Skocz do zawartości
Gość studio_w

Przeglądy gwarancyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Auto pierwszy przegląd miało przy 30 tys, więc następny nie wypadał przy 50 tylko teoretycznie przy 60 albo więcej .

 

upierasz się przy swoim - LL nie ma limitu 15tkm lub 30tkm więc przegląd nie wypada teoretycznie przy 60tkm,

wypada wtedy kiedy pokaże komputer

 

Generalnie nawet ASO VW nie polecają Castrola choć mają z nim umowę. To samo jest w Toyocie. Zarówno mi jak i koledze, który ma avensisa ASO polecało Mobil. Przeglady robiłem już w 3-ch różnych ASO VW i zawsze polecali Mobila.

 

nie polecają a mają z nim umowę .... śmieszne lub żałosne

to po co mają umowę?

wierzysz w to że Castrol jest be a Mobil jest cacy?

kazdy Mobil jest dobry lub lepszy od każdego Castrola?

tak mechanik od wymiany oleju i filtra oleju mówi?

na jakiej podstawie? jakiego swojego doświadczenia?

czym popartego?

ciekawe że VW (w Niemczech) wydaje Passata zalanego Castrolem...

ale w polskim ASO wiedza lepiej,

tak samo: "w polskich warunkach nie polecają LL" !

dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
upierasz się przy swoim - LL nie ma limitu 15tkm lub 30tkm więc przegląd nie wypada teoretycznie przy 60tkm,

wypada wtedy kiedy pokaże komputer

Ja się nie upieram, w Niemczech tym autem jeździł mój ojciec. Przy 31 tys. km komputer "kazał" wymienić olej, ale Ty jak widzę wiesz wszystko lepiej i pewnie jeździłbyś do 40-tu :). Kolejny przeglad z założenia wypadał przy 60 lub więcej, wiec po co ta głupia i uparta dyskusja???

 

Odnośnie oleju, to tak jak napisałem. W 3-ch serwisach ASO (Gajewska, Szewczyk, Zasada) powiedzieli to samo, że proponują Mobila. Od mechaników w Szewczyku i Zasadzie usłyszałem to samo - rozbierali silniki jeżdżące na obydwu olejach i ponoć widać w nich różnicę. W tych z castrolem wyraźnie widoczny był nagar i to nie był jeden czy dwa przypadki ale znacznie więcej. Dziwne, że serwis toyoty mówi to samo.

A z umowami jest niestety tak, że nie zawsze najlepszy wygrywa - mozna przytaczać setki przykładów: na jakim paliwie jeździ Hołowczyc w rajdach? - pewnie się zdziwisz, ale mimo że samochód obklejony jest ze wszystkich stron Orlenem odpowiedż jest inna, to samo dotyczy Kuzaja - reklamuje castrola a w rajdach i tak jeździ na mobilu - dziwne??

U nas w firmie flota ma podpisaną umowę z Statoil - dlaczego, nie jest ani najtańszy ani najlepszy. Umowy rządzą się innymi prawami.

Oczywiście nie chcę mówieć, ze castrol jest be a mobil cacy. Przytoczyłem tylko swoje doświadczenia a w Polska jest wolnym krajem i ani ASO ani nikt inny nie moze Ci narzucić, co masz wlać do silnika - wybierasz sam.

 

"w polskich warunkach nie polecają LL"
A czy ja gdzieś napisałem, ze nie polecają? Specyfika mojej jazdy - krótkie odcinki - nie nadaje się do LL i to potwierdził serwis. A przejście na przeglądy co 15 tys. km to była moja decyzja, bo panowie z ASO proponowali pojeździć do wskazania komputera i dopiero wtedy zdecydować co dalej.

 

A co do serwisów niemieckich, to był swego czasu fajny artykuł w AŚ na ten temat. Test dotyczył passata 2,0TDI 170KM na dystansie 100tys km. Zapraszam do lektury - daje do myślenie. Niemcy też nieomylni nie są :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do serwisów niemieckich, to był swego czasu fajny artykuł w AŚ na ten temat. Test dotyczył passata 2,0TDI 170KM na dystansie 100tys km. Zapraszam do lektury - daje do myślenie. Niemcy też nieomylni nie są .

 

Pewnie nikt do konca nie jest "nieomylny" ale naszym serwisom niestety daleko do niemieckich.Wczesniej serwisowalem tam Mercedesa i Seata.Inny swiat,inna kultura,obsluga klienta.Widac,ze czuja odpowiedzialnosc za to co robia.Pamietam,jak po przegladzie w niemieckim serwisie Seata po 400km zgubilem plastikowa oslone silnika bo zle ja zamontowano po wszystkim.Wystarczyl telefon,ponowna wizyta i wymiana za friko bez zadnych kombinacji.A u nas?Penie na poczatku probowano by ze mnie zrobic durnia,ze to moja wina itd.Uwazam polskie ASO VW za najgorsze z jakimi mialem do czynienia.Totalna olewka i robienie durnia z klienta a moze sie uda i wcisniemy mu kit i troche go wydoimy z kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nikt do konca nie jest "nieomylny" ale naszym serwisom niestety daleko do niemieckich.Wczesniej serwisowalem tam Mercedesa i Seata.Inny swiat,inna kultura,obsluga klienta.Widac,ze czuja odpowiedzialnosc za to co robia.Pamietam,jak po przegladzie w niemieckim serwisie Seata po 400km zgubilem plastikowa oslone silnika bo zle ja zamontowano po wszystkim.Wystarczyl telefon,ponowna wizyta i wymiana za friko bez zadnych kombinacji.A u nas?Penie na poczatku probowano by ze mnie zrobic durnia,ze to moja wina itd.Uwazam polskie ASO VW za najgorsze z jakimi mialem do czynienia.Totalna olewka i robienie durnia z klienta a moze sie uda i wcisniemy mu kit i troche go wydoimy z kasy.

 

Nooo jasne, i jeszcze nie obejdzie sie bez sprawy w sądzie:D Polska rzeczywistosc:) Masz racje z Polskim ASO i zgadzam sie z Toba w 100 %. Tylko u nas pojawia sie haslo "najlepiej znalezc zaufanego mechanika" bo bez takiego wszystko sie posypie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW:

Jaki olej LongLife wlewany jest fabrycznie do B6. Pytam bo mam QG1 i chcialbym kupic olej na dolewke i nie wiem czy Mobil czy Castrol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze narazie nie kupuj.Ja kupilem litr i prawie rok lezy juz bagazniku.Zrobilem ponad 30000km i jestem w lekkim szoku.Zero ubytku oleju:DGlownie dluzsze,szybkie trasy.A jestem zaskoczony bo w poprzednim 2.0 TDI z 2005r dolewalem srednio litr na 5tys km przy podobnym stylu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze narazie nie kupuj.

Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 1L w Warszawie jest po 36 zl, wiec zaden majatek, moze sobie lezec w bagazniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat2006

piszecie o kosztach w granicach kilkuset złotych Mi pan w salonie krzyknął 1200 za przegląd i wymiane filtrów (bez płynów).Mój passat ma 61000 przebiegu 2007 rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za duzy przeglad, czyli na longlife przy 60tys km placilem 960 zl w Szczecinie, oprocz podstawowych rzeczy jak olej, filtry wymieniono mi plyn hamulcowy. A i zalali mi olejem shell helix ultra extra 5w30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszecie o kosztach w granicach kilkuset złotych Mi pan w salonie krzyknął 1200 za przegląd i wymiane filtrów (bez płynów).Mój passat ma 61000 przebiegu 2007 rocznik.

To orientacyjna cena na terenie Warszawy. Zwykle jeżeli nie będzie potrzeby wymiany dodatkowych elementów jak np. klocków, wycieraczek itp. czyli tzw. "goły" duży przegląd nie powinieneś zapłacić więcej jak 1000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pitt
Witam

Mam pytanie do użytkowników B6-ek z większym przebiegiem. Na jakie koszty należy być przygotowanym w związku z przeglądami technicznymi w ASO. Czy ceny we wszystkich serwisach są jednakowe? Tym bardziej o ile się nie mylę to wyjątkowo częstymi tzn. co 15Tyś.)?

witam

 

Nie mieszkam w Polsce ale moge Ci zagwarantowac ze ceny sa rozne w zaleznosci od miasta. Sam osobiscie zima serwisowalem auto w vw w Pile jak bylem na swieta i tam bylo duzo taniej jak w Bydgoszczy, Koszalinie czy tez Gdansku....

Najlepiej robic przeglad longlife co 30tys km.

W rezultaci wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat jedzie trybem w.g wskazań komputera;-)

samochód zalewany tylko shellem - i zastanawiam się czy nie przechodzić na jakiś inny - co o tym myślicie? jakieś opinie odnośnie tego oleju?

 

Co do serwisów...ja auto kupowałem w Norwegii w salonie VW...zanim wyjechałem naprawili wszystko co znalazłem na jeździe testowej, miałem passka na 3dni, zalany na full, gdyby paliwo sie skończyło to miałem sam zatankowac i fakture wziąść - kase by oddali, na jazde próbna namawiali mnie jak sprzedawcy w Tunezji:D, np. rozrząd ma byc robiony co 150tyś km..powiedziałem że cos rzadko i nie chce mi sie w to wierzyć, to napisali mi gwarancje na to:D, w zawieseniu cos pukało - wymienili, teraz zauwazyłem że na wolnych obrotach czuc wibracje - pewnie 2u masa, zobaczymy jak do tego podejdą, bo na uzywana fure dostałem 6miesięcy gwarancji....

 

Miałem doczynienie z ASO w PL i to w Norge to zupełnie inna liga, niestety wszystko jest tu baaaardzo drogie 1h pracy ok 1000-1500zł więcserwis zmienie na niemiecki badź polski - sprawdze jeszcze ceny w ASO w dojczlandzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytaie - nie jestem w tym dobry i nie bede sie zaglebial...

Kupiłem autko z przebiegiem 59000. Aktualnie na zegarach mam 67000 i 1300km do serwisu. Pod maską jest przyczepiona karteczka że olej wymieniany był przy 57000 (jeżeli to tak ma informować). Teraz mam pytanko - czy mogę wymienić przy tym serwisie (za 1300km) olej? czy musze czekać aż zaświeci się kontrolka?

Hmm nawet nie wiem co tam jest wlane ...

 

Drugie pytanko tak na marginesie. Co się stanie jeżeli przejadę więcej niż te 1300km? pokaże się inny komunikat? będzie coś dziwnego działo się z autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz jeździć na LongLife czy przejść na zwykłe przeglądy (co 15kkm). Jeżeli samochód często jeździ w dłuższych trasach to można pozostać przy LL. Jeżeli robisz samochodem małe dystanse (kilka km dziennie i raz na czas jakaś trasa) to można przejść na wymianę oleju co 15kkm. Po przekroczeniu tych 1300km na wyświetlaczu może pojawić się informacja o potrzebie przeglądu, ale nie ma co panikować. Autko będzie jeździć dalej, a informacja jest tylko dla użytkownika, żeby w najbliższym czasie udał się na przegląd.

 

Olej możesz wymieniać kiedy chcesz (byle nie później niż po 30kkm (jeżeli olej spełnia taką specyfikację)). Podjedź do ASO i poproś o historię serwisową auta. Powinno być w niej zapisane jaki olej jest aktualnie zalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem ... bo auto do pewnego czasu bylo serwisowane w ASO.

Hm a jezeli chcialbym przejsc ze zwykłego na LL to tylko spuszczam tamten i wlewam LL czy jak to wyglada ...

 

No i mam kolejny problem ;) nie wiem jaki mam aktualnie olej zalany ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie olej wymieniasz. Podczas kasowania inspekcji wpisujesz, żeby po 15000km i 365 dniach przypomniał o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chcialbym przejsc ze zwykłego na LL to tylko spuszczam tamten i wlewam LL czy jak to wyglada ...
Normalnie olej wymieniasz. Podczas kasowania inspekcji wpisujesz, żeby po 15000km i 365 dniach przypomniał o wymianie.

VALDI chce z normalnego na LL a nie odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem dokładnie :) W takim razie zamiast 15000 należy wpisać 30000 i zamiast 365 dni wpisać 730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj byłem na przeglądzie w Bydgoszczy przy 30tys. i zapłaciłem 749zł

-olej +filtr

-filtr powietrza

-filtr przeciwpyłkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wizyta. Pierwszy przegląd LL:

 

przebieg 28774

 

wymiana:

filtr paliwa

filtr oleju

olej LL.

Koszt serwisu 630 zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności