Skocz do zawartości
Gość slawek_utg

Licznik co i jak :|

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek_utg

Ello !! Wiem ze ten temat byl przerabiany 1000 razy i 1 ale dla wlsnego bezpieczenstwa po 1 zdjolem licznik po 2 zamiast jednej zarowki(jak w ksiazce) byly 3 szt; i teraz jest taki knif chce miec inne podswietlenie(doradzcie) mam kupic gotowe zarowki(diody) w oprawkach, i co z robic z tym zielony poswiatem(paskiem)?? po 3 jak wyjmowalem licznik byla kostka napiecia i linka od licznika a gdy wyjolem licznik zauwazylem wejscie na jaks wtyczeke na 4-5 bolce (co to?) po 4 jak bede montowal licznik czy bedzie problem z zalozeniem linki od predkosciomierza czy trzeba rozgrecac kierownice(licznik wyjolem przez kierwonice) po 5 dioda od hamulaca recznego mie nie swieci (gdyz jest idealna, co moze byc przyczyna?) jak narazie to wszystko jak cos znwou znajde bede informowal z gory bardzo dziekuje za Odpowiedz aa p.s. jaki jest prawidlowy rozmiar opon i felg w B3 seria bo mi licznik oszukuje o 20-30 km/h do przodu... :644: ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz teraz rozmiar opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc:

 

- pasek zielony możesz wyrzucić, jak założysz diody kolorowe (3 diody),

 

- z zakładaniem licznika to bedziesz miał troche problemów jak nie ścigniesz kierownicy, ale da rade!

 

musisz jednak dobrze naprowadzić licznik aby linka wskoczyła na swoje miejsce;)

 

Co do oszukiwania przędkości to Mi też się zdaje że mi oszukuje o jakieś 10-20km!

na 195/60 (letnie) i 175/70 (zimowe) pokazuje mniej więcej tak samo...????? a różnica w oponach jest!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Co do oszukiwania przędkości to Mi też się zdaje że mi oszukuje o jakieś 10-20km!

na 195/60 (letnie) i 175/70 (zimowe) pokazuje mniej więcej tak samo...????? a różnica w oponach jest!?

Witam. Mysle ze opony maja w tym przypadku malo do powiedzenia - napewno nie o 20-30 km/h. U mni tez oszukuje ... pytalem kilka razy i jakos tych informacji ni e mozna pozbierac do kupy ... trzeba Helmuta zapytac co spier***** :626:

PS: Proponuje (sam sobie) wszystkim zaczac naprawe od wskazowki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

no wiec kolopot z glowy licznik zalozony w 5 min bez problemow :D nawe mi wskazowk temp. cieczy zaczela dobrze pokazywac i wreszcie przestala mi migac ta dioda od wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wreszcie przestala mi migac ta dioda od wody

a co zrobiłeś z tym...?

 

z prędkością:

Ja zapytam się jak ktoś pojecdzie za mną, albo przedemną przez CB Radio i sobie porównam...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

normalnie odpiolem akumulator, i wyciagnolem licznik odlaczylem go od wszytkiego i tak chocby jakiegos resa dostal, i mi nie miga ta cholerna dioda, a po drugie to mi pokazuje prawidlowo temperature bo kiedys zapalilem zimny silnik to mi sie juz odrazu podnosila a teraz mi sie podnosi po przejchaniu z jakies 3-4 km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baazyl1

Ja miałem podobną sytuacje, walczyłem 3 miechy i nie mogłem dojśc dlaczego zegary mi warują. Problem jest prosty do rozwiązania!!! Gniazdo w liczniku do krórego podłączasz kość ma piny i to jest cały babol, po kilkunastu latach urzytkowania dostają tzw zimnego lutu. Więtrz trzeba rozebrać licznik i ponownie je zalutować. Problem znika od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

sławek, i co zmieniłeś podświetlenie czy zostawiłeś orginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotletera :P Panowie problem mam następujący: Passat B3 89r 1.6TDI niegdyś 1.8Benz. Autko ładne i ogólnie przyjemne silniczek zdrowiutki ale problem mam z licznikiem, mianowicie licznik jest z benzyny ori i oszukuje o 20/30km. Zawyża prędkość, próbowałem go odpinać i w ogóle, ale nic nie pomogło:( Macie może jakieś pomysły ?? A i czy gdy bym wsadził licznik od oryginalnego diesla B3 to działął by ?? Bo np w B2 który jest oryginalnie dieslem, próbowałem wsadzać benzynowy licznik i nie działał. Z góry dzięx za odp. PoZdRaVWiAm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje to ktoś grzebał przy tym liczniku mając na celu zmniejszenie przebiegu i na koniec roboty nie wyskalował wskazówki. Jeśli skala zaczyna się u Ciebie od 20km/h to na początek proponuje zrobić tak. Delikatnie zdejmij wskazówkę, następnie znajdź małą białą kreseczką. Jest między ogranicznikiem wskazówki a guzikiem od resetowania tego małego przebiegu. Następnie nałóż ponownie wskazówkę tak, aby była skierowania dokładnie na ta kreseczkę. Po umocowaniu przełóż wskazówkę za ogranicznik. Złóż licznik, przejedź się i sprawdź czy pomogło. Opony zakładam że masz odpowiedni rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiec kolopot z glowy licznik zalozony w 5 min bez problemow :D nawe mi wskazowk temp. cieczy zaczela dobrze pokazywac i wreszcie przestala mi migac ta dioda od wody :D

 

Wiem że odgrzewam bardzo stary temat ale mam pytanie i to szczere - jak powinno się montować wskaźniki w B3 by prawidłowo podpiąć linkę prędkościomierza i nie stracić przy tym zdrowia psychicznego. Ostatnio jak wymontowałem wskaźniki to chyba godzinę się męczyłem by wcisnąć linkę na miejsce. Wchodzi dość ciasno a dojście ręką praktycznie zerowe. A ja ciągle mam problem ze wskaźnikiem temperatury i paliwa - coś nie styka w środku i praktycznie ciągle wskazówki leżą nieprzytomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że odgrzewam bardzo stary temat ale mam pytanie i to szczere - jak powinno się montować wskaźniki w B3 by prawidłowo podpiąć linkę prędkościomierza i nie stracić przy tym zdrowia psychicznego. Ostatnio jak wymontowałem wskaźniki to chyba godzinę się męczyłem by wcisnąć linkę na miejsce.

wkładasz licznik przez kierownicę.

jak już leży na swoim miejscu to podciągasz go do siebie, odchylając górę.

wkładasz dwa najdłuższe palce ;), łapiesz linkę i celujesz nią w kołnierz.

jak wcelujesz to wkładasz licznik na swoje miejsce i linka wskakuje sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wkładasz licznik przez kierownicę.

jak już leży na swoim miejscu to podciągasz go do siebie, odchylając górę.

wkładasz dwa najdłuższe palce ;), łapiesz linkę i celujesz nią w kołnierz.

jak wcelujesz to wkładasz licznik na swoje miejsce i linka wskakuje sama.

 

Tak też robiłem. Niestety linka mało co pozwala się wyciągnąć do wnętrza samochodu. Sprawdzałem pod maską ale nie widzę by dało się ją ułożyć jakoś inaczej tak by zapas był większy. Ruchomość mojej linki ogranicza się do może 10cm co znacząco utrudnia jej podpięcie. Jeśli powinna dać się wyciągnąć bardziej to proszę o info - może wtedy więcej czasu poświęcę jej ułożeniu w komorze silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 jest chyba tak samo więc ja po wymianie żarówek podświetlenia deski zawiązałem na lince krótki kawałek nitki i podczas wsuwania linki podciągasz za nitkę linkę do góry i hop jest w gniazdku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli powinna dać się wyciągnąć bardziej to proszę o info
raczej się nie da. Ja słyszałem o sposobie na sznurek tzn robisz pentelke na pancerzu tak aby mieć oba końce w rękach, wciskasz licznik i dociągasz linkę ciągnac za sznurki.
A ja ciągle mam problem ze wskaźnikiem temperatury i paliwa - coś nie styka w środku i praktycznie
przelutuj tranzystor (czarny z trzema nóżkami) i wszystko będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej się nie da. Ja słyszałem o sposobie na sznurek tzn robisz pentelke na pancerzu tak aby mieć oba końce w rękach, wciskasz licznik i dociągasz linkę ciągnac za sznurki.

przelutuj tranzystor (czarny z trzema nóżkami) i wszystko będzie działać

 

Dzięki za info z tym tranzystorem. Tylko z operacją się na razie wstrzymuje przez złe wspomnienia z podpinania tej linki. Jak będę miał ze 2h wolnego czasu to spróbuje ponownie. Muszę też się dorobić klucza nasadowego do kierownicy bo płaskim nie mogę podejść do nakrętki a demontaż wskaźników z założoną kierownicą to dodatkowe utrudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demontaż wskaźników z założoną kierownicą to dodatkowe utrudnienie.

 

Jak masz regulacje kierownicy to nie ma problemu ;)

 

Proponuję wcisnąć linkę maksymalnie w stronę silnika w ten tunel, z którego wychodzi tylko przed tym odpiąć ją pod podszybiem z zaczepu i włożyć licznik a potem podsunąć linkę od strony silnik i zaczepić ją z powrotem w podszybiu ;) Sam tak zrobiłem po dłuższym zastanawianiu się jak ja wkońcu założyć skoro ręka nie wchodzi nad licznik by ja podciągnąć w kierunku licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety linka mało co pozwala się wyciągnąć do wnętrza samochodu.

nie ma potrzeby jej ciągnąc do środka, wystarczy ją podnieść do góry..

Muszę też się dorobić klucza nasadowego do kierownicy bo płaskim nie mogę podejść do nakrętki a demontaż wskaźników z założoną kierownicą to dodatkowe utrudnienie.

licznik przechodzi przez kierownicę w B3. nigdy nie ściągam kiery przy wyjmowaniu licznika.

Proponuję wcisnąć linkę maksymalnie w stronę silnika w ten tunel, z którego wychodzi tylko przed tym odpiąć ją pod podszybiem z zaczepu i włożyć licznik a potem podsunąć linkę od strony silnik i zaczepić ją z powrotem w podszybiu Sam tak zrobiłem po dłuższym zastanawianiu się jak ja wkońcu założyć skoro ręka nie wchodzi nad licznik by ja podciągnąć w kierunku licznika.

wow, ale patenty z zakładaniem licznika. ;) nie mam małej ręki ale problemów z założeniem linki nigdy nie miałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności