Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest kilka tematów na forum o rozruszniku ale ja nie jestem pewien czy to bendix czy moze coś innego

 

spraw wygląda następująco: jak chce odpalić samochód to rozrusznik słychać jakby kręcił ale nie przekręca silnika tylko słychać jakby taki jęk

nie wiem czy dobrze to opisałem ale generalnie chodzi o to że dopiero za którymś razem tam załapuje, oczywiście czasami od razu kreci

najczęściej sie to dzieje na zimnym silniku

 

czy jest tego przyczyną? jak to naprawić? ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bendix był założony na jakiś dziwny smar może po pewnym czasie w połączeniu z zabrudzeniem przesuwać się bardzo ciężko. Jak jest ciepło i smar zrobi się rzadszy to wtedy bendix wyskakuje łatwiej. Wymontuj rozrusznik i zobacz czy bendix lekko się przesuwa jeżeli ciężko go wyciągnąć ręką to masz przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90% takie objawy daje bedix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje taki bendix?? i wymieniać samemu czy może lepiej zawieść cały rozrusznik do zakładu gdzie regenerują i niech rzucą okiem na cały?? ile może kosztować taka regenracja tak od do?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bendix to koszt od 50 do 100zł jeżeli wszystko inne jest ok to można wymienić bendix ale dobrze by było sprawdzić stan szczotek i tulejek. Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej zawieź do fachowca zwiększy to koszt naprawy o około 100zł ale to wszystko zależy kto to robi

i jak zrobi. Zobacz najpierw czy to nie to co pisałem piętro wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mozę mi ktoś napisać jakoś tak łopatologicznie pokolei jak wymontować rozrusznik?

Oraz mozę mi ktoś podać jaki bendix będzie pasował do mogego paska, bo w sklepei niebardzo wiedzą i mówią zeby najpierw wymontoać i dopiero do niech przyjść z bendixem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często wystarczy wyczyścić i przesmarować bendix i już jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jęk możesz usłyszeć z rozrusznika jak przekosza się przekładnia lub wirnika zajechane tulejki. a co do będiksa to raczej wydaje gwizd gdy przepuszcza, a to jest bosch rozrusznik i jeśli nie parkowałeś w Wiśle to nie jest frez po którym chodzi będiks. Zajmuje się regeneracją profesjonalną robię je na co dzień i zazwyczaj trafiam na pękniętą bieżnię od przekładni. A co od ceny 35zł regenerowany i uważaj na naciągaczy bo sprzedadzą ci podróbkę chińską lub reg. w pudełku bosch za 100 do 130zł. Nie polecam allegro jest tam tylko towar pochodzący z chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Mialem ostatnio wlasnie przygode z rozrusznikiem - oryg. BOSCH, przebieg auta - 315000 km. Polegalo to na tym, ze jak odpalalem silnik, to chwile po tym jak motor wystartowal dalo sie slyszec takie specyficzne jeczenie, ktore cichlo po 1-2 sekundach. Wymontowalem rozrusznik i zanioslem do warsztatu gdzie naprawiaja - trzeba po prostu odkrecic 2 sruby ktore go trzymaja - dlugie takie, ktore ida do lapy poduszki, klucz 16stka. W sumie wyszlo za naprawe rozrusznika 270 zl. Przyczyna jeczenia byly tuleje tak powiedzial naprawiajacy, ale wymieniono tez inne rzeczy.

 

Koszty to takie jak pamietam z tego co mowil mechanik(Wroclaw):

 

- 70 zl robocizna

- 110 zl bendix - zamiennik

- 70 zl elektromagnes - zamiennik

- 20 zl tuleje

 

Osoba, ktora to naprawiala rowniez ostrzegala mnie przed chinszczyzna, ze sa problemy potem i ze on w swoim warsztacie nie wstawia chinskich czesci, chyba, ze na zyczenie klienta.

 

Jeszcze dodam, ze problem jaki napotkalem przy zamontowywaniu rozrusznika, to taki, ze silnik opadl i w zwiazku z tym trzeba bylo go troche podniesc, zeby sruba trzymajaca rozrusznik wkrecila sie w ucho poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie też czeka taki wydatek. Jak będzie po naprawie zdam relacje z pola bitwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeśli chcesz samemu to robić, nie jest to praca trudna, jedyny problem będziesz miał z wyciągnięciem tulejki w bloku silnika, mechanicy mają patent taki, że gwintują tą tulejkę wkręcają potem śrubę i wybijają ona tam bardzo głęboko siedzi a jest ważna bo podtrzymuje trzpień po którym chodzi ten bendix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście jeśli chcesz samemu to robić, nie jest to praca trudna, jedyny problem będziesz miał z wyciągnięciem tulejki w bloku silnika, mechanicy mają patent taki, że gwintują tą tulejkę wkręcają potem śrubę i wybijają ona tam bardzo głęboko siedzi a jest ważna bo podtrzymuje trzpień po którym chodzi ten bendix

 

Baa jest jeszcze jedna metoda :D Młotek i trzeba go uderzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naładuj porządnie akumulator

 

kto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irl78

Koszty to takie jak pamietam z tego co mowil mechanik(Wroclaw):

 

- 70 zl robocizna

- 110 zl bendix - zamiennik

- 70 zl elektromagnes - zamiennik

- 20 zl tuleje

 

To kolego słono przepłaciłeś koszt regeneracji rozrusznika w moim warsztaciei to odpowiednio:

-80 zł robocizna

-60 zł bendix-zamiennik(CARGO)

-42 zł elektrowłącznik-zamiennik(CARGO)

-4 zł tulejki

 

270-186=84 PLN w kieszeni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł_Kg
kto??

 

Odnośnie damiana665. Miałem podobny problem,dźwięk jaki wydawał mój rozrusznik ciężko nawet opisać ;] Zrobiłem tak: naładowałem porządnie akumulator (wcześniej bawiłem sie sporo radiem i naprawiałem wycieraczki), odkręciłem rozrusznik- sprawdziłęm stan szczotek i tulejki znajdującej sie w bloku która "trzyma" trzpień (przeczyściłem) a na końcu dokładnie przeczyściłęm drobnym papierem ściernym klemy, przewód masowy dokręcony do karoserii i wszystkie inne przewody dokręcone do rozrusznika. Póki co jeszcze ani razu nie odpalał tak jak jemu sie zachciało a nie mi;] Chociaż chętnie wymieniłbym już aku bo nowy widać nie jest...radiem i wycieraczkami też już staram sie nie bawić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszty to takie jak pamietam z tego co mowil mechanik(Wroclaw):

 

- 70 zl robocizna

- 110 zl bendix - zamiennik

- 70 zl elektromagnes - zamiennik

- 20 zl tuleje

 

To kolego słono przepłaciłeś koszt regeneracji rozrusznika w moim warsztaciei to odpowiednio:

-80 zł robocizna

-60 zł bendix-zamiennik(CARGO)

-42 zł elektrowłącznik-zamiennik(CARGO)

-4 zł tulejki

 

270-186=84 PLN w kieszeni;)

 

Hehe, jakie to cudowne uczucie jest sie dowiedziec, ze sie przeplacilo :D

 

A powiedz irl78, czy jest szansa, ze te ceny, ktore podalem wyzej sa "uczciwe" tzn. powiedzmy wsadzili cos lepszego od CARGO firmy XXX, ktora to ceni sie bardziej za te czesci ? Czy jednak na 100% przeplacilem ? bo nie chce skreslac czlowieka z mojej listy mechaniorow. Zaklad robi alternatory/rozruszniki z tego co wiem 30 lat we Wroclawiu, nie chce wierzyc zeby chcieli przycinac (z tego co napisales to AZ TAK) na cenach, no ale roznie bywa, zycie okrutne przeciez jest :634:. Wczesniej mi robili alternator i podeszli do sprawy profesjonalnie, nawet jak im tam zajezdzalem i marudzilem i nekalem, ze mi cos pod maska piszczy (stawialem wtedy na alternator) to ten alternator 3 razy wyjmowali i sprawdzali specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irl78

Witam.Napiszę tak,że zaskoczyła mnię cena tulejek.W hurcie sztuka kosztuje 0,62 netto a jeśli chodzi o elektrowłącznik i sprzęgięłko-stworzyłem własną hierarchię producentów w oparciu o własne doświadczenie.

1.BOSCH

2.CARGO

3.MAGNETI MARELLI

4.ZEN

5.STEMOT

6.INNI PRODUCENCI

(im niżej tym taniej)

Także jak widzisz kwota jaką wydałeś na bendix i elektrowłacznik troszkę odbiega od realii.Pocieszeniem niech będzie dla ciebie niski koszt naprawy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi1025

Witam nie mogę coś założyć nowego tematu więc podepnę się do tego bo podobny problem porusza. Kupiłem 2 miesiące temu Passata b3 1,8B już miałem sytuacje awaryjną z rozruchem po wymianie szafy, to nie było ze sobą powiązane ale nieszczęścia chodzą parami problem polegał na tym że raz na jakiś czas zdażyło mu się nie odpalić tzn bendyks jest najprawdopodobniej zużyty i puszczał zamiast zakręcić, po wymianie zegarów przekręcam kluczyk i tylko takie brzdęk słychać no to wziąłem młotek taki nie za duży stuknąłem parę razy i przeszło. Niestety nie na długo sytuacja znów się powtórzyła niestety mój przyjaciel młoteczek już nie pomaga: po przełączeniu kluczyka w pozycję zapłon z komory silnika dobiega taki dźwięk jakby ktoś w dzwonek uderzył, pasek nie odpala bo nie kręci rozrusznik, oczywiście z pychu rusza tylko mam taki problem że muszę go sam pchać i odpalać co jest w zasadzie niewykonalne (minus zamkniętego osiedla zero postronnych osób) . Myślałem że to wina rozrusznika obdzwoniłem serwisy w Wawie ceny od 250 za regenerację całego z 6 miesięczną gwarancją do 450 :/ także rozrzut duży. Wolałbym jakimiś sposobami domowymi sprawdzić czy to na bank rozrusznik no i czy łatwo się go wyciąga w razie czego (oczywiście operacja będzie pod blokiem przeprowadzana). Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł_Kg

Jedyne co ci moge poradzić to primo: przed demontażem odłącz klemy z akumulatora, secundo: skombinuj sobie latareczke i sprawdz stan tulei trzymającej wałek rozrusznika w bloku silnika. Problemów z odkręceniem,wyjęciem, "ulokowaniem" się pod autem nie powinno być (ja robiłem to bez kanału), w każdym bądź razie krzywdy sobie ani rozrusznikowi nie zrobisz myśle. Elektrykiem nie jestem więc jeśli chodzi o sam rozrusznik to nie bede sie wypowiadał i głupot pisał;] Pamiętaj jeszcze potem o dokładnym przeczyszczeniu drobnym papierem ściernym klemy, przewodu masowy dokręconego do karoserii i wszystkich innych przewodów dokręconych do rozrusznika i naładowaniu aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności