Skocz do zawartości
Sergiej

Słabe światła 3BG H7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Posiadam Passata b 5 115km kombi 2000rok wersja comfortline. Kupiony niecałe pół roku temu. Od samego początku był problem ze światłami, były bardzo kiepskie. Te ktore sa wiem tyle ze sa soczewkowe tak? Takie byly przy zakupie wiec nic nie zmienialam. Jakoś dało się jeździć ale do czasu. Teraz jak jest większy dołek lewa lampa (krotkie) gasnie, nastepny dolek to sie zapala.. tak jakby cos nie laczylo? Czego to moze byc wina? Wstawiam zdjecia , mam nadzieje ze sie wyswietla.

 

 

Sprawdz wtyczke zarówek czyli to pod tym gumowym kapturkiem na lampie, najlepiej wyjac zobaczyc styki przeczyscic i sprawdzic kabelki dochodzace do koncowek wtyczek czy nie sa poluzowane naderwane moze cos nie łaczy czyli najprostszy zabieg i najbardziej prawdopodobny ze z tym cos jest nie tak...

 

Jezeli to nie pomoze, proponuje zmienic zarowki na nowe... Miałem tak ale w tylnej lampie ze raz paliła raz nie, pukło sie w lampe zapalila sie, powodem byla juz po prostu wyeksplatowana zarówka, długi czas swiecenia, nie przepalila sie ale juz gaz który ja wypełnia nie był w tej kondycji i był wypalony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampy co masz to są jakies zamienniki. Co do gaśnięcia, to musisz dokładnie sprawdzić wtyczkę tą co przychodzi do lampy i obadać samo mocowanie żarówki, może coś niekontakci. Ostatecznie to sama żarówka może robić takie cyrki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jeti75

W swoim pasku mam soczewki , zalozylem xenon z allegro no i dlugo nie pojezdzilem bo jak juz wczesniej wspomnial ktos policja zawija dowod i juz masz zaproszenie na rzeglad a potem jeszcze poczekasz sobie az ci oddadza dowod , pytanie czy warto sie bawic w taki xenon sam zdecyduj bo nie wspomne ze wrazje jakiej kolwiek kolizji ktos moze okazac sie kumaty i jak zaluka ze masz nieorginalny xenon to nie wiem czy czasem nie bedzie duzo wiecej z tego klopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki xenon, co to ma do rzeczy?

 

Do autorki:

to że gaśnie, to brak styku jak wyżej lub urwane włókno w żarówce. Jak świecą słabo no to niestety ale nie licz na to, że te zamienniki będą świeciły porządnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem caly temat i nie znalazłem odpowiedz na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie:

Posiadam takie lampy w które ktoś wsadził HIDy.

540x405_lampy-reflektorowe-vw-passat-bfl-8220291.jpg

Jestem fanatykiem CB i jak dobre i drogie radio by było nie poradzi sobie z syfem jakie produkują chińskie przetwornice...:nie

 

Mam zamiar kupic oryginalnie przetwornice Hella te ktore szły do orygilanych xenonów w b5fl i wsadzic tam jakies palniki z prawdziwego zdarzenia a nie te z tesco za 9.99...

 

Jakie palniki podejdą w te lampy tak zeby ori przetwornice Hella pasowały?

Dużo roboty będzie z przeróbką wiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże ? :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do HID'ów to powiem tak - kupiłem kilka tygodni temu zestaw firmy Vertex o barwie 4300K. Nie mam żadnego problemu zarówno z radiem fm jak i CB ;)

 

na temat tego jak to świeci możesz przeczytać w temacie o moim aucie, ale tak w dużym skrócie - światło jest niemal identyczne jak w drugim aucie(a4 b7) z ori xenonem i półrocznymi żarnikami. Moj HID świeci nawet ciut bardziej na biało, co jak dla mnie jest na +, bo nikogo nie oślepiam ani policja nie zwraca na mnie zupełnie uwagi, więc o dowód jestem spokojny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja juz sie przekonałem ze swieci to prawidłowo ale nie chce sie bawić w HID'owe przetwornice, chce załozyć do lamp które nie miały oryginalnie xenonu a teraz maja HIDy oryginalne przetwornice VW Hella.

Czy bedą pasować?

 

Dokładnie chce zrobić tak:

-wywalić te przetwornice i w ich miejsce wsadzic ori VW Hella. Wtyczka DO przetwornicy jest chyba taka sama.

-w lampy wsadzić palniki D2S np Philipsa założone w adaptery na gniazdo H7 i wtedy wtyczka OD przetwornicy DO palnika powinna pasować.

 

Dobrze rozumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja juz sie przekonałem ze swieci to prawidłowo ale nie chce sie bawić w HID'owe przetwornice, chce załozyć do lamp które nie miały oryginalnie xenonu a teraz maja HIDpy oryginalne przetwornice VW Hella.

Czy bedą pasować?o

 

Dokładnie chce zrobić tak:

-wywalić te przetwornice i w ich miejsce wsadzic ori VW Hella. Wtyczka DO przetwornicy jest chyba taka sama.

-w lampy wsadzić palniki D2S np Philipsa założone w adaptery na gniazdo H7 i wtedy wtyczka OD przetwornicy DO palnika powinna pasować.

 

Dobrze rozumuje?

Wszystko fajnie ale powiedz mi po co chcesz zakładać przetwornice z Helli zamiast Hidow i zarników?

 

1 Świecić będzie tak samo.

2 Dowód i tak mogą zabrać za brak samopoziomu, spryskow i homologacji na xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakładac bo jak juz pisalem jestem fanatykiem CB i zadne radio nie poradzi sobie z syfem jakie produkują chińskie przetwornice.

Domyślam sie ze na ori VW Hella problemu nie będzie bo muszą byc one bardzo dobrze ekranowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz wtyczke zarówek czyli to pod tym gumowym kapturkiem na lampie, najlepiej wyjac zobaczyc styki przeczyscic i sprawdzic kabelki dochodzace do koncowek wtyczek czy nie sa poluzowane naderwane moze cos nie łaczy czyli najprostszy zabieg i najbardziej prawdopodobny ze z tym cos jest nie tak...

 

Jezeli to nie pomoze, proponuje zmienic zarowki na nowe... Miałem tak ale w tylnej lampie ze raz paliła raz nie, pukło sie w lampe zapalila sie, powodem byla juz po prostu wyeksplatowana zarówka, długi czas swiecenia, nie przepalila sie ale juz gaz który ja wypełnia nie był w tej kondycji i był wypalony ...

 

Tu jest tak samo. Jeśli widzę, że zgasła to wystarczy puknąć i się zapala. A co do żarówek, w tych lampach są też miejsca na malutkie żaróweczki - chyba widać było na zdjęciach - a w ogóle ich tam nie ma, orientujecie się może jakie one powinny być? I ogólnie do tych lamp jakie byłyby najlepsze??

 

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce zakładac bo jak juz pisalem jestem fanatykiem CB i zadne radio nie poradzi sobie z syfem jakie produkują chińskie przetwornice.

Domyślam sie ze na ori VW Hella problemu nie będzie bo muszą byc one bardzo dobrze ekranowane.

 

Ja wlasnie z powidow zakłucen mam zakożone przetwornice hella. Do tego palniki z allegro z metalowym cokolem. Zestaw dział bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska fl i światła są tragiczne . wymieniłem żarówki na bosch i polerka kloszów i jest lepiej ale jeszcze nie to co bym chciał . ale problem jest taki że odnoszę wrażenie że im jadę szybciej tym te światła świeca bliżej . w senie od( o-100km) . przy zmianie pigów jest takie pstrykanie od strony kierowcy w przekaźnikach . ma to jakieś znaczenie, powiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności