Skocz do zawartości
redalercik

INSTALACJA GAZOWA DO 2.0 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam warsztat i zakładam instalacje od 8miu lat i jak czytam to forum to niekiedy się zastanawiam czy jest sens bo opinie na tym forum są straszne !!! wszystko panowie jak ma się popsuć to się popsuje czy to bedzie BRC czy PRINS czY LOVATO i inne !!! więc jak ktoś chce zakładać to niech zakłada a jak się boi to niech jeździ na benzynie jak przewidział producent !!! a na temat wypowiedzi kolegi Jarka nie będę pisał ! napisze tylko tak !!! JEDEN JEŹDZI MERCEDESEM DRUGI FIATEM !!!

Jarek a miałeś wstawić gdzieś zdjęcia FORDA F350 co ostatnio robiłem silnik 6,8 litra V10 na dwóch instalacjach STAG 300 PLUS które ci przesłałem ! napiszę ci z ciekawości auto puste pali 18l a na maxa załadowane 22l gazu !!! przy spalaniu benzyny 16l i 20l !!! ładnie co ???

Edytowane przez waldus77
zapomniałem dopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia mogę dać tylko jak dla mnie to twój montaż jest zły więc nie ma się czym tu chwalić, szkoda było by mi silnika juz ci o tym pisałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda pisać z tobą jak już pisałem !! montaż jest ok bo jakoś wszystkie samochody jeżdżą i w żadnym awarii silnika nie było !!!ale ciebie boli to że nie jesteś najmądrzejszą osobą na forum ! choć tak tego pragniesz !!! no cóż pozostaje ci się z tym pogodzić ! i jak pisałeś kiedyś zajmuj się tym w czym jesteś dobry ! a to na pewno nie jest montaż instalacji LPG ! jak sam napisałeś to są twoje dodatkowe pieniądze ! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że prawda w oczy kole, niestety druciarzy nie będę promował,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak jakoś nie widziałem twojej pracy !!! bo się wcale nie chwalisz !! twierdziłeś że KME GOLD termicznie nie daje rady przy 200 ps jak ci napisałem trzeba umieć i daje rade !! u mnie temperatura gazu w goldzie nie spada poniżej 20st !!! i kto tu jest druciarzem !!!! hahaha !!! a jeszcze jedno pies co dużo szczeka nie gryzie !!!

Edytowane przez waldus77
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz leszczyku jak chcesz wkleję foty mojego montażu nie ma problemu, będzie ci bardzo głupio uwierz i dalej twierdze gold maks 200km i koniec jak ktoś tylko wie jak się jeździ samochodem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciebie prawda w oczy kole bo widzę unosimy się i zaczynamy od wyzwisk !!! oj nie ładnie żebyś ty zrobił tyle aut co ja na gaz to mogli byśmy sobie porozmawiać !! a na pokaz każdy umie zrobić !!! to nie ma być na pokaz, to ma jeździć bezawaryjnie ! a ja właśnie tak robię i twoje wyzwiska albo opinie mi w tym nie przeszkodzą !! musisz dużo jeszcze się nauczyć jak golda dusisz termicznie przy 200koniach !! jak się tego nauczysz to z tobą podyskutuję !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, Andrzej dajcie spokój. Spotkacie się kiedyś na spocie i będzie Wam głupio, że daliście się ponieść emocjom. Rozumiem, że obaj jesteście fachowcami w tym co robicie i niech tak zostanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz jak ktoś jest druciarzem to takiemu nie można popuszczać, gość został w przedszkolu z instalacjami i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, z wykształcenia jestem elektrykiem, zajmuje się automatyką (programowanie PLC) i tu na forum spotkałem się z uwagami że nie znam się na elektryce. Czy mam wyciągać swoje dyplomy by udowodnić swoją rację? Uważam, że forum służy przede wszystkim swobodnej wymianie opinii, które nie zawsze są zbieżne z naszymi. Nie ma co się stresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa Sławku święte ! ale sam widzisz jak Jarek próbuje dominować na forum !!! a jak ktoś mu daje popalić to poci się i unosi a jedyne słowo jakie zna to DRUCIARZ ! a prostych spraw w instalacji LPG nie potrafi ogarnąć !!! mądrzejsi odpuszczają JARECZKU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego to nie ja wkładam najtańsze wtryski i reduktory które sa słabe termicznie do samochodów, do tego przewody gazowe semperit które to maja homologację do 0,2bar-a i kto tu jest druciarzem robisz tanio i tyle, jestem ciekaw czy chodziarz kolektor ściągałeś bo coś mi się wydaje ze nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nadal cię nie rozumiem !!! gdzie masz problem ?? to tobie reduktor nie wyrabia się termicznie a nie mnie !!! i jak się znasz to wiesz że ten ford nie potrzebował szybszych wtrysków ! a wąż semperita nie rozrywa się nawet przy 5 barach dla twojego info !! ale skąd ty o tym możesz wiedzieć !!!! FAKT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ty wkładasz rzeczy nie homologowane do samochodów bo ci szkoda dołożyć 2zł do porządnego przewodu żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki to jest porządny przewód ??? bo wiesz nie wiem ! semperit ma wyrobioną markę ale jak dla ciebie liczy się papier to też nie mamy o czym gadać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przewodem można by rzec: co prawda to prawda. Jest homologowany do 0,2 bara i koniec dyskusji. Niech sobie wytrzymuje nawet 10, ale atest ma tylko do 0,2. Też mam 0,2 w swoim aucie, ale wiem, że nie powinno ich tam być. W zasadzie KUMATY diagnosta na przeglądzie mógłby się do tego doczepić bo zazwyczaj są na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody choćby Parkera są homologowane do pracy w systemach sekwencyjnych, do tego semperit z biegiem czasu twardnieje i się rozwala a Parker nie, wytrzymuje dużo więcej, jeszcze jak mam być taki złośliwy to wtryski waltek to najtańsze gówno na rynku i dlatego go penie montujesz żeby więcej w kieszeni ci zostało , ciekawe czy klienta poinformowałeś o tym że te wtryski sa nie dokładne w dawkowaniu gazu przez co silnik będzie więcej palił i że lubią się często rozkalibrować, widzisz ja takiego gówna odmawiam montować i wysyłam do konkurencji, później przynajmniej za poprawki zbieram więcej niż za montaż, i na koniec nie ma co z tobą dyskutować bo jesteś tak jak napisałem człowiekiem zacofanym i zostałeś w przedszkolu z instalacjami gazowymi, rynek niestety się zmienia i rozwija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Jarek, mam takie pytanko jako osoba postronna. W prawdzie mam już instalację itd ale watki czytam i generalnie w każdym jeden skacze drugiemu do szyi. Nie mam zamiaru dochodzić po co itd, a tym bardziej godzić czy kłócić ale czy mógłbym poprosić abyście podali dane swoich firm?

Chętnie poza tym, że jeden drugiemu wykazuje błędy poczytałbym opinie krążące w necie o waszych zakładach.

Oczywiście nie trzymam żadnej ze stron bo na LPG znam się tyle ile mi powiedzieli w NAGAZ w łodzi i że trzeba tankować :P.

A z czystej ciekawości poczytałbym opinie jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację Jarku NIKT NA FORUM PO ZA TOBĄ SIĘ NIE ZNA !!! wszyscy montują tanio do du...y i bardzo lipne części !!!!! tylko ja powiem tak nie jestem w stanie zliczyć ile aut zrobiłem i tylko nieliczne wracały to prawda ale czasami z winy użytkownika jak nie wymienianie filtrów ! a czasami padł sterownik lub reduktor rzadko kiedy listwa wtryskowa ! u mnie valtek wytrzymuje minimum 70000km i nie gadaj że nie warto ich montować bo przez 70000km instalacja wraca ci się już 3 razy !!! a o wąż też się nie boję bo jak ktoś serwisuje auto to wymienię mu jak zauważę że coś z nim się dzieje !! oczywiście na gwarancji bez opłat !!!

Piotrze ja się nie reklamuje w internecie chociaż o tym myślałem może to zrobię ! mam dosyć klientów ! i do mnie przyjeżdżają klienci z polecenia sąsiada ,kolegi, itd. tacy są najlepsi wiesz że klienci cię chwalą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja by założyć swoja instalację czekałem dobre 3 tygodnie. W innych warsztatach mogłem założyć w tydzień. Nawet w Nagazie założyłbym w tydzień, ale Oni mają wysokie ceny (jakość bez zastrzeżeń). Zakładam, że do warsztatu będę zaglądał raz do roku na przegląd. Odbierając auto po zagazowaniu zadałem pytanie jaki gaz tankować. W odpowiedzi usłyszałem, że Właściciel tankuje na Tesco, przy okazji zakupów i ja mogę tankować gdzie chcę. To chyba dobrze świadczy o instalacji. Jak na razie przejechałem 170km więc co do spalania nie mogę się wypowiedzieć, ale oczekuję w warunkach miejskich ok 13l/100km. Jak będzie zapodam na forum.

Tyle w temacie jakości instalacji.

 

Dodam, że wybór instalacji jest zawsze wypadkową ceny i jakości. Klient zawsze ma decydujące słowo, a dobry gazownik powinien umieć dobrze i rzeczowo doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności