Skocz do zawartości
Gość studio_w

Przeglądy gwarancyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość studio_w

Witam

Mam pytanie do użytkowników B6-ek z większym przebiegiem. Na jakie koszty należy być przygotowanym w związku z przeglądami technicznymi w ASO. Czy ceny we wszystkich serwisach są jednakowe? Tym bardziej o ile się nie mylę to wyjątkowo częstymi tzn. co 15Tyś.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ceny są przeważnie różne bo są ustalane przez sam serwis np.(wiosną była promocja na przegląd klimy cena od 99 zł-Lublin, a np. Wrocław 169zł.).

Mi zbliża się wizyta dopiero po 15tyś. a cena to ok. (500 - 600)zł za olej i filtr ( 2.0 FSI zabiera 5L oleju).

 

Co do samych Przeglądów to w książce serwisowej jest tak:

 

CO 15tyś. - Wymiana oleju i filtra

CO 30tyś. - Przegląd okresowy

Co 60tyś. - Przegląd rozszerzony

Większą kasę bulisz co 30 tyś. lub 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andyandy

Witam wszystkich, zaczynam na forum także miło mi,

czekam jeszcze na mojego passata (kupiłem z rocznika 2007), i muszę się zdecydować na którąś wersję dokonywania przeglądów:

1. co 15.000km lub co roku

2. co 30.000km lub co dwa lata lub wg wskazań komputera

 

silnik 170KM DSG passat kombi, nowy, mam zamiar tankowac na samych porządnych stacjach i raczej lepsze ON, jeżdżę ok 25.000km rocznie, 30% w mieście, i raczej trasy krótsze (ok 20-40km).

 

pytam bo nie wiem co bęzie wskazywał komputer, i jak kosztowo wygląda wersja 1 i 2, jak w praktyce to wygląda?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Jeżeli chcesz długo cieszyć się autkiem to proponuję co 15 tys., pomimo, ze nieco większe obciążenie dla kieszeni. Jeżeli będą u nas takie drogi jak w Niemczech i takie paliwo to będę za 30 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Koszty przeglądów (ceny brutto):

Pio: 15'000 = 620,-

Pio: 30'000 = 670,- (przegląd z "gw. mobilności"(?))

Kie: 45'000 = 533,-

Pio: 60'000 = 701,- (przegląd z "gwarancją mobilnosci"(?))

W Piotrkowie w ASO roboczogodzina = 130,-PLN, w Kielcach 140,-PLN,

w Piotrkowie pióro wycieraczki = 60,-PLN, w Kielcach 70,-PLN

w Piotrkowie leją Castrol = 280,-PLN/4l., w Kielcach leją Mobil1 = 196,-PLN/4l.

Takie są rzeczywiste koszty przeglądów z rabatem :eek: 5%!!!!!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Mocno przycinają na olejach. Za taką stawkę to możesz zakupić 5l . Oni kupują w beczkach 200l, mysle, że za około 40% ceny odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andyandy

dzięki, a zdarzyło się może komuś, że komputer "zawołał" na serwis wcześniej niż przy 15.000km, tak jak mi mówi gość w salonie, że zdarza się po 8.000km, jak ludzie tankują byleco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krz_p
dzięki, a zdarzyło się może komuś, że komputer "zawołał" na serwis wcześniej niż przy 15.000km, tak jak mi mówi gość w salonie, że zdarza się po 8.000km, jak ludzie tankują byleco...

 

pan w salonie chyba nie wie co mówi, niby w jaki sposób miałby komp sprawdzać jakość paliwa?

aha przy przeglądach w trybie longlife to są one wg wskazań komputera - te 30kkm i dwa lata to jest max odstęp pomiędzy przeglądami

ja mam longlife w 2.0TFSI i przegląd będzie po 17kkm, z uwagi na jazdę prawie wyłącznie, na krótkich odcinkach po mieście

w ASO straszą tymi 30kkm klientów i zarabiają na dodatkowych przeglądach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, a zdarzyło się może komuś, że komputer "zawołał" na serwis wcześniej niż przy 15.000km, tak jak mi mówi gość w salonie, że zdarza się po 8.000km, jak ludzie tankują byleco...

Pewnie że się zdarzało jak ktoś robi w roku 8 tyś km.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli scislosci...serwis LONG LIFE jest teoretycznie ustawiony na 50tys. km., a dopiero komputer sam zmniejsza przeglad ktory srednio zmniejsza sie do 30tys. km.

Co do przegladow...niedajmy sie zwariowac i odrobinka zdrowego rozsadku. Ja mam 210tys. km. nastukane i jezdze na oleju Castrol LONG LIFE III, ostatnio byly wmieniane popychacze hydrauliczne zaworow. Wyjety zostal walek rozrzadu i panewki walka. Olej wymienialem na poczatku w cyklu LONG LIFE, a potem przeszlem na 15tys. km.

...i powiem TAK....W SERWISACH CELOWO STRASZA LUDZI, ZE SIE SILNIK ZEPSUJE JAK BEDZIEMY OLEJ RZADKO ZMIENIAC.

Panewki byly w stanie normalnym...ani nadmiernie zuzyte ani w stanie zbyt idealnym. Walek rozrzadu, na krzywkach zaworow...BEZ UWAG a krzywki napedzajace PD maja lekki slad zuzycia...ale bez histerii (na tych krzywkach wystepuja UDARY wiec ma sie prawo "cos" tam dziac).

Reasumujac: NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC !!

 

uwazam ze przeglady co 15tys. km. jest czyms zupelnie normalnym...a w nowoczesnych silnikach powinno sie wymieniac olej co 20-25 a nawet moze co 30 tys. km. i nie wierze ze COS moze sie im stac. PO PROSTU SERVISY BY UPADLY...wymiany...a z tego zyja servisy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie częstotoliwości przeglądów. Ja czekam na odbiór swojego auta. Pytałem u dealera o możliwość wybrania wersji przeglądu po 30 tyś km. Odpowiedziano mi że importer narzuca co 15.000. Czytam posty i piszecie o 30.000 km. Ja samochód użytkuję w większości poza miastem i system Long Life mi odpowiada, stosowałem go w moim poprzednim samochodzie ( Vectra C) i byłem zadowolony, (portfel też) a i samochód:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Może i coś w tym jest??? Przegląd co 30 tys, to parę stówek zostanie w kieszeni...

Ja w moim dolewam średnio 1 litr oleju pomiędzy przeglądami (przeglądy co 15tys), więc niejako olejek w silniczku jest i tak świeży!!!!

Sam zaczynam się zastanawiać...

ale że autko firmowe... i nie z mojej kieszeni kaska leci...

to chyba pozostanę przy przeglądach co 15 tys ;)

Pzdr

Beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq
Ja w moim dolewam średnio 1 litr oleju pomiędzy przeglądami (przeglądy co 15tys), więc niejako olejek w silniczku jest i tak świeży!!!!
moim zdaniem mocno mylne przekonanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem na pierwszy przegląd tj po 15tyśkm. Koszt 637zł.

Wymiana oleju:

-uszczelka 3zł

-wkład filtra 46.2zł

-olej Castrol SLX prof.LLIII 5W30 5L - 325zł - nie z beczki najlepszy jaki mieli

-robocizna 262,8zł - 180 za godz.

Prócz tego przegląd obejmował jeszcze kontrolę klocków hamulcowych.

kolejna wizyta przy 30tyśkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem nic odnosnie Passata B5, czy przeglądy w trybie LongLife w B5 (Co 30k km) tez sa w granicach 700 zl? (oczywiscie jesli nie ma potrzeby wymiany innych czesci):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu zrobilem przeglad po 15tys km

-Wymiana oleju,wkladu filterka oleju,oraz filterka kabinowego.

-Diagnostyka VAG-iem

-Naprawa przebitej opony (byl wkret w oponie ale powietrze nie schodzilo)

-Wzialem litr oleju na dolewke

Generalnie nic wiecej nie wyszlo podczas przegladu.

Mechanik powiedzial ze przy przebiegu 40-50tys km tulejki od wahaczy lubia pekac-dosyc czesty problem z jakim sie spotykaja.

Koszt przegladu razem z naprawam opony i olejem 926 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Ja własnie byłem po 15 tys , koszt 805zł brutto, wymienili oprócz oleju także filtr powietrza i filtr przeciwpyłkowy. Chyba mnie na te filtry nacieli. Nie sprawdzałem jak maja w książkach w VW , w Fordzie dokładnie było rozpisane jakie filtry kiedy sa wymieniane. Cóz następnym razem to dokładniej sprawdze.

 

Pozdro

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi filtrami to raczej zrobili cię w jajo. W instrukcji głupio to jest wyjaśnione tyczy się to filtra powietrza do silnika bo nic nie pisze chyba że filtr kurzu to ten do silnika?

I tu piszę wymiana co 2lata lub 60tyś.Wzasadzie to czasami filtr kabinowy wymaga wymiany już po roku ale to też trzeba mieć odpowiednie warunki(zanieczyszczenie). Za zwyczaj jak filtr jest już kompletnie zniszczony to widać to po sprawności klimy i może po zapachu.

U mnie przy odbiorze z przeglądu chwalili się że zaleli najlepszym olejem jaki mieli to znaczy castrol long life III, tylko po co skoro przeglądy co 15tyś? ,a pewnie ze 100zł droższy.

Olej Spełnia normy 504 i 507 a wymagania olejowe silnika 501.01 lub 502.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi sie zaswiecilo Serwis za 2900 kilometrow, pojezdze z 1000 i oddaje na wymiane oleju. Tu mam pytanie, jezdze na Motul Long Life, co sie stanie jak zmienie na Castrol Long Life? Moze lepiej pozostac przy Motulu?

Na przegladzie oprocz wymienionych filtrow i oleju, VAGa, co robia? Sprawdzaja zbierznosc, swiatla, hamulce i inne takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie po 15 tyś. i zapłaciłem 780zł brutto za spędzone 4 godzinki w ASO tarnów.

Wymieniono:

-4,3 l oleju + 1L na dolewkę castrol edge 56zł/l

-filtr oleju

-filtr powietrza

-filtr pyłkowo - kwiatowy:D

-full mycie, a silnik czyściutki jak nowy szok.

 

Rabat na robocizne 10% a na częsci 5%.

 

Trochę powymieniali, ale te filtry widziałem i były naprawdę brudne a znowu ich cena nie powala na kolana wiec lepiej o to dbać.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności