Skocz do zawartości
Gość slawek_utg

Licznik co i jak :|

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć może ktoś z forumowiczów miał taki problem i znalazł schemat? Lub ma gdzieś na stole licznik i mógłby podać jakie mają opory te rezystorki lub przynajmniej kolory pasków. Na szrotach nie jest zbyt tanio za licznik. Jeszcze trochę poczekam może ktoś da jakieś cenne wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem schematu dla Ciebie ale nic nie znalazłem. mam w piwnicy dwa liczniki to je obadam. co prawda z benzyny ale może akurat układy będą podobne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie elektroniki praktycznie nic się nie zmieniło tylko teraz kontrolka od oleju się nie żarzy a świeci normalnie i ciągle. Teraz muszę szukać czegoś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest skup złomu który kasuje również samochody. Sprzedają tam takie graty jak liczniki na kila:). Poszukaj, może w Twojej okolicy jest coś podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem z licznikiem nieco inny - nie działa kontrolka ciśnienia oleju - w ogóle się nie świeci. Jak kupiłem auto to w liczniku była odstawiona niezła druciarnia - do lewej nóżki diody kontrolki oleju dolutowany był przewód który był wyprowadzony na zewnątrz licznika i podłączony do żółtego przewodu w kostce licznika (idzie on do czujnika oleju z tego co zauważyłem, tego który siedzi w podstawie filtra oleju). Oprócz tego do pinów na płycie głównej w które wchodzą styki obrotomierza również dolutowane były jakieś dwa przewody również wyprowadzone na zewnątrz licznika, z tym że nie podłączone nigdzie z 2 strony tylko zaizolowane aby się nie stykały ze sobą i nie dotknęły do czegoś. Usunąłem to druciarstwo i kontrolka oleju nie świeci. Sprawdzałem obrotomierz, przelutowałem płytkę z elektroniką w obrotomierzu i zauważyłem wtedy że ktoś wylutował z niej jeden z styków który wchodzi w płytę główną licznika a drugi przelutował obok w miejsce które akurat na płycie głównej licznika nie jest wykorzystane. Również i to patenciarstwo poprawiłem - obrotomierz działa prawidłowo tak jak od samego początku działał, ale kontrolka nadal się nie świeci :(

Zauważyłem że ścieżka która dochodzi do pinu z którym łączy się żółty przewód kostki idący do czujnika w podstawie filtra oleju idzie do drugiego od prawej pinu na płycie głównej który łączy się z obrotomierzem, więc zapewne w elektronice obrotomierza jest układ który steruje kontrolką ciśnienia oleju i pobiera sygnały z obu czujników. Co jeszcze może być nie tak ? Czujnik w podstawie filtra sprawny bo gdy silnik nie pracuje to podaje on sygnał masowy a po uruchomieniu silnika nie podaje żadnego sygnału (otwiera swoje styki), ciągłość ścieżek w liczniku została sprawdzona i jest OK. Proszę o pomoc, bo sprawa jest pilna - kontrolka ciśnienia oleju to jedna z najistotniejszych kontrolek w liczniku !

 

P.S. Zapomniałem napisać, że mam Passata B3 z silnikiem 1,6 Turbo D RA i ma on licznik na jedną wtyczkę z jedną kontrolką od kierunkowskazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, myślę, że najlepiej byłoby gdybyś sprawdził, czy przewód od czujnika do kostki licznika ma przejście. Myślę, że wiesz jak to sprawdzić :) Albo miernik, albo jakaś bateria + żaróweczka i lecisz. Jeśli będzie przejście to szukaj winy w liczniku, jeśli nie będzie to szukaj winy w elektryce samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było sprawdzone od razu jako pierwsze :)

Na tym żółtym przewodzie idącym do czujnika w podstawie filtra oleju przy zgaszonym silniku jest masa, sam przewód ma ciągłość.

Z jakiegoś powodu ktoś odwalił to druciarstwo w liczniku tylko dlaczego? I dlaczego po usunięciu tego druciarstwa kontrolka nie chce działać ? W głowicy siedzi drugi czujnik, sprawdzę jeszcze ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :D

Zmieniłem sobie licznik na wersję z obrotkiem. Zmieniłem prędkościomierz ze starego licznika, zdjąłem również licznik z temperaturą i paliwem.. zapewne go źle wsadziłem gdyż nie chce pokazać ani temperatury ani stanu paliwa. Da się tą sprawę jakoś rozwiązać czy szukać nowego licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności