Skocz do zawartości
Awariall

blos nie sprawdza sie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wszyscy pisali jaki to blos jest super wiec postanowiłem zamontować go i ja. pierwsze wrażenie samochód lepiej jedzie, ale dla pewności ustawiłem sie z takim samym passatem przed montażem i po, okazało sie ze nie ma różnicy w przyspieszaniu... blosa regulowałem z gazownikiem na analizatorze spalin tak jak to napisane było w instrukcji. Liczyłem ze po montażu tego cuda spadnie spalanie, a co sie okazało, w mieście z 13 wzrosło na 18 a na trasie z 8,5 na 11...

Czytałem na rożnych forach ze pomaga regulacja na hamowni :|

słyszałem tez ze montaż afr rozwiąże sprawę bo regulacja na analizatorze jest niewiarygodna.

 

Mam jeszcze pytanie do ludzi z blosem czy faktycznie są zadowoleni z niego i czy spalanie spadło lub utrzymało sie na tym samym poziomie?

 

Gdzie znajdę jakiegoś fachowca który porządnie go wyreguluje w miastach Wrocław Radom Puławy Lublin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Mam nadzieje ze To czytales :ok: Dodac moge ze na analizatorze regulowane mialem tylko wolne obroty!Przy calkowicie zakreconej srubie od dawki na wysokich obrotach mieszanka byla i tak zbyt bogata!Palil mi tyle co na mikserze,wiec...biorac pod uwage ze i tak bylo zbyt bogato (wiec raczej za ubogo i papa zaworki,chyba raczej sie nie dalo zrobic)zaczalem sobie sam ustawiac i teraz mam tak: duza sruba 1.5 obrotu,wolne mam ustawione tak ze skrecalem dotad az silnik przestal wyrabiac i zaczal przygasac,wtedy odkrecalem do momentu kiedy silnik zaczal rowno pracowac i...tyle!Po reg.na analizatorze 13/100 po wlasnej max 11/100.Ostatnie tankowanie (zrobilo sie zimno) 11.8/100!Przedostanie wyszlo mi ponad 12scie...zmienilem filtr powietrza i znowu mam powtarzalnosc!Spalanie podaje w cyklu mieszanym,do pracy mam okolo 20km a bywa ze pare kilometrow rzezbie na 2-gim biegu!!!

Ps:BLOS mam zalozony oczywiscie za przeplywka i nie mam zadnych klap antystrzalowybuchowych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sl@wek :-) pomogłeś. Wywalam to g...o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja miałem Blosa wprawdzie przy mniejszym silniku (Meganka 90KM) ale różnica była kolosalna w porównaniu z mikserem.

 

Takie ustawianie typu pół obrotu tu pół tam to jest dobre żeby zaczęło działać.

Nie wiem na co patrzyłeś na tym analizatorze ale ustawianie blosa powinno się robić przy obrotach 2500-3000. Kręcisz dużą śrubą aż uzyskasz maksymalną wartość CO2 (ok 13-15) przy minimalnej wartośći CO.

Na biegu jałowym nie jeździsz, a jak ustawisz wysokie to i niskie będą działać.

 

Blos to jedyny słuszny wynalazek jak nie masz sekwencji. Co 20 tys. wypada wyciągnąć i wyczyścić z syfu (najlepiej rozpuszczalnik albo benzyna).

Odkąd to zamontowałem skończyły sięmoje problemy z gazem .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego dgasek, umiem czytac instrukcje, i blos byl wyregulowany jak nalezy. kupie jeszcze afr i bede testowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj tez sie przymierzam do blosa ale strasznie drogie dziadostwo. Gdybyś rezygnowal ze swojego to daj znać na PW to sie dogadamy, może ja coś wykombinuje :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś usunąłem blosa, samochód lepiej przyspiesza, równiutko pracuje na niskich obrotach i na pewno nie osłabł na pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A więc twierdzisz że na mikserze masz lepiej niż na blosie ?

Na dodatek na mikserze nie masz spadku mocy na benzynie ?

 

Normalnie cud. :rotfl:

 

Przepraszam za złośliwość ale to niemożliwe i nie mogłem się powstrzymać .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze ma różnicy miedzy czystym przelotem a przelotem z mikserem. mowie ze nie czuje różnicy miedzy blosem a mikserem na pb. bo niby dlaczego miała by być skoro różnica w przelotach to jakieś 2cm kwadratowe... jeżeli jakaś jest to tak niewielka ze aż nie odczuwalna :kwasny: być może samochód lepiej by pracował na blosie gdyby ktoś idealnie go wyregulował podczas jazdy itd. niestety nikogo takiego we wro czy lublinie nie mogę znaleźć. a regulacja taka jak w instrukcji daje mierne efekty...fakty są takie ze samochód ma równe wolne obroty, pali mniej o 3l i nie zaczyna sie zamulać od 4 tys/obr :hurra: kolego dgasek, nie gniewam sie za złośliwości bo widzę co inni piszą jakie cuda im sie dzieją po założeniu blosa, dlatego tez go założyłem i ja, no ale niestety u mnie wygląda to inaczej chociaż chciał bym żeby było tak jak to wiele ludzi opisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety dobrych gaziarzy coraz mniej a takich co blosa widzieli to ze świecą szukać.

W wawie też mało kto wie o co chodzi.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

kto mi w OPOLSKIM blosa wyreguluje?? pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś miesiąc temu założyłem nową instalacje+blos do 2.0 16v DOHC i co i nic pali w trasie od 8.5 do 10 zależy od jazdy ale w mieście to są kpiny potrafi wessać 20 litrów kilka razy regulowany był na analizatorze i znowu nic pali jak palił może ktoś mi powie co z tym zrobić bo już mam totalną załamkę.Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę jak to masz wetknięte.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

 

Jutro strzelę i włożę ale mi się wydaję że mikser założe to bedzie kpina z jazdy ale bedzie oszczedny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś te zdęcie nie chce mi wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam blosa w swoim pasztecie ale zaczęły się dziać istne jajca od momentu gdy zrobiło się upalnie.Czy ktoś to potrafi wyregulować w pomorskim bo ręce opadają jak wiedzę magików od gazu w "renomowanych" warsztatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to są te ,,istne jajca,, :doh ? No i czy wcześniej było OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko silnik się rozgrzeje nie da się go wkręcić na więcej niż 2 tys.obrotów.Wcześniej śmigał bez żadnych problemów.Problem powstał gdy zaczęły się upały.Żaden magik od gazu nie chce się za to zabrać bo to BLOS i nie potrafią tego regulować.:mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź czy przepustnica w blosie swobodnie się do końca przesuwa, profilaktycznie pryśnij np. wd40. Sprawdź również działanie termostatu powietrza czy przypadkiem nie ssie ciągle ciepłego powietrza. Ważne jest przy gazie aby silnik nie łapał lewego powietrza - więc cały dolot do sprawdzenia. Z regulacją pewnie sam sobie poradzisz, ja regulowałem patrząc na diody zielona-żółta-czerwona przy oryginalnym sterowniku gazu i od momentu założenia blosa jest ok czy w upał czy w mróz :marecek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację kolego.Przyczyną okazała się przyblokowana przepustnica.Widocznie jak zmieniałem filtr powietrza musiało się czym zanieczyścić :wkurzony.No i w końcu znalazłem dobrego magika od gazu.Od razu kumał o co biega i załatwił sprawę w 15min.Jedyny w okolicy,który nie boi się BLOS-a i umie go regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności