Skocz do zawartości
redalercik

INSTALACJA GAZOWA DO 2.0 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku spalanie twojego auto to tak jak napisałeś około 12,13l w mieście i nawet 8,9l na trasie przy równej jeździe !!! a co do jakości gazu to nie jest tak źle chociaż zdarzy się czasem że zauważysz różnice ale raczej w spalaniu niż w jeździe !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze ja się nie reklamuje w internecie chociaż o tym myślałem może to zrobię ! mam dosyć klientów ! i do mnie przyjeżdżają klienci z polecenia sąsiada ,kolegi, itd. tacy są najlepsi wiesz że klienci cię chwalą !!!

Jasne, ja nie chciałem adresu www do waszych firm po prostu nazwę firmy i jej miejscowość. Net ma to do siebie, że w zasadzie o wszystkich firmach coś się znajdzie.

Ale ok, rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz kolego to nie ja wkładam najtańsze wtryski i reduktory które sa słabe termicznie do samochodów, do tego przewody gazowe semperit które to maja homologację do 0,2bar-a i kto tu jest druciarzem

To jak ja mam w turbo założone przewody semperita i okrzyczany złymi opiniami Magic III to też uważasz, że robił to druciarz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol nic się nie martw o wąż semperita !!! spokojnie daje radę !!! ale widzisz przez niektóre opinie z forum można nieźle się wystraszyć abo niepotrzebnie narazić na koszty !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody semperita to gówno i tyle, oszczędność montażysty, a co do reduktora to jakością nie powala na kolana, strach go zakładać bo jak sobie pierdnie to klient może mieć duże pretensje do ciebie później i ciężko mu wytłumaczyć że to nie twoja wina , i do tego m3 jak dla mnie jest bardzo słabym reduktorem już paro krotnie na innym forum to udowodniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody semperita to gówno i tyle, oszczędność montażysty, a co do reduktora to jakością nie powala na kolana, strach go zakładać bo jak sobie pierdnie to klient może mieć duże pretensje do ciebie później i ciężko mu wytłumaczyć że to nie twoja wina , i do tego m3 jak dla mnie jest bardzo słabym reduktorem już paro krotnie na innym forum to udowodniłem
przepraszam za OT ale Jarek czy dostałeś moje PW w sprawie instalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m3 jak dla mnie jest bardzo słabym reduktorem już paro krotnie na innym forum to udowodniłem

 

..mógłbym prosić o rozwinięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej, Jarek, mam takie pytanko jako osoba postronna. W prawdzie mam już instalację itd ale watki czytam i generalnie w każdym jeden skacze drugiemu do szyi. Nie mam zamiaru dochodzić po co itd, a tym bardziej godzić czy kłócić ale czy mógłbym poprosić abyście podali dane swoich firm?

Chętnie poza tym, że jeden drugiemu wykazuje błędy poczytałbym opinie krążące w necie o waszych zakładach.

Jarek (Chemik211), czy mogę prosić o jakie info. Andrzej mi odpowiedział, ale z niecierpliwością już chyba nie tylko ja czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już pisałem że ja montuje gaz dla rekreacji gdyż utrzymuje się z czegoś innego i dlatego jestem taki surowy co do oceny montażu, zakładu nie posiadam ale zaświadczenie o montażu wydaje, ci co chcą mnie znaleźć to wiedzą gdzie szukać, głównie zajmuje się Jeep-ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku jakie to zaświadczenie jest potrzebne po zamontowaniu instalacji LPG ??? wyciąg ze świadectwa homologacji i faktura na montaż !!! a zaświadczenie to możesz napisać nie będę złośliwy i nie powiem komu !!! i żeby wystawić takie dokumentu trzeba być wpisanym w ITS !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Jarek tyle mi wystarczy. Jesteś surowy i ok, ale skoro to roisz legalnie musisz mieć zarejestrowaną działalność.

P.S. szkoda, że jako taki fachowiec nie chcesz się ujawnić. No cóż ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Chemik211 Zobacz post

m3 jak dla mnie jest bardzo słabym reduktorem już paro krotnie na innym forum to udowodniłem

..mógłbym prosić o rozwinięcie tematu.

Ja też poproszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wpis do its się nie martw, zaświadczenie wydaje czyli montaż pełny legal a jak to robię to już moje zmartwienie,
BMW 1,8 silnik m10 spadek ciśnienia o 0,4 nie akceptowalny, Jeep 4,0 r6 około 180-185km spadek o 0,35 nie akceptowalny, reduktory znokautowane, do tego w Jeep-ie puscił gaz w układ chłodzenia i miałem bardzo duży problem, więc jak dla mnie reduktor nadający się do śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku jak napisałem wcześnie zaświadczenie to lekarz może ci wystawić o zdolności do pracy ty jako montażysta wypisujesz fakturę na montaż i karte montażową a dostawca instalacji wystawia wyciąg ze świadectwa homologacji !!! takie są procedury i tu jasno potwierdza się twoja wiedza na temat instalacji LPG !!!

 

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

 

a co do ostatniej twojej wypowiedzi na temat reduktora Magic3 jak ktoś pływać nie umie mówi że woda za rzadka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BMW 1,8 silnik m10 spadek ciśnienia o 0,4 nie akceptowalny, Jeep 4,0 r6 około 180-185km spadek o 0,35 nie akceptowalny, reduktory znokautowane, do tego w Jeep-ie puscił gaz w układ chłodzenia i miałem bardzo duży problem, więc jak dla mnie reduktor nadający się do śmieci

 

dziwne u mnie przy 225 kucach co prawda Big ma spadek o 0,1 i to tylko na 1-2 sekundy(wtryski mam hanki zielone i ciśnienie 1,6 bar ) i to tylko w jedynym przypadku zachowania się za kółkiem znaczy mogę przyspieszać butować go non stop i cisnienie stoi w pionie a spada na chwilę tylko gdy jadę rekreacyjnie na piątce 50-60 km/h i szybka redukcja na dwójkę but w podłogę wtedy ma spadek o 0,1 na chwilke. Bąków nie puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem po zainstalowaniu instalacji:

1. Kartę gwarancyjną z instrukcją obsługi,

2. Fakturę za montaż,

3. Świadectwo homologacji na zbiornik,

4. Tymczasowe poświadczenie montażu, do czasu otrzymania oryginału świadectwa homologacji z firmy Czekram

 

Do tego jakieś certyfikaty na reduktor i wielozawór.

 

Z faktura i homologacją mam się udać do wydziału komunikacji w celu zrobienia odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

 

Urząd wymaga przedłożenia poniższych dokumentów:

1. wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem,

 

2. fakturę VAT albo rachunek za montaż instalacji o której mowa w pkt.1.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,zrobiliście zajeee OT,odbiegając od wątku tematu.A co za sens jest się kłócić,czy Chemik wystawia świadectwo czy nie.Niejednokrotnie udowodniono,że pracownicy warsztatów montażowych g*** wiedzą,a ludzie szukają pomocy na forum i ją otrzymują.Co do wiedzy Chemika,nie mogę mu nic zarzucić.Soryy za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Panowie,zrobiliście zajeee OT,odbiegając od wątku tematu.

Dokładnie.

Andrzej zajmuje się instalacjami LPG zawodowo i nie może za bardzo wybrzydzać, że nie założy czegoś tam Klientowi. I tak Klient decyduje. W Zgierzu, w jednym z komisów zakładają instalacje LPG firmy KME na które z kolei Jarek by nawet nie spojrzał, bo nie ma presji na założenie i zarobek z tego typu działalności. Tyle tytułem komentarza. Może kolejne posty będą już bardziej w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystawiam kwit i tyle a co w ten skład wchodzi nie będę pisał bo chyba każdy normalny człowiek wie, ale widzę że ty musisz się czepić każdego słówka , ale mi to nie przeszkadza bo twoje błędy montażowe będę wytykał na każdym kroku, a reduktora m3 tak nie broń bo się przejedziesz kiedyś i to bardzo
Co do big m3 nie miałem okazji go montować i nawet nie zamierzam, a co do twoich wtrysków jaki masz kolor hanek niebieski czy juz może 2100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności