Skocz do zawartości
GrzesiekP

Kilka pytań do doświadczonych użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedzieli stałem się posiadaczem Passata 1.9 Tdi z 1997 r.Stan autka jest poczciwy.Istnieje jednak kilka drobiazgów które mnie dręczą:

 

1. Przewód przy intelcolerze i tubosprężarce jest lekko spocony. Co może być tego powodem.

2. Wykładzina za fotelem pasażera jest mokra a gdy ja leko podniosłem to jest tam sporo wody. Właściciel twierdził, że zaczeło sie to gdy urochomił klime ale czy tak jest napewno tego nie wiem.Podłoga była w sobote suszona , deszcz nie padał a dzis jest bagno.

3, Gdzie mozna kupić panel sterowania szybami z lewych drzwi (dwa przyciski) oraz uchwyt drzwi pasażera. Oblazła guma i wyglada to nieestetycznie. Ile to może kosztować.Mieszek lewarka też był paskudny ale sąsid krawieć uszył mi super ze skórki za piwko :).

4. Świeci mi sie przez czały czas kontrolka poduszek, co może być przyczyna.

5 Nie działa podgrzewanie siedzenia kierowcy.

6. Zamierzam ubezpieczyć aiuto w Hestii (AC). Czy ktos miał doświadczenie z tą firma (miłe badz nie miłe). Kusi mnie tutaj koszt 1050 zł .

 

Bardzo prosze o rady. Jeżeli te tematy juz były to sie na mnie nie denerwujcie. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

czlowieku jezeli moge wiedziec za iles Ty go kupil..... mam nadzieje ze byla to baaaaaaaaaardzo okazyjna cena.

 

edit: co do wody to moze nagrzewnica wyzionela ducha...i okresl lepiej w ktorym dokaldnie miejscu...bo wzasadzie za fotelem pasazera jak sie zbiera woda...to jak sie zastanawiam to srednio mi to pasuje na nagrzewnice

 

co do kontrolki poduszek.... ehh... jakim kolorem Ci swieci? przez jaki czas? (caly czas przy odpalaniu piszczy przy tym?) byc moze tylko odpiela sie tasma... a byc moze...DZWON

 

jezeli chodzi o podgrzewanie to spr. najpierw czy wogule wlacznik trybi i puszcza napiecie pozniej kable czy sa ok a pozniej to juz chyba tylko mata. moze juz nie przewodzic poporstu sie nie wiem..."polamala"

 

takie drobne czesci to bierz z gield raczej alb szrotow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Od niedzieli stałem się posiadaczem Passata 1.9 Tdi z 1997 r.Stan autka jest poczciwy.Istnieje jednak kilka drobiazgów które mnie dręczą:

 

1. Przewód przy intelcolerze i tubosprężarce jest lekko spocony. Co może być tego powodem.

2. Wykładzina za fotelem pasażera jest mokra a gdy ja leko podniosłem to jest tam sporo wody. Właściciel twierdził, że zaczeło sie to gdy urochomił klime ale czy tak jest napewno tego nie wiem.Podłoga była w sobote suszona , deszcz nie padał a dzis jest bagno.

3, Gdzie mozna kupić panel sterowania szybami z lewych drzwi (dwa przyciski) oraz uchwyt drzwi pasażera. Oblazła guma i wyglada to nieestetycznie. Ile to może kosztować.Mieszek lewarka też był paskudny ale sąsid krawieć uszył mi super ze skórki za piwko :).

4. Świeci mi sie przez czały czas kontrolka poduszek, co może być przyczyna.

5 Nie działa podgrzewanie siedzenia kierowcy.

6. Zamierzam ubezpieczyć aiuto w Hestii (AC). Czy ktos miał doświadczenie z tą firma (miłe badz nie miłe). Kusi mnie tutaj koszt 1050 zł .

 

Bardzo prosze o rady. Jeżeli te tematy juz były to sie na mnie nie denerwujcie. Pozdrawiam wszystkich.

 

No widzę, że Twojemu Passkowi trzeba przyjrzeć się nieco bliżej :647: Zwłaszcza tej wodzie pod siedzeniem, na pewno nie jest to od klimatyzacji!!!!!

Uważaj, bo pod fotelem kierowcy masz moduł komfortu i jak to Ci zamoknie to totalna klapa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
No widzę, że Twojemu Passkowi trzeba przyjrzeć się nieco bliżej

 

nieco baardziej blizej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja się tylko wypowiem co do ubezpieczalni

Ja mam już od dłuższego czasu w hestii i przede wszsytkim skusiła mnie cena za ubezpieczenie i gratis dostałem ubezpieczenie chaty :610:

Miałem już z nimi starcie w garażu jakiś skurw***** porysował mi moją lale.Zadzwoniłem do tego biura i czekam 10min. 15min. przez pierwsze 5minut jakiś koleś nadawał "wciśnij 1 aby zrobiło się coś tam........ itd.)po 20 min. wytrwałości zgłosiła się przemiła Pani spisała wszsytki epotrzebne dane i powiedziała że w ciągu 3 dni zaznaczam 3 dni zgłosi się EKSPERT .No to czekałem 3 dni 4 dni wreszcie się wkurzyłem zadzwoniłem do nich i powiedziałem jaka sprawa przemiła Pani powiedziąła że EKSPERT przyjedzie dzisiaj to znaczy 4 dnia.Przyjechał oczywiści ekupa formalności foty stos papierów do podpisania i wypełnienia i na koniec EKSPERT oznajmił że miał dopiero do nas przyjechać za 2 tygodnie :646: :646: :646: :646: :646: :646: a przemiła PAni powiedziąła że w ciągu 3 dni :647: odp. na moje wezwanie i czy faktycznie zgadza się wycena przez mojego lakiernika otrzymałem po 2 miesiącach a z kasą wymyślili tak : kasy Panu nie przelejemy na konto tylko nie będzie pan musiał płacić prze 6 miechów za ubezpieczenie trochę mi to nie przypasiło i po 3 miesiącach mordęgi wreszcie otrzymałem kasę. :614:

 

Moim zdaniem wszędzie tak jest .jak się ubezpieczasz to Cię po nogach będą lizać ,a jak chceż coś od nich no to tu już się robią schody :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzę, że Twojemu Passkowi trzeba przyjrzeć się nieco bliżej

 

nieco baardziej blizej...

 

Tak na marginesie to oczekiwałem od Was pomocy a nie krytyki. Czy to o co zapytałem nie może się zdarzyć w aucie 9 letnim. No chyba, że stoi w garażu. Na forum ludzie pisza o kłopotach z zawieszeniem, o padających przepustnicach, itd, itp a ja tu wymieniłem kilka zauważónych braków i robicie sobie ze mnie żarty.Jeżeli chodzi o ta wodę to jest dokładnie pod dywanikiem za przednim fotelem pasżera. Śledząc to forum przeczytałem gdzieś, ze może być to powodem kanałow odpływowych pod akumulatorem ale chciałem sie upewnić.Jeżeli chodzi o bezwypadkowośc to auto miało robiony rant błotnika. No chyba, że częsci były nowe i idealnie polakierowane bo sprawdzałem lakier testerm. A te plastiki które pytałem interesuja mnie nowe bo na giełdzie lub szrocie to pewnie sa gorsze od moich. Z góry dziekuje za podpowiedzi a przede wszystkim za podpowiedx co do ubezpieczenia. Mam nadzieje, że kiedys ja Wam pomogę i nie bedą to złośliwe odpowiedzi. na forum samochodowym jestem nie pierwszy raz z tym, że wczesnie był to japończyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spkojnie nikt tu sie z nikogo nie nasmiewa :610: Traktuj nas tak jak kolegów a nie obcych ludzi wkońcu cos nas łączy :623: :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie Was traktuje. Po to jest chyba to forum, żeby sobie wzajemnie pomagać. Czekam na dalsze konkretniejsze podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość usterek mnie zaskoczyła :644: ja bym się takiego pasia raczej nie czepiał, pewnie troche kasy włożysz w niego :644:

 

mi tam się trafił dobry pasio :629: ufff.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Od niedzieli stałem się posiadaczem Passata 1.9 Tdi z 1997 r.Stan autka jest poczciwy.Istnieje jednak kilka drobiazgów które mnie dręczą:

 

1. Przewód przy intelcolerze i tubosprężarce jest lekko spocony. Co może być tego powodem.

 

 

Nie jest to jeszcze powód do zmartwień.Uszczelnij przewody,kontroluj stan oleju w silniku,słuchaj jak zachowuje się turbina.

 

2. Wykładzina za fotelem pasażera jest mokra a gdy ja leko podniosłem to jest tam sporo wody. Właściciel twierdził, że zaczeło sie to gdy urochomił klime ale czy tak jest napewno tego nie wiem.Podłoga była w sobote suszona , deszcz nie padał a dzis jest bagno.

 

Po suszeniu włączałeś klime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Śledząc to forum przeczytałem gdzieś, ze może być to powodem kanałow odpływowych pod akumulatorem ale chciałem sie upewnić

 

hymmm...za przednim siedzeniem pasazera... powod kanaly odplywowe... czy ja wiem...raczej w innym miejscu powinna stac woda (to tylko moje zdanie moge sie mylic)

 

co do czesci z gield... Nic Ci nie wadzi pojechac i obejrzec zorientowac sie jakie maja ceny... po co Ci nowe jakies tam plastiki ? Doloż lepiej w zawieche jezeli sie sypie sprawdz hamulce zeby autko bylo bezpieczne i oczywiscie te poduchy....

 

ps. nikt Cie nie neguje ani sie nie smieje... wielu z Nas zaraz po kupnie mialo wiele roznych pytan i nie zmala rozterek i problemow ;) Layt :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ad. 1. Należy sprawdzić stan uszczelnień, konsumpcję oleju pomiędzy wymianami czy przypadkiem coś tego oleju nie wydmuchuje. Wylać olej z dolnych przewodów Intercoolera oraz z górnego przewodu. Umyć przewody sprawić sobie nowe uszczelnienia z ASO lub taśmą teflonową od izolacji rur wodociągowych. Na koniec kontrolować stan oleju oraz te przewody pod względem wycieków i pocenia się.

 

Ad. 2. Gdyby ciekła klimatyzacja to napewno nie w takiej ilości byb było tam bagno. Trzeba się przyjrzeć układowi chłodzenia czy poprostu nie cieknie coś z nagrzewnicy. Ponadto warto przyjrzeć się podłodze pojazdu z kanału czy nie ma jakichś przetarś czy korozji na wylot co może być powodem podmakania ale akurat w to to wątpię.

 

Ad. 3. Panele sterujące są na Allegro w dużych ilościach i w cenach od 50zł do 150zł. Wersje 2-przyciskowe są sporo tańsze od 4-ro przyciskowych i oscylują bardziej w tych dolnych granicach cenowych.

 

Ad. 4. Tu może być kłopot bo równie dobrze może to być jakieś zwarcie, lub brak kontaktu na przewodach i stykach ale może też być to dziełem dzwonu i informacją w komputerze i craschu. Jak ktoś sprzedał auto bez wykasowania tej informacji to mogło to tak zostać. To trzeba sę niestety bardzo dokładnie temu przyjrzeć i zdiagnozować. Bez załatwienia tego problemu to nawet bym nie jeździł tym autem.

 

Ad. 5. Może to być pierwszy objaw awarii modułu komfortu lub może to być nastepstwem tego bagienka pod fotemel kierowcy. Osuszyć, usunac dopływ wody i powinno działać. Jak nie zadziała to dalsza diagnoza.

 

Ad. 6. Nie miałem doświadczenia z tym T.U. ale wszystkie generalnie lubią robić kłopoty przy wypłacie odszkodowania. Są wyjątki w PZU cz Allianz ale to wszystko zalezy jak trafisz. Allianz nie robi problemów ale czasami pracują tam ludzie "dzieci", którzy nie do końca wiedzą jak rozwiązuje się problemy ludzi poszkodowanych.

 

 

PS. A tak na koniec powiedz co skłoniło Cię do zakupu takiego auta z taką ilości usterek i niedociągnieć. Za 20-25 tys zł można ściągnąc z Holandii Passka lub A4, które ma drobniutkie usterki typu świece, przepływomierz i mechanizmy napędu osprzętu do wymiany a nie takie ustarki jak opisujesz. Kupiłeś to auto z giełdy ???

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
ej dayv gdzie w krakowie jest jakis szrot ;>

 

a powinienem wiedziec :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele zostalo juz powiedziane wiec nie bede sie wdawal w szczegoly, napisze ogolnie

 

1. Przewód przy intelcolerze i tubosprężarce jest lekko spocony. Co może być tego powodem.

 

Radykalne rozwiazanie to nieszczelne turbo. Jak zostalo Ci to juz powiedziane, przeczysc wszystko i monitoruj zarowno stan IC i przewodow, jak i stan oleju w silniku.

 

2. Wykładzina za fotelem pasażera jest mokra a gdy ja leko podniosłem to jest tam sporo wody. Właściciel twierdził, że zaczeło sie to gdy urochomił klime ale czy tak jest napewno tego nie wiem.Podłoga była w sobote suszona , deszcz nie padał a dzis jest bagno.

 

To miejsce o ktorym mowisz jest najnizej polozonym miejscem w kabinie, tak wiec wszystko plynne bedzie sie zbierac w tamtym miejscu. Przyczyn moze byc wiele, poczawszy od nieszczelnosci i przecieku wody z myjni, opadow itd az do uszkodzonej nagrzewnicy.

 

3, Gdzie mozna kupić panel sterowania szybami z lewych drzwi (dwa przyciski) oraz uchwyt drzwi pasażera. Oblazła guma i wyglada to nieestetycznie. Ile to może kosztować..

 

Zobacz jeden z powieszonych tematow pytajacy o to, co chcialoby sie kupic w okazyjnej cenie. Byc moze wspolpracujacy z nami sklep bedzie mial akurat cos takiego w ofercie. Jak nie, zapytaj na priv i moze sie znajdzie. Zakup bedzie z rabacikiem :)

 

4. Świeci mi sie przez czały czas kontrolka poduszek, co może być przyczyna.

 

Przyczyn moze byc kilka poczawszy od przetartego/niekontaktujacego kabelka skonczywszy na tym, ze samochod byl tak uzerzony, az wystrzelily poduszki. Jest mozliwosc, ze ich tam faktycznie nie ma i masz zalozone same atrapy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytacie co skłoniło mnie do kupna tego auta to powiem ,że cena/do stanu utrzymania. Auto napewno nie było bite ( poza drobna naprawa naroża błotnika, naprawdę drobna). Jest od 2000 r. w Polsce i jezdzone przez jednego właściciela. Zaieszenie nie stuka nie puka. Silnik pracuje równo. Zbiera sie bardzo dobrze. A co do turbiny o która pytałem to troche na wyrost. Pod maska nie widać, żadnych wycieków, silnik nie myty, wszystko jest ładnie zamontowane, bez żadnych kombinacji.A turbo jest naprawdę minimalnie przypocone. Nie mialem sie czego czepić to się czepiłem turba a teraz troszkę mnie zmartiliście.Acha w wyszukiwarke na forum wpisałem "woda" oraz "mokro" i tam znalazłem własnie podobne kłopoty z woda za siedzeniem. Jeżeli wszystko uda mi się naprawić to podziele się moimi doswiadczeniami. Acha a siedzonko jak mówił własciciel raz sie załancza a raz nie.I na koniec jeszcze jedno: szukałem autka japońskiego i mam nadzieję,że się nie zawiodę. Czekam na dalsze podpowiedzi.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem autka japońskiego i mam nadzieję,że się nie zawiodę.

 

szukałeś autka japońskiego przecież passat to auto Niemieckie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem autka japońskiego i mam nadzieję,że się nie zawiodę.

 

szukałeś autka japońskiego przecież passat to auto Niemieckie .

 

Dokładnie. Niestety nie udało mi się znależć nic ciekawego z japońców a nie można szukać w nieskończoność. Japończyk to było moje piewrwsze założenie ponieważ miałem już japończyka. Początkowo tak miało być ale z czasem brałem pod uwagę inne marki: opel vectra, ford focus. No i skończyło się na passacie bo jego stan jest naprawdę dobry. tylko te małe usterki. Do innych rzeczy nie mam sie póki co doczepić. Powiem jedno: chciałbym tak mało wydawać na ten samochód jak na moja toyotkę, która niedawno sprzedałem ( niesteyt autko było troszkę wiekowe 1992 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności