Skocz do zawartości
Konrados

Czy robi mnie w bambuko?

Rekomendowane odpowiedzi

Strzela mi przegub. Pojechałem do mechanika jak Bozia przykazała. Zdiagnozował. Bravo!! Ale pojawił się problem z zakupem. Mechanik kupił jeden przegub nie pasuje. Pech. Potem kolejny - nie pasuje. Pech? Mechanik twierdzi, że jest nietypowe rozwiązanie. Ok. poszukałem na forum,

http://www.eurodriveshafts.pl/sklep/catalogue/produkt.php?id=5073

zanosze mu czarne na białym a on dalej swoje, że inny. Wg niego koronka ABS jest inna nie ma gwintu tylko jest gładki z otworem na śrubę którą wkręcając blokuje sie półoś. Czy możliwe, zeby wypuszczona była seria z innym rozwiązaniem?!?!? Pasior z końca 99r, 115 KM, TDI, sprowadzony z Francji.Wiecie, kasa poszła, niby mechanik szuka ale już 2 miechy minęły i nic...

 

// pkt. 2.2.a regulaminu - nadaj tematowi normalny tytuł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Oooooo

Ciekawe ciekawe.

Ciekaw jestem jak sie sytuacja rozwinie, poniewaz sam mam takiego paska. Co prawda przegubu jeszcze nie robilem ale nikt nie zna dnia ani godziny kiedy strzeli :)

Jesli chodzi o elementy zawieszenia itp to mam rewelacyjnego goscia na miejscu, ma o tym facet pojecie, takze jesli chcesz to moge sie co nie co dowiedziec. Podaj tyko symbol silnika i zapytam o przegub. Sprawa do zalatwienia z dnia na dzien a nie miesiace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny. Dam znać na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kasa poszła, niby mechanik szuka ale już 2 miechy minęły i nic...

 

Trochę przegina. Lepiej zmień mechanika.

Spróbuj upomnieć się o pieniądze. Ciekawe czy powie że nie pamięta o wpłacie a może zdopinguje go to do działania trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Dolittle

WITAM

 

MOGŁA BYC TAKA MOŻLIWOŚC ZE W TYCH PASSATACH Z ROCZNIKA 99-00 BYŁY CZASAMI MONTOWANE PRZEGUBY KTÓR BYŁY PÓZNIEJ MONTOWANE W TYCH OD ROKU 2001. SAM MA TAKIEGO Z ROKU 2000 115KM ATJ A UKŁAD NAPĘDOWY JEST JUZ OD MODELU NOWSZEGO,PRACUJE W SKLEPIE MOTRYZACYJNYM WIĘC WYMIENIAJĄC SOBIE OSŁONE PRZEGUBU SPRAWDZIŁEM ZEBY WIEDZIĘC JAKI IDZIE NA PRZYSZŁOŚĆ. ALE NAWET JESLI TAK JEST TO TEN MECHANIK PRZESADZA Z CZASEM SZUKANIA TAK DŁUGIM. NIEWIERZE ZE MAJĄC SAMOCHÓD NA WARSZTACIE I BIARĄC PRZGYB DO NAWET NAJBLIZSZEGO SKLEPU NA WZÓR NIC SIE DA DOBRAĆ.

 

POZDRAWIAM

 

vW PASSAT 1,9TDI 115KM 2000R VARIANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr.Dolittle nie pisz więcej razy dużymi literami, ponieważ na tym forum jest to odbierane jako KRZYK!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę odejde ode tematu, a raczej od marki ale miałem kiedys punto 1.7 Td i straciłem juz wszelkie nadzieje na znalezienie własciwego przegubu. Wiecie ile mi sprowadzili rodzai do sklepu: 5. W końcu zdemonowałem go i pojechałme na giełde do Słomczyna. No i dobrałem uzywany ale w b.dobrym stanie. Jedyna róznica jak była to model z jakiego pochodził a mianowicie z marei 1.6 benzyna. I jak to wyjasnić. na marginesie za uzywke zapłaciłem 160 zł a nowy w sklepie ( z tych przywozonych 240 - 260). Viekawe jak to się ma do cen passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Konrados ja takie cyrki miałem z gumowym łącznikiem który jest miedzy turbo a filtrem powietrza. szukałem wpierw używki gość miał silnik z tego samego roku co mój tez 90KM i okazało się że u niego była turbina na dole a u mnie jest na górze.

W Inter Carsie podałem klijentce nr. części to jakiejś literki jej brakowało potem podałem nr. silnika a ta mi mówi że takie montowano rok później :626: dopiero jak poszedłem do warsztatu w którym serwisuje paska (mają dostęp do oryginałów) podałem im nr części i bez żadnych dodatkowych literek zamówili to co trzeba.

 

Ale żeby 2 miesiace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mechanik wpadł w "cug" , byłem u niego dwa razy i dwa razy był nieprzytomny :617: . Wiec o jakichkolwiek ustaleniach nie było mowy. Musze w niedzielę do domu zadzwonić moze przetrzeźwieje... uchhhhh tracę cierpliwość a rzadko mi się to przytrafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witaj no ty to masz mechanika luzaka , wymieniałem przegub w swoim tydzień temu ajm 115 km , 2000rok i zamówił mi mechanik o 8 rano na 14 był a o 15 było po zawodach ,jedyny problem to że nie rozbierali przegubu przed zamówieniem a idą dwa rodzaje jeden ma grubszą ośke i po nakrętce coś patrzyli i udało im się trafić jak gość ma takie podejście to ty lepiej zmień mechanika pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

DOBI1205, jesli mozesz to to powiedz jaki rodzaj przegubu idzie do naszych AJM 115KM. Czy tam ida te od 3B czy 3BG??? Ja jak wymienialem lozyska i klocki hamulcowe to potrzebne byly wlasnie te od 3BG (czyli ponoc mocniejsze).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy historii. Już bezpardonowo podszedłem do człowieka, żeby albo oddał kasę (zwodzi, zwodzi, zwodzi) albo jutro ma być przegub i wymiana. No to miałem przyjechać nastepnego dnia na 12 godzinę. Przyjechałem a chłopa nie ma... Zadzwoniłem (ku zdziwieniu odebrał) i powiada, ze zaraz będzie. Czekam godzinę, dwie , trzy nie ma. NIe zdzierżyłem i w rekompensacie zabrałem mu szlifierkę i wiertarkę, po czym zadzwoniłem imformujac go o tym (uwalony w trupa był). Zobaczymy co się bedzie działo. Może mnie teraz oskarży o kradzież...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekaj spokojnie na Policje , bo podejrzewam, że ci nie odpuści. W świetle prawa to kradzież, przecież nie miałeś z nim żadnej umowy.. Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paragon z jego pieczatką i podpisem świadczący że wpłaciłem mu kaskę ... już kilka miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie znaczy , a co będzie jak wskaże innego właściciela szlifierki i wiertarki? Różnie bywa.......... ale może go zmobilizujesz - czekam na efekt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam na efekt tego, co ma to wspólnego z działem technicznym (oprócz mechanika) :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witam , do mojego 3b z 2000roku , z silnikiem ajm 115 km założyli przegub firmy lobro nr L303409 pozdrawiam :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koshalek
Mam paragon z jego pieczatką i podpisem świadczący że wpłaciłem mu kaskę ... już kilka miesięcy temu.

 

mialem podobny problem z elektrykiem naprawa przeciągała sie 3 tyg. a facet prawie co dzien nawalony w trupa.

coś doradze najpierw oddaj mu te fanty co wziołeś nastepnie idz do niego z jakimś swiadkiem postaraj sie pogadać. nastepny krrok to powiadomienie policji na początku dzielnicowy a potem patrol facet po tej wizycie zrobił mi auto w 3 h. odrazu mimo ze była to niedziela.

Jeszcze coś, jesli naprawia ci auto a jest pijany w warsztacie, oczywiście jesli ma legalną firme, to wystarczy jeszcze zadwonic aby go zabrali na izbe wytrzeźwien wierz mi po zapłaceniu 300 stówek za nocleg moze mu sie odechce chlać w robocie i ci auto zrobi. Odrazu zaznaczam ze takie działanie to ostateczność i trzeba byc wtedy konsekwentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, bo faceta już chyba tak przygniotło, że ma gdzieś swoich klientów. Dla fachowca to samobójstwo. Ja na twoim miejscu jak najszybciej założyłbym sprawę w sądzie, może jeszcze zdążysz coś od niego wyrwać. Przy składaniu pozwu napisz by sąd zabezpieczył mienie, by do rozprawy, co może trochę potrwać gostek niczego co ma nie sprzedał. Co do fantów jakie wziąłeś, to według prawa popełniłeś przestępstwo. Inna rzecz co ewentualnie zeznasz. Możesz powiedzieć, że ci je dał jako zabezpieczenie i niech on się martwi o dowody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z narzedziami teraz wiem... przesadziłem ale wierzcie mi jestem z natury opanowanym człowiekiem ale po prostu nie wytrzumałem i i poniosło mnie. Dzięki za rady podjadę do niego po pracy i może jeszcze raz podejmę próbę załatwienie sprawy w sposób cywilizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności