Skocz do zawartości
raver32

Błąd 778 - czujnik skrętu kół G85

Rekomendowane odpowiedzi

Taki bład wywaliło mi dzisiaj na VAG-u.Wszystko było ok.Nic sie nie działo,dopiero od ok 2 tygodni zauwazylem dziwne zjawisko.Warunki pogodowe idealne a mi od czasu do czasu przy wchodzeniu w zakrety z dosc niska predkoscia zaczela "pomigiwac" kontrolka ESP i czuc bylo wyrazna chwilowa "tarke" na kołach.Przypadek byl sporadyczny,ale wystepowal.Wczoraj po podobnej sytuacji,nagle z niczego zapalily sie na stale 2 kontrolki ESP i ABS.Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolki normalnie gasly a kontrolka ESP migała od czasu do czasu jak wczesniej,po czasie znowu zapalily sie 2 kontrolki ESP i ABS.Dzisiaj podlaczylem samochod pod VAG i wlasnie to mi wyskoczylo.Mial ktos podobny przypadek?Samochod mam 3 lata,nic sie z nim nie dzialo,moge tylko powiedziec ze zaczelo sie tak dziac wlasciwie odrazu po tym jak zmienilem kola na zimowe.Kola mam te same z ubieglego roku wiec nie bardzo widze zwiazek.Wszystko wymiarowe,fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma pod kierownicą do wymiany. Koszt ok 1200 zł z wymianą i kodowaniem nowej. MMiałem to samo, z tym, że mi także wywaliło błąd air bag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

tez mi sie tak zdarzylo ale tylko raz jak chcialem sobie systemy na recznym posprawdzac ;/ i zniknelo dopiero po ponownym odpaleniu auta...mam nadzieje ze to niegrozne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie.Okazało sie,że zaczeła padać prawa końcówka drążka kierowniczego.Wymieniłem końcówkę,ustawiłem na nowo zbieżność i wszystko jest ok :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, tj. nagle pojawiała się "tarka", na prostym odcinku drogi a następnie zapalała się kontrolka ABS i ESP. Po wyłączeniu silnilka gasła. Zdarzało się to po przejechaniu kilku kilometrów. Potem ten problem zanikał. W stacji diagnostycznej sprawdzałem i okazało się, że mam uszkodzone z jednej strony dwa górne wahacze, wyrwane gumy, swożnie OK i w związku z tym nie było żadnych stuków. Wymieniane były pół roku wcześniej (Loemforder ze znaczkiem VW Audi). Dzisiaj po wymianie wahaczy jeździłem i problemu na razie nie stwierdziłem. Zapomniałem napisać, że na VAG-u były te same błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ten sam problem , i moje pytanie co maja wspólnego wahacze,drążki kierownicze z czujnikiem od ABS.Auto kupione dziś w zawieszeniu nic nie stuka,gdzie szukać problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam problem z zapalającymi się kontrolkami ABS i ESP gasnącymi dopiero po wyłączeniu zapłonu. Pacjent to Passat B5FL z 2002 1.9 TDI 131KM. Po podpięciu pod VAG-a wywala błąd 778 czujnik kąta skrętu G-85. Żadnych innych błędów nie ma. Nic przy Pasku nie było robione, zaczęło sie to dziać samoistnie. Była robiona kalibracja G85 już kilka razy, za każdym razem zakończona pomyślnie i dalej to samo. Co ciekawe kontrolki zapalają się po przejechaniu kilkuset metrów czasami kilku km ale TYLKO W GORĄCE DNI, GDY TEMP. NA DWORZE JEST POWYŻEJ 21-22 st.C(sprawdzone wielokrotnie). Jeżeli jest niższa to błędu nie wywala i kontrolki ABS i ESP się nie zaświecą. Aha G-85 pokazuje prawidłowe wartości kąta skrętu, na wprost 0 czyli tak jak ma być. Panowie pomóżcie w czym może tkwić problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc. Wczoraj wymieniłem czujnik g85 i straciłem wspomaganie. w VCDS wartość steering angle sensor pokazuje cały czas 0.00* bez względu czy skręcam czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszystko dobrze podłączyłeś? posiłkowałeś się jakimś schematem czy nie było takiej potrzeby? ja tez mam czujnik do wymiany, sam jestem ciekawy jak mi z tym pójdzie. Próbowałeś podmienić na stary z powrotem? Jeśli tak to odzyskałeś wspomaganie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności