Skocz do zawartości
Sergiej

Słabe światła 3BG H7

Rekomendowane odpowiedzi

no to sobie zamówię takie cudo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyczyścić światła i soczewki (było o tym na forum temat renowacja kloszy reflektorów przednich - ty musisz też soczewy poczyścić)

2. Kupić cool blue, night vision czy inne wzmocnione + 30% Philips/osram

 

Mam kolegę, który jest po tych wszystkich zabiegach i jemu światła świecą rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
1. Wyczyścić światła i soczewki (było o tym na forum temat renowacja kloszy reflektorów przednich - ty musisz też soczewy poczyścić)

2. Kupić cool blue, night vision czy inne wzmocnione + 30% Philips/osram

 

Mam kolegę, który jest po tych wszystkich zabiegach i jemu światła świecą rewelka

:ok:

Ja do starszego Paska 3BG z H7 kupilem Tungsramy +50% jakies dwa miechy temu i bardzo ladnie swieci :]

Ale widze, ze wiecej tutaj zwolennikow samorobek xenonow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wyczyścić światła i soczewki

...ciach...

 

 

Dokładnie. Ja na swoje soczewki + Philips NightGuide nie narzekam (chociaż na standardowych nie było tragedii). No ale to pewnie dlatego, że mam jeszcze soczewki na oczach :evil:

 

 

Warto też sprawdzić napięcie na żarówkach (brak przekaźników w VW i fakt, że cały prąd idzie przez włączniki powoduje, że z czasem zaczyna jest spory spadek napięcia na instalacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych poradach kupiłem przetwornice HELLA,

ale teraz jakie żarówki(żarniki) D2S: OSRAM czy PHILIPS?

 

Pozdrawiam

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po waszych poradach kupiłem przetwornice HELLA,

ale teraz jakie żarówki(żarniki) D2S: OSRAM czy PHILIPS?

 

Pozdrawiam

Sergiej

 

Jeśli wkładasz xenon do lamp na H7 to musisz mieć palniki ds2 z obsadką na H7. Philips robi takie, osram nie Jest obsadka, później z niej 2 przewody i złączka D2s, którą podpinasz do przewodu z przetwornicy. W pierwszym linku który Danek zamieścił to to widać.

 

Zwyczajne palniki d2s mają inne mocowanie niż H7, więc musisz mieć dedykowaną do xena lampę, albo zakładać adaptery, blaszki i inne cuda dzięki którym palnik d2s sie będzie w lampie trzymał. Najczęściej jednak ogniskowa zostanie wtedy przesunięta i może być duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na "adaptery" czyli blaszki bo to mój kolega robi więc dobierzemy tak aby było dobrze.

Co lepsze D2S z OSRAM czy PHILIPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips robi takie, osram nie Jest obsadka, później z niej 2 przewody i złączka D2s, którą podpinasz do przewodu z przetwornicy.

Sprzedający sami przerabiają ori D2s na takie, które potrzbujemy :]

 

Jestem zdecydowany na "adaptery" czyli blaszki bo to mój kolega robi więc dobierzemy tak aby było dobrze.

Tylko, że musiałby robić konkretnie adapter pod Passata, a nie uniwersalne do lamp , bo , soczewkowych H7, bo takie nie pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający sami przerabiają ori D2s na takie, które potrzbujemy

A jak taka przeróbka wygląda, ma ktoś zdjęcie?

To nie tylko pierścień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień rozdzielany jest na 3/4, kabelki są przylutowywane do wewnętrznej części większego pierścienia, to samo w mniejszym kawałku i to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierścień rozdzielany jest na 3/4, kabelki są przylutowywane do wewnętrznej części większego pierścienia, to samo w mniejszym kawałku i to wszystko :)

 

 

Tylko po co kombinować z przecinaniem, lutowaniem, drutowaniem itp. jak można mieć te same palniki Philipsa d2s już z obsadką h7, które idealnie wejdą do lampy i mają ogniskową identycznie w tym samym miejscu co halogen h7. Cena niewiele wyższa. Np. http://www.allegro.pl/item280275106_xenon_zarowki_nowe_h1_h7_h3_hb4_hb3_d2s_d2r.html

Ale jak kto woli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co kombinować z przecinaniem, lutowaniem, drutowaniem itp. jak można mieć te same palniki Philipsa d2s już z obsadką h7, które idealnie wejdą do lampy i mają ogniskową identycznie w tym samym miejscu co halogen h7. Cena niewiele wyższa. Np. http://www.allegro.pl/ite...b3_d2s_d2r.html

Ale jak kto woli ...

Po pierwsze..o czym mówie-ja swoje palniki mam właśnie od niego :D

Po drugie...widać, że nie zakładałeś xenonów do Naszych soczewek, bo tak idealnie to one nie wchodzą, można powiedzieć, że w ogóle nie ma to miejsca!!! :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy podnoszac maske widac u was ze cos macie robione przy lampach?passat jest strasznie zabudowany i u mnie nie widac kabli zadnych ktore wystaja co innego jak sie wsadzi reke to wtedy mozna wyczuc ze sa wstawione xenony ;) a i jaka barwe macie swoich zarowek? ja mam 4300 i swieca ladnie na bialo i lekko zolto na pierwszy rzut oka to ciezko stwierdzic czy to xenony :P a swieca o niebo lepiej ;) i zadnych problemow z policja ani w stacji kontroli pojazdow nie mialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...to zależy jak kto miał czas i chęci...z prawej strony(dolot powietrza) wszystko jest skrzętnie ukryte pod lampą, ale po lewej poszedłem na totalną łatwizne-koszyk metalowy pasuje jak ulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten koszyk ma tez oslone przynajmniej u mnie i tez nie widac ;) tabelki landie puszczone bokiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki

założyłem nowość h7 osram night breaker + 90%, nie to co xenon ale jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _PIOTRAS_
założyłem nowość h7 osram night breaker + 90%, nie to co xenon ale jest super

pokaaaa jakąś fote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja philips NihgtGuide Double Lifetime S i zamieniłem Osramy jakie były wcześniej i jest duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gustdelf

Jeszcze przedwczoraj nie pomyslalbym, ze bede pytal co mam zrobic ze swiatlami w passacie. Po prostu wydawalo mi sie, ze w aucie tej klasy wszystko powinno byc dobrze. A poniewaz jezdzilem tylko dobrze oswietlona autostrada do pracy i raz tylko do Polski ciagle pozostawalem w tym przekonaniu, do wczoraj. Musialem pojechac po moja malzonke do jakiegos Pubu na wiosce nie dosc, ze noc byla ciemna jak cholera, drogi waskie i bez znakow poziomych to w dodatku gdzieniegdzie zamglenia. Po prostu nie da sie tego opisac nie moge sobie wyobrazic jak vw mogl zrobic tak gowniane oswietlenie tam gdzie musialem jechac na swiatlach mijania kilka razy o malo nie pojechalem na zakrecie na wprost, swiatlo na najwyzszym ustawieniu swieci tuz za zderzakiem to co dalej jest zupenie rozproszone i jakies takie przyciemnione. Co do dlugich to czasami nawet zapominalem, ze na nich jade, kupa kompletna. A najlepsze sa w angli zajmujace caly pas jezdni wysepki zwalniajace, przy 50 km/h i tych swieczkach zatrzymalem sie doslownie 2 metry przed jedna z nich (szczyt idiotyzmu wybudowac cos takiego i nie dac nawet odblaskow), Panowie mam goraca prosbe napiszcie jakie to refloktory (typ s czy r) i jakie zarowki do tego najlepiej wlozyc (2 X h7 na jedna strone? Czy tez inaczej?. Ewentualnie jak mozna nieznacznie podniesc swiatla mijania ponad to co da sie zrobic pokretlem w kabinie.

 

 

158dc1b95c655ad9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz coś nie ustawione,nie ma lipy w 3BG ,dobrze świecą,pod warunkiem że są dobrze ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności