Skocz do zawartości
klasycznymaster

Przeguby zewnętrzne - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W lipcu 2011 wymieniłem dwa przeguby zewnętrzne, obydwa spidan kupione w inter-carsie i co? obydwa do wymiany!!!! Zrobiłem na nich około 9 tyś. km. Zgubiłem paragon bo uważałem że nie będzie mi do niczego potrzebny bo to "SPIDAN" , więc reklamacji nie będzie :( Jakiej firmy przeguby mam kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze żeby lemforder miał w ofercie przeguby napędowe więc myśle że znajomy musiał się pomylić z nazwą części. Dobre przeguby to Spidan, Lobro, Metalli, Ruville ceny zależnie od firmy, najlepiej poczytaj na forum bo było już kilka wątków o przegubach na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U szwagra jak padł przegub to z uwagi na jego kryzys finansowy kupił przegub m-ki Kamoka ( cena 80 zł), przejechał już na nim swobodnie jakieś 12-13 tyś km i jak do tej pory cisza spokój tzn nie terkocze, nie ma luzów ba nawet osłona nie pękła. I tak się zastanawiam bo jak mi przyjdzie w moim Paszczaku wymieniać przegub to - przy tym co tu poczytałem - czy jest sens wywalać 200 -300-400 zł na przegub markowy jeśli posypie się mniej więcej w tym samym czasie albo i szybciej.

 

Od jakiegoś jednak czasu czytam kolegów posty na temat oryginalnych części i coraz częściej dochodzę do wniosku że płaci się ciężką kasę za części które są dużo droższe a jakością niestety zrównują się z zamiennikami. Kiedyś czytałem tu na forum między innymi o świecach do mojego silnika (AWT), każdy zachwalał że tylko ale to tylko NGK bo poleca je VW, tylko że np Skoda to do swoich silników które przecież są VW i niczym się nie różnią zaleca świece BRISK które są produkowane w Czechach i są o ponad 1/2 tańsze. Więc myślę jednak że są zamienniki które mają korzystną cenę i optymalną jakość.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotr1986 zwracam honor:) dzwoniłem dzisiaj do znajomego i pytałem jakiej firmy ten przegub i powiedział że lobro :) to ja coś poprzekręcałem... cena 140-160 zł. Czy to dobra cena?? i jak się sprawują te przeguby u was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruville według mnie są najlepszymi przegubami jeżeli chodzi o jakość/cenę. Zapłaciłem za ten przegub 100zł i jak narazie sprawuje się wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłem dzisiaj do znajomego i pytałem jakiej firmy ten przegub i powiedział że lobro to ja coś poprzekręcałem... cena 140-160 zł. Czy to dobra cena??

 

cena dobra

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na Lobro i na początku troszke stukał przy mocnym obciążeniu (skrecone koła i but). Mechanik mówił, że jak nie ustąpi w ciągu tygodnia, to trzeba będzie go reklamować. Po 2-3 dniach ułożył się i od 25000km cisza. Ruville nie są zalecane do diesli z uwagi na duży moment obrotowy - to są raczej słabe przeguby. Lobro i Spidan to wyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ruville według mnie są najlepszymi przegubami jeżeli chodzi o jakość/cenę. Zapłaciłem za ten przegub 100zł i jak narazie sprawuje się wyśmienicie

 

kymec ile na nim przejechałeś? Właśnie kupiłem Ruville, może ktoś z was ma takie w swoim pasku, jak się sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy poleca przeguby spidan ale jak widze po postach wiecej jest tych negatywnych opinii wiec nie wiem czy to taki super wybór ja słyszałem że firma ruville jest ok wiec takie tez zakupiłem jutro montaz i zobaczymy jak beda sie sprawowac firma znana takze mysle ze bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już jakiś czas temu tak jak kolega wyżej kupilem firmy ruville, taki przegub , sprawuje się dobrze, a przejechałem już ok. 15000km, mam nadzieje, że dalej będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam Metelli i też dobre.Najwazniejsze pilnować osłony gumowe,bo to jest najwiekszy mankament.Jezeli pęknie i sie nie wymieni to najlepszego trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Wg Mnie bardzo dobre przeguby robi Ruville.

Wymienilem juz dwa zewnetrzne. Jeden przy przebiegu 186 tys (prawy), drugi przy 210tys (lewy) obecnie Pasek ma 246 tys. Gumy w obu przypadkach całe nie uszkodzone, przeguby bez zadnych luzów, nic nie stukaja, nie ma zadnych dziwnych bić nawet przy 180 km/h

Jezdze dosyc agresywnie wiec te wyniki moge uznac za super. Koszt takiego przegubu ok 80-100 zł.

Naprawde polecam Ruville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruvile i metelli to nawet to samo chyba totalny bezsens przepłacać za lobro czy spidana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ruvile przejechałem po wymianie 18tys narazie żadnych stuków a ni objawów zapłaciłem 100zł .Polecam dobra firma nietylko przegubów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pakuje GSP. Cena śmieszna, ok. 75 zł, w zestawie wszystko, co potrzebne. Opaski są wytrzymałe, fajnie pozaginane. Osłona jest mięciutka, ma specjalny system wpustowy, że jak się włoży osłonę na przegub to bez opaski ciężko ją zerwać. Przebiegi już ponad 10 kkm i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w Ruvile pękają gumy wytrzymuje max 5 miesiecy (taxi) oczywiscie mowa o tych z alledrogo teraz kupilem gume Spidan i zobaczymy czy wytrzyma chociaż rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma to nawet spidana szybko parcieje najlepsze gumy są w metelli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie polecam metelli, mam takie w aucie - przegub zamontowane, i jestem b. zadowolony, dają radę. są porządnie wykonane, nie ma problemu z montażem, nie ma żadnych stuków etc. gumy wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ruvile - 39tkm i zero oznak zużycia, osłona również jak nowa, ojciec klientom również zakłada często ruvilla i reklamacji jeszcze żadnej nie było....Tak czytam ile kto przejechał na przegubach, przecież to nie jest element który ma starczyć na 10-20-40tkm tylko min powinien te 150tkm wytrzymać...w moim byłym Mk2 którego mieliśmy od przebiegu 60tkm pierwszy przegub padł przy 242tkm ( oczywiście wcześniej osłona się rozleciała ale szybka wymiana osłony + mycie i nowy smar i dalej długo jeździł) fakt że to było tylko 1.3 a przeguby seryjnie większe pasujące również do 1.6 i 1.8, ale mimo to w większości aut które serwisujemy raczej nie zdarza się aby padł przegub przy przebiegu mniejszym jak 150tkm...

Edytowane przez MZiobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności