Skocz do zawartości
Gość andrzejtucki

[ inne] odpowietrzanie zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skorpek

Witam,

odświeżę temat : a w Passacie B2 z 86' jak wygląda sprawa odpowietrzenia? U mnie mianowicie przy bardzo małym stanie w zbiorniku (ok 15L.) podczas tankowania po zalaniu ok 20L wybiło ON z wlewu paliwa i to z dużą siłą... gość na stacji mówi że albo bak pełny albo brak odpowietrzenia... Ja sam pojęcia nie mam i nie wiem co z tym fantem teraz zrobić. Wcześniej się tak nie działo tankowanie za każdym razem przebiegało bez problemów aż do wczoraj.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez skorpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu korka paliwa wewnatrz rury mozna dostrzec czarny guzik.Trzeba go nacisnac.Powinno byc slychac syk powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat stary ale i mnie to dopadło. Sprawa dotyczy nie passata a polo 9n (okularnik). Silnik 1.4 tdi. Od nowego roku nie mogę zatankować samochodu normalnie bo za raz wybija pistolet. Po wciśnięciu magicznego guzika od odpowietrzania paliwo wchodzi ale trzeba wolniej tankować. Dziwne jest też to że wskazówka od poziomu paliwa ciągle pokazuje full nawet po odpowietrzeniu tym guzikiem przy wlewie. Temat założyłem na forum Polo ale tam nikt nic nie pisze, szczerze to nie wiem po co takie forum jak nikt nikomu nie pomaga. Rozwiązania jeśli idzie o tankowanie są pewnie podobne w Passacie jak i innych VW dlatego Was chcę o to zapytać co mogło się stać. Vag nie pokazuje żadnego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze taki mamy klimat......

Jak wskazówka nie opada to musisz zajrzeć do baku.

W Twoim roczniku masz pompkę w baku to pod tym samym deklem jest pływak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno jak licho na razie. Jak się zrobi cieplej to rzucę okiem na ten pływak. Sprawa tankowania dalej aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności