Skocz do zawartości
arczi741

Zamek w klapie bagażnika nie otwiera się z centralu

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu wszystkich postów ( a na temat zamków w paskach jest ich dużo ) okazało się ,że wszyscy głównie mają problem z otwarciem zamka tylnej klapy za pomocą kluczyka-a umnie jest akurat odwrotnie-po zamknięciu kluczykiem centralu i ponownym otwarciu wszystko się pięknie otwiera oprócz klapy bagażnika :[ ,za pomocą kluczyka otwieram bez problemu , lekko wk....y zdjąłem plastik z lampy zawołałem połowicę ( oczywiście nigdy nie ma czasu a jeżdzić to chce ;) ) dałem kluczyk do ręki i kazałem zamykać i otwierać centralny od strony kierowcy a ja patrzyłem co się dzieje przy otwartej klapie . Okazuje się ,że wszystko pięknie cyka ,siłownik cowa się i wysuwa jak w nówce , zamek odblokowuje się po każdym otwarciu i wszstko pięknie do momentu zamknięcia klapy .bo wtedy znowu nie można otworzyć z centrala. Pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek ma 3 pozycje. Centralny działa jak masz ustawiony zamek w pozycji poziomej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem zapomniałem dodać ,że przekręcałem zamek we wszystkie możliwe pozycje i dalej dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze jak masz możliwość pożyczyć od kogoś sam zamek i zobaczyć na innym zamku może to coś pomoże .Pozdrawiam :vw: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołącze sie do kolegi .. mam problem z otwieraniem bagażnika.. przestał działać centralny zamek w tylnej klapie, a kluczyk do zamka w klapie nie pasuje .. idzie go jakoś otworzyć ? co może być przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kluczyk do zamka w klapie nie pasuje

Czy raczej nie chce sie przekręcić, wkład do wyjęcia i wyczyszczenia.

Jeśli reszta otwiera sie normalnie to raczej nie wina siłownika tylko cięgien w klapie , bez rozebrania sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze nie moge w ogole klapy otwierać.. od poczatku kluczyka nie dało sie przekręcic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opuść tylne fotele, wejdż z latarką od wewnątrz do bagażnika i złap lewą reką tą ruchomą część zamka w kształcie podkowy, pociągnij za nią i otworzysz bagażnik. Potem spróbuj wyregulować na ruchomym, nagwintowanym pręcie tę nasadkę wkręcaną.Może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie otwiera.. pomogły mega dziury we wrocławiu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padł siłowniczek i ręcznie się otwiera ale nie zamyka z centralnego najgorzej było otworzyć jak się zatrzasnął:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak otworzyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jakie auto pytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby nie pisać nowego tematu podpinam się do powyższego. Mam problem z zamkiem w tylnej klapie ( b3 variant ). Chodzi o to, że przy zamykaniu centralnego z kluczyka drzwi się zamykają a klapa nie. Na dodatek cały czas chodzi wtedy pompka od centralnego (dźwięk pompki dochodzi z prawej części bagażnika ), mimo że drzwi się pozamykały. Bardzo proszę o pomoc, bo wychodzi na to że zostawiam na noc otwarte auto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma złotej kuli by odgadnąć dlaczego w Twoim aucie przestał działać bagażnika, ale każdy Ci powie że jeśli nie zajrzysz do klapy i nie zlokalizujesz oraz naprawisz uszkodzenia to zaraz będziesz szukał nowej pompki (a ona lubi się gotować i trochę kosztuje).

Zdjęcie wewnętrznego poszycia klapy i lokalizacja usterki nie jest skomplikowane (raptem parę spinek) więc do dzieła.

A gdyby co? to pompkę masz pod małą pokrywą w podłodze opakowaną styropianem.

Edytowane przez -one-
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, poszukam problemu. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, aby nie pisać nowego tematu podpinam się do powyższego. Mam problem z zamkiem w tylnej klapie ( b3 variant ). Chodzi o to, że przy zamykaniu centralnego z kluczyka drzwi się zamykają a klapa nie. Na dodatek cały czas chodzi wtedy pompka od centralnego (dźwięk pompki dochodzi z prawej części bagażnika ), mimo że drzwi się pozamykały. Bardzo proszę o pomoc, bo wychodzi na to że zostawiam na noc otwarte auto :(

miałem to samo

rozkręć przesmaruj cięgna i będzie po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej odswieze troche temat w moim pasku nie dziala jak by przycisk od klapy w kombi ktory aktywuje pompke dziala otwieranie z drzwi kierowcy ,central tez zamyka i otwiera tylko nie moge samej klapy otworzyc tak jak by wogole nie da sie wcisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej odswieze troche temat w moim pasku nie dziala jak by przycisk od klapy w kombi ktory aktywuje pompke dziala otwieranie z drzwi kierowcy ,central tez zamyka i otwiera tylko nie moge samej klapy otworzyc tak jak by wogole nie da sie wcisnac

zapytaj w dziale b5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam trochę odświeżę temacik mam problem z zamkiem nie zamyka się w ogóle i ta klapa tak lata co się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam trochę odświeżę temacik mam problem z zamkiem nie zamyka się w ogóle i ta klapa tak lata co się dzieje??

zamarzł zamek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności