dach, to jednak stanęło na tym i bardzo się z tego cieszę. Wybrałem nowoczesny model, który nie ogranicza dostępu do bagażnika i widoczności do tyłu więc mogę śmiało polecić takie rozwiązanie. Bardzo funkcjonalne, wygodne i nie trzeba podnosić za każdym razem sprzętu aż na dach, więc nawet moja żona doskonale sobie radzi z montowaniem rowerów do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Westfalii.Dopracowany jak to u Niemca.Odchyla się,jest dostęp do klapy bagażnika.Dla kobiety,żeby to założyć może być zbyt ciężki.Lecz po kilku lekcjach,montaż jest banalny.Zajmuje b.mało miejsca w garażu,bo jest składany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności