Skocz do zawartości
kris1677

wymiana przedniej zarowki swiatel pozycyjnych-postojowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich oczywiscie przeszukalem wszystkie posty i ciagle mam problem z wymiana przedniej prawej postojowki :kwasny: nie ma zadnego problemu by sie do niej dostac natomias kiedy juz ja dotykam nie widaomo co dalej przekrecic? w prawo lewo? jak to zrobic? czy szarpnac za przewody i sama wyjdzie. Miejsca jest tak malo ze zatanawiam sie czy nie ma do tego jakiegos specjalnego narzedzia. Moze ktos z was ma na to jakis patent?pomysl? bardzo dziekuje za wszystki podpowiedzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jak ja wymieniałem to na chama ciągniesz i wtedy wyjdzie tylko sie nie bój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emem

Tak dokładnie ciągniesz aż Ci wyskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągniesz i ciągniesz.................żarówkę i wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnij aż wyjdzie ;)

włóż paluszki, wyczuj oprawkę, uchwyć przed samymi kabelkami i ciągnij :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy walcze z tymi pozycyjnymi juz 3 dzien i nic. probowalem na sile, delikatnie, krzykami i prosbami i nic. nie wiem nie mam pojecia. przejrzalem chyba wszystkie posty i jakos nie moge znaleźć odpowiedzi jak je wymienic.

 

dodam tylko ze klient na przegladzie miał focha żeby mi podbić sprawność.

 

prosze pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnij na sile, bo pewnie ciagniesz z umiarem zeby nie uszkodzic czegos

jak urwiesz kable to najwyzej rozkrecisz to i owo i wyjmiesz reflektor :)

 

a jak nie chcesz rwac, albo jestes pewien na 100% ze sie nie da to odrazu demontuj reflektor i zmieniaj zaroweczke z usmiechem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego owiń te przewody jakimś materiałem żeby ich nie pokaleczyć jak chwycisz kombinerkami i wtedy dynamicznie pociągnij nie ma możliwości żeby nie wyszła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy

 

dzisiaj już dam sobie spokój ale jutro przy wolnej chwili siłówa pójdzie na całego hehe i albo będzie po mojemu albo ... mała strata zresztą i tak juz jeżdzę rok bez tych świateł więc co mi tam

 

jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dokładnie 3 dni temu również walczyłem z postojami, ponieważ nie widziałem możliwości wsadzenia tam czegokolwiek np krzywych szczypiec a tym bardziej rak,nie chcąc nic urwać wymontowałem reflektory i tyle godzinka roboty i o ile mniej nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś napisać jaki typ żarówki jest w pozycjach w lampach w starych B5, muszę kupić jedna, ale spaloną gdzieś zgubiłem, a wyjęcie tej z prawej strony żeby pokazać w sklepie to będzie trochę kłopot.

 

A wyjmuję się je w ten sposób że ciągnie się delikatnie za kabel i wychodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymontowałem reflektory i tyle godzinka roboty i o ile mniej nerwów.

No normalnie SZACUN kolego :padam: A jak filtr oleju będziesz zmieniał, to silnik wyciągniesz? :D

Jeżeli jest problem z wyjęciem żarówki, to po prostu płaski śrubokręt w łapę i delikatnie wystarczy podważyć oprawkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koledzy!!! w końcu mi się udało wygrać batalie z tymi postojówkami. wprawdzie za 4 podejściem ale się udało.

dzięki za pomoc. na siłe i wyszły. wyszarpałem je za kable tak jak opisywaliście. jeszcze raz dzięki

pozdro dla wszystkich forumowiczów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potwierdzam że trzeba energicznie pociągnąć za kable czerwony i czarny i obudowa z zarówką wychodzi bez problemu. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No dobra fajnie, pociągne za kable i żarówka wyjdzie

Ale jak potem wlożyć nową?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wyciągasz z oprawki starą- na jej miejsce wciskasz nowa - jest tylko jeden sposób jej włożenia, więc na pewno się nie pomylisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał wciskasz ja na miejsce starej tylko nie wymieniaj na jakie fluksy bo miesiąc i po żarówce :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postojówke niejest cieżko wymienic , tragedia to jest z długimi ;d Mi dziewczyna wymienia bo ma mniejsze rece :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem obie postojówki i jest problem, a dokładniej: przekręcam raz na wyłączonym silniku świeci tylko lewa strona w aucie( przód i tył, sytuacja jest taka sama na włączonym zapłonie), kierunek przełączyłem w prawo to zaświeciła prawa strona auta, przełączając w lewo włączyła się lewa strona, odpalam auto włączam pozycje i świecą 4 żarówki :o. Bezpiecznik jest sprawny. Więc może ktoś wie dlaczego na wyłączonym świeci tylko lewa strona ?

Edytowane przez Patryk.1992
Wyczytałem że to pewnie włącznik świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności