Skocz do zawartości
Gość modder_konsol

Wymiana wiskozowego sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

cześć chłopaki jak demontujecie wiatrak wiskozy od sprzęgiełka ?

wyjąłem całą wiskozę odkręciłem od strony wiatraka 4 śrubki imbusowe

a wiatrak nie chce odejść trzyma się a nie chce żeby popękał

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

już po temacie użyłem ściągacza i młotka i poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarty robisz ,odkrecasz 4 srubki bodajze na imbus i 10 i zdejmujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taka mała prośba odnośnie sprzęgła wiskotycznego (wentylator na chłodnicy)  czy mógłby ktoś z Szanownych Użytkowników Passata w dieslu 1.9 potwierdziłby czy po uruchomieniu silnika i odczekaniu 1-2 min da się znacznie zwolnić obroty wentylatora na chłodnicy ten z sprzęgłem wiskotycznym ( lepiej nie robić tego palcami !!) bo u mnie nie ma takiej możliwości wentylator cały czas się kręci  a zwolnienie obrotów  jest niemożliwe ( sprawdzane kawałkiem gumowego węża) i teraz nie wiem czy to normalny objaw czy sprzęgło do wymiany.

Na wyłączony silniku nie ma możliwości wykonania pełnego obrotu wentylatora stawia zbyt duży opór a jak jest u Was ?
Dodam że silnik podczas jazdy osiąga temperaturę przynajmniej na wskaźnikach 90st  i tak trzyma pytanie tylko czy obracający się wentylator nie powoduje że silnik znacznie dłużej się ogrzewa ?

Pozdrawiam

By marcin_pesel,

Tematy połączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak powinno zachowywać się sprzęgło wiskotyczne na wentylatorze kiedy kwalifikuje się do wymiany ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności