Skocz do zawartości
klasycznymaster

Przeguby zewnętrzne - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Także mit wielkiego lobro i spidana obalony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wrzuciłem 2szt. Meyle'a (100zł/szt.) do mojego AVF, tydzień temu wrzucałem do kumpla do AFN'a HARTa za jakieś 60zł. Po teście zimy podzielę się spostrzeżeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jaka firma dostarczala przeguby do oryginalnego montazu do B5/B5FL?

U mnie oryginalne przeguby, najezdzone 221Kkm.

Obydwie oslony pekly prawie rownoczesnie przy (chyba) 140Kkm.

Mam zwyczaj co pare dni zajrzec i na przeguby i dzieki temu zakonczylo sie tylko na wymianie oslon.

Przyuwazylem swego czasu, ze na klockach hamulcowych z oryginalnym logo VW i z pierwszego montazu zamaskowane ta czarna farba wytloczenie TEXTAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobro spidan na 1 montaż i co najśmieszniejsze przegub na wale jest made in italy w 4 motion.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z Meylem miałem kiepskie doświadczenia, właściwie posypały się po 5 tysiącach... Wrzuciłem komplet SKF'a za niecałe 200 zł/sztuka i śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja z Meylem miałem kiepskie doświadczenia, właściwie posypały się po 5 tysiącach...

To bardzo dziwne ja zakładałem meyle i juz 4 rok śmiga co innego guma to się szybko sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze produkty meyla to loteria z wysokim prawdopodobieństwem wygranej. Może akurat mi się taki feler trafił. I żeby nie było że jeżdżę jak wariat, paska traktuję po ludzku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi mam pytanie bo 100% pewności nie dają nawet sklepy na allegro ani motoryzacyjne u mnie w mieście. Chodzi o to czy przegub ma być duży czy tzw. mały.

 

Przykładowy http://allegro.pl/przegub-audi-a4-a6-a8-vw-passat-b5-duzy-jakosc-i3343244336.html Proszę nie pisać komentarzy typu (to jest najtańsze gó**o)

 

Mój Passat B5 o następujących parametrach 1.9 TDI 81kW 110KM 1998rok. AFN Syncro Chodzi o przeguby zewnętrzne przy kole. Pozdrawiam i z góry dzięki za fachową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej aukcji ciężko wyczuć czy podejdzie bo nie podają oznaczeń silników.

Jak ja szukałem do siebie to zauważyłem ze MAŁE idą do słabszych silników a DUŻE do ,mocniejszych, w szczególności diesli.

Ze specyfikacji wynika że do Ciebie powinien ten podejść: http://allegro.pl/przegub-duzy-ruville-audi-a4-a6-vw-passat-b5-wzmac-i3346731447.html

Czyli wychodzi że powinieneś dużego szukać. Napęd 4x4 nie powinien tu mieć znaczenia ale mogę się z tym mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. W sumie to obstawiałem na duży ze względu na diesla i 4x4. Moc może nie jakaś wielka ale przez to mam mętlik. Może się ktoś jeszcze wypowie. Ja również spróbuje się jeszcze gdzieś dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wszystkim lobro, po wymianie stuki puki zgubiłem paragon więc reklamacji nie będzie nie wytrzymał 5000 km. Passat 2004 131km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000km temu zamontowałem lobro na prawą stronę. Do tej pory przegub pracuje cicho, aczkolwiek ma już niewielki luz "obrotowy". Wydaje się, że luz jest większy niż w oryginalnym lewym przegubie z nalotem 300tys km.

 

Następnym razem kupię GSP albo ruville

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę zmienić prawy przegub i zastanawiam się co będzie lepsze... GSP czy METELLI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu założyłem GSP najechane może mało bo prawie 3000 km. i cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem w ub.roku lewą strone bo pękła manszeta niechcialem zakladac starego mimo ze ori zostawilem bo niestukal mimo prawie 300tys nalatnych km placilem cos ko 300zł szt.Lóbro nalatalem naraze malo 10tys.i jest ok stara manszeta pękła na zgrzewie gumy nie na około co dziwne bo wymienialem ja 3lata temu bralem zestaw naprawczy spidan gkn za 30zł narazie jest ok zerkam pod auto na skreconych czasem czy wszystko git niestety gumy są słabe p w vw ejach ojcu w fl 2004 roczniku dwa lata temu padły obie orginalne z dwóch stron zimą ,dlatego nastepne auto kupie z tylnym napędem.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GSP mam już w rękach... Czekam na METELLI i sobie porównam wzrokowo... bo GSP tak średnio mi się widzi jeśli o jakość wykonania chodzi .. ma w komplecie wszystko co potrzebne i tańszy jest od metelli.

Ale jak widać na zdjęciu ma takie jakby przepalenia przy obróbce.. czy to nie wpłynie na jego żywotność??

IMG_20140317_133640.jpg

 

No i dorwałem Metelli w łapki .. Wzrokowo lepiej wykonany.. ale co mnie zastanawia jest o jakieś 2mm niższy (co widać na zdjęciu poniżej) .. to chyba nie ma znaczenia ? I niestety w komplecie są tylko 2 podkładki i zawleczka.. brak smaru (jest tylko w przegubie fabrycznie troche zapaćkane smarem) i śruby.. więc wyjdzie drożej od GSP.. I nie wiem co wybrać.. GSP w komplecie ze wszystkim mogę mieć za 70zł a MEtelli sam przegub za 95zł + smar + osłona więc wyjdzie drożej, pytanie czy warto przepłacać ? Ponoć jeśli nie daje w pi*** na skreconych kołach a nie daje prawie wcale to powinien każdy długo wytrzymać..

A śrubę można wykorzystać starą czy powinno się dawać nową?

IMG_20140317_144538.jpg

Edytowane przez motomoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie poszła lewa osłona na przegubie Spidana i okręciłem tą taśma, robiłem już tak nie raz i po 4 misiącach jeb... przegub tez Spidan i teraz pytanie ile jeszcze na nim pojeżdzę? Mam do wymiany amortyzatory przednie, prawy drążek kierowniczy,wyzej opisany przegub i prawdopodobnie lewe górne wahacze i teraz kompletuję cześci, brak jeszcze przegubu i odbojów. Stuka przy delikatnie skręconych kołach. jeżdzę już tak ok miesiąca i jak prognozujecie ile jeszcze wytrzymie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7895km przy jeździe z prędkością 66,6km/h. Tak mi mówią karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy u mnie poszła lewa osłona na przegubie Spidana i okręciłem tą taśma, robiłem już tak nie raz i po 4 misiącach jeb... przegub tez Spidan i teraz pytanie ile jeszcze na nim pojeżdzę? Mam do wymiany amortyzatory przednie, prawy drążek kierowniczy,wyzej opisany przegub i prawdopodobnie lewe górne wahacze i teraz kompletuję cześci, brak jeszcze przegubu i odbojów. Stuka przy delikatnie skręconych kołach. jeżdzę już tak ok miesiąca i jak prognozujecie ile jeszcze wytrzymie?

 

Jakbyś wymienił osłone i wyczyścił przegub i go nasmarował to pewnie jakiś czas jeszcze byś pojeździł ze stukaniem.. ale czy warto ? ta sama robota co przy wymianie przegubu wiec lepiej wymienić .. a co do wahaczy to kup caly komplet :) ja na jesień miałem wybite 2 górne prawe ale mówie poczekam do wiosny zmienie bo moze dojdzie jeszcze coś zeby dwa razy nei robic.. no i doszło .. całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam GSP i gumę SPIDAN. Zrobiłem 5tkm i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności