Skocz do zawartości
Jacis

assat 1.9 TDI 110Km kat wyprzedzenia wtrysku .... lol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przed chwilka podłączyłem vaga do nowego paska mojego wujka, wlaczylem basic setting 000 i patrze kat .. 22 lol jest pod czerwona linia ... i to duzo. I pytanie czy to tak moze byc ? mi sie zdaje ze nie no ale prosze o odpowiedz. Z góry dziekuje:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W basic seting prawidłowy kąt wtrysku to (0-88) więc 22 jest ok.

 

Wejdź w 08 ,004 - tam przynajmniej u mnie jest około 1,5 na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jaki masz ustawiony ? od 0 do 88? A mógłbyś mniej wiecej cos powiedziec o tym? o kącie wtrysku ? a jaki kąt jest najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość T/J

Witam

Nie napisałeś jaki typ silnika ale wg podanej mocy 110KM to silnik na pompie VP. Kolega Jacekp14_2005 napisał j/w ale nie jest to tak.

Pomiar należy wykonać przy nagrzanym silniku do temperatury normalnej pracy około 90 stopni.

Silnik uruchomiony po wybranie w VAG 01/08/000 - oraz basic setting

Masz tabelkę z 10-cioma wartościami .Ciebie interesuje wartość druga z lewej i druga z prawej. Druga z lewej wskazuje kąt wtrysku a druga z prawej temperature paliwa.Kąt wtrysku jest ściśle zależny od temperatury paliwa.To liczby to nie są stopnie ale wartość binarna przyjmowana przez VAG. Dla przykładu silnika AHH kąt wtrysku powinien wynośić około 051 przy temperaturze paliwa 090.Ty podajesz wartość 22 wg mnie bardzo za puźny ale nie podajesz w jakich warunkach.

Wykonaj pomiar tak jak napisałem.Jeżeli wartości będą znacznie odstawały od podanych wyżej to należy ten kąt wyregulować ponieważ kąt ten ma kluczowe znaczenie przy rozruchu zimnego silnika.

Masz TDI Timing tam jest wykres i masz wszystko jak na dłoni.Kąt optymalnie powinien być na tej zielonej linii poniżej niej to za puźny powyżej za wczesny ale nie może przechodzić za czerwoną linie ponieważ sterownik nie będzie w stanie go wyregulować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gst

przy gorącym ustaw około 50 będzie ok

20 to sporo za pużny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale autko swietnie chodzi bardzo szybko wbija sie na obroty i wogole cichutkie jest ??? Czy tak moze zostac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość T/J

Więc czego jeszcze chcesz ,pytasz odpowiadamy jak powinno być a ty swoje.To twoje auto zrobisz z nim co uważasz za stosowne.Poczekaj jak będzie -20 stopni to się dowiesz skoro masz wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:PP wlasnie to nie moje auto tylko wujka :P ja mam swoje na 51-52 i chodzi glosno i mocno ale nic nie bede przestawial :)) takze dziekuje za rade :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim passacie jest na ciepłym silniku kąt 75,6 i ciężko odpala za 5 przekręceniem silnika. w którą strone powinienem obrócić koło zębate by ustawić na około 50?? i mniej więcej o ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popuść pompę i ja lekko o ok 2 mm cofnij od silnika w stronę błotnika lewego

 

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

 

ja w tej okolicy mialem ustawiłem na 47 i jest o wiele lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem już kilka rzeczy i jest coraz gorzej czy wtrysk sterujący ma coś wspólnego z kontem wtrysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności