Skocz do zawartości
jakubm_wro

[ wnętrze] Wymiana pasów bezpieczeństwa B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem dosc nowym milosnikiem passata. W niedawno zakupionym aucie czeka mnie wymiana przednich pasów bezpieczeństwa (zakleszczyly mi sie pasy od strony kierowcy). zdemontowalem juz listwte progowa zaslaniajaca napinacz, jednak nie bardzo wiem jak sie zabrac za listwe pionowa (slupka), zakrywajaca sam mechanizm zwijajacy jak i czesc pasa. Czy moglbym prosic o jakies wskazowki zamim jeszcze nie polamalem niczego - w literaturze nie potrafie znalesc pomocnych opisow/schematow?

 

pzdr,

kudeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(zakleszczyly mi sie pasy od strony kierowcy)

Witam!

Jeżeli zakleszczyły = zblokowały, tak że nie można ich rozwinąć, to miałem podobny problem z tylnimi pasami. I sam sobie naprawiłem, nie musiałem wymieniać. Jeżeli przednie są tak samo skonstruowane, to sam możesz naprawić. Na rolkach po obu stronach są czarne zaślepki. Pod jedną jest sprężyna (TEJ STRONY NIE RUSZAJ! - mi wystrzeliła prosto w twarz [całe szczęście że noszę okulary] i z godzinę się bawiłem żeby ją złożyć), pod drugą natomiast znajduje się mechanizm blokujący. jest bardzo skomplikowany - składa się z 2 elementów :rotfl: Jak je wyjmiesz, to powinno się dać zwinąć i rozwinąć pasy.

powodzenia :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, tylko ze problem polega na tym ze nie potrafie sie dostac do rolek - szukam mniej silowego rozwiazania niz zrywanie na sile plastiku ochronnego z calego slupka. pasy na wymiane juz mam wiec wolalbym wymienic je niz rozbierac i ingerowac w mechanizm (zawiodly raz i nie mam juz do nich zaufania)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 wygląda to tak że trzeba zdemontować górną osłonę słupka. Nachodzi ona na dolną osłonę, w której znajdują się dwa wkręty. Cała osłona siedzi na dwóch nitach plastikowych i dodatkowo cała krawędź jest zagięta i obejmuje obramowanie otworów na drzwi. Otwierasz tylne i przednie drzwi i palcami podważasz górną osłonę od dołu i przesuwasz się do góry. Dalej potrzebujesz mocnego narzędzia które nie ma ostrych krawędzi (nie pokaleczy plastików). Wkładasz między odchyloną część a karoserię i działasz jak łomem - nit wyskakuje i masz osłonę w dłoni. (patrz foto)

http://picasaweb.google.com/rakowski.t/PassatPodsufitka/photo#5086995591705772066

 

Wygląda to dość brutalnie ale plastik jest mocny i raczej nic nie połamiesz :) łatwiej jest jak podgrzejesz np suszarką. Wcześniej odkręć górne mocowanie pasa i ściągnij kostkę do regulowania wysokości pasa (na wcisk)

 

Odkręcasz dwa wkręty i dolną osłonę odchylasz do wewnątrz. Całkowicie jej nie wyjmiesz, bo trzyma ją dolna listwa na progu, więc uważaj żeby nie wyskoczyła bo będziesz musiał rozbierać dół żeby to poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromnie dziekuje:) wskazowki bardzo pomocne.

jesli chodzi o dolna listwe (progowa) to akurat ja zdjalem jako pierwsza. wydaje mi sie ze do wymiany calego pasa jej demontaz bylby konieczny tak czy tak gdyz znajduje sie pod nia napinacz pirotechniczny ktory chyba wymieniany jest razem z pasem?

 

pzdr i jeszcze raz dzieki

 

(btw mam nadzieje ze mocowanie elementow nie rozni sie zbytnio w B4... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się coś zrobić z pasami ktore nie chcą się zwijać ? Mam taki problem w B4 :/ wolałbym nie wymieniac bo to jest jednak jakis koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozebrać rolkę (patrz mój post wyżej) i spróbować mocniej naciągnąć sprężynę oraz przesmarować wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy na forum speca od pasów bezpieczeństwa:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Remek gratuluję

 

Jak już odkopałeś, to podziękuję za gratulację, i powiem Ci, że wszystko z powrotem poskładałem tak jak było :P

 

A co do słabo zwijających się pasów - w którymś wątku było już opisane - spryskać pasy plakiem/silikonem w sprayu i pomaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B3 wygląda to tak że trzeba zdemontować górną osłonę słupka. Nachodzi ona na dolną osłonę, w której znajdują się dwa wkręty. Cała osłona siedzi na dwóch nitach plastikowych i dodatkowo cała krawędź jest zagięta i obejmuje obramowanie otworów na drzwi. Otwierasz tylne i przednie drzwi i palcami podważasz górną osłonę od dołu i przesuwasz się do góry. Dalej potrzebujesz mocnego narzędzia które nie ma ostrych krawędzi (nie pokaleczy plastików). Wkładasz między odchyloną część a karoserię i działasz jak łomem - nit wyskakuje i masz osłonę w dłoni. (patrz foto)

http://picasaweb.google.com/rakowski.t/PassatPodsufitka/photo#5086995591705772066

 

Wygląda to dość brutalnie ale plastik jest mocny i raczej nic nie połamiesz :) łatwiej jest jak podgrzejesz np suszarką. Wcześniej odkręć górne mocowanie pasa i ściągnij kostkę do regulowania wysokości pasa (na wcisk)

 

Odkręcasz dwa wkręty i dolną osłonę odchylasz do wewnątrz. Całkowicie jej nie wyjmiesz, bo trzyma ją dolna listwa na progu, więc uważaj żeby nie wyskoczyła bo będziesz musiał rozbierać dół żeby to poskładać.

 

Witam,

prośba- czy dałoby się jeszcze raz "odkopać" tą fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności