Skocz do zawartości
Gość wieo

swiece żarowe b5/b5fl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wieo

Witam

Jakie swiece żarowe do passata na PD kod silnika AJM jakiej firmy najlepiej brac (bede kupowal na allegro w mojej miejscowosci za swiece bosch-a licza sobie 45 pln-a za sztuke :D ) podobno bosch najczesciej podrabiany ;( czy mozna to rozpoznac?

 

Jaka dlugosc siwecy jest w tym modelu 97mm??

Moze mozecie kogos polecic na allegro sprawdzonego?

Pozdrawiam

Wieechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silniczek i parę dni temu zmieniałem świece na Beru cena ok 35 zł. polecam sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beru, ngk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Witam

Jakie swiece żarowe do passata na PD kod silnika AJM jakiej firmy najlepiej brac (bede kupowal na allegro w mojej miejscowosci za swiece bosch-a licza sobie 45 pln-a za sztuke :D ) podobno bosch najczesciej podrabiany ;( czy mozna to rozpoznac?

 

Jaka dlugosc siwecy jest w tym modelu 97mm??

Moze mozecie kogos polecic na allegro sprawdzonego?

Pozdrawiam

Wieechu

 

 

Te świece 97mm są do TDI-PD po 2002 roku a nie do TDI-PD -- ATJ/AJM.

Jeak chcesz to mam takie świece pod ręką po 35zł/szt od Beru.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wieo

aa czy ktos udzieli mi konkretnej odpowiedzi jaka to ma byc sieca dlugosc jakies oznaczenie itd??

 

silnik 1.9 TDI pompowtrysk PD roczek 1999 :D

 

Pozdrawiam i dziekuje...

 

Wiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego ATJ-tka kupiłem od HHA świece beru, jeszcze ich nie montowałem ale zrobię to na dniach. Zima idzie to i ruch ze świecami jest większy :D nie wiem czy warto kupować na allegro, chyba że od jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy który ma pozytywne opinie od osób użytkujących jego świece od kilku sezonów (sam takiego nie znam)

 

Więc lepiej chyba dać parę groszy więcej i mieć spokój na kilka sezonów a nie kupować co najtańsze na allegro i wymieniać co zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beru 0 100 226 227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na wymianie świec w moim ATJ-tku. Sam nie miałem odpowiedniego klucza więc nie chciałem się z tym paprać :/

 

dostęp do dwóch pierwszych świec jest dobry, z dwiema ostatnimi trzeba się trochę namęczyć. Trzbe wyjąć filtr paliwa.

 

Co najlepsze, trzy świece były zasmolone, tylko jedna świeca była dobra i normalnie się nagrzewała po podłączeniu do akumulatora :przestraszony:

 

mechanik powiedział "głupi że on jeszcze palił" :wstyd:

 

przed wymianą kontrolka grzania świec pojawiała się po przekręceniu kluczyka na jakieś 2-3 sekundy, teraz pojawia się dosłownie na chwilkę. Przed wymianą po zapaleniu mozna było odczuć i zobaczyć po wskazówce obrotomierza że silnik przez parę pierwszych sekund troszkę nie równo chodzi. Teraz chodzi równiutko. Przed wymianą na zimnym silniku trzeba było go kręcić z 1,5 sekundy, teraz pali na dotyk

 

Wiec same plusy :ok:

 

a świece są tutaj

ef58cb4b5ddf4e91m.jpg

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dzisiaj na wymianie świec w moim ATJ-tku. Sam nie miałem odpowiedniego klucza więc nie chciałem się z tym paprać :/

 

dostęp do dwuch pierwszych świec jest dobry, z dwiema ostatnimi trzeba się trochę namęczyć. Trzbe wyjąć filtr paliwa.

 

Co najlepsze, trzy świece były zasmolone, tylko jedna świeca była dobra i normalnie się nagrzewała po podłączeniu do akumulatora :przestraszony:

 

mechanik powiedział "głupi że on jeszcze palił" :wstyd:

 

przed wymianą kontrolka grzania świec pojawaiała się po przekręceniu kluczyka na jakieś 2-3 sekundy, teraz pojawia się dosłownie na chwilkę. Przed wymianą po zapaleniu mozna było odczuć i zobaczyć po wskazówce obotomierza że silnik przez parę pierwszych sekund troszkę nie równo chodzi. Teraz chodzi równiutko. Przed wymianą na zimnym silniku trzeba było go kręcić z 1,5 sekundy, teraz pali na dotyk

 

Wiec same plusy :ok:

 

no to namówiłeś mnie wymianę świec... u mnie jak są przymrozki, tak koło -4 już mi ciężej pali

czyli niedługo olej, filtry i świece

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To prawda z tymi swiecami, ze 3 pierwsze mozna odkrecic w miare bez problemu, uzywajac wyzszego klucza nasadowego, rozm. 10. Czwarta swieca jest zupelnie schowana za filtrem i wezykami. Odkrecilem u gory srube mocujaco filtr paliwa, ale gdzies jeszcze trzyma i nie wiem gdzie. Jak zdemontowac caly filtr z osprzetem? U siebie sprawdzilem 3 swiece do ktorych doszedlem bez demontazu filtra i sa OK. Pozostala czwarta swieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymienilem rowniez 2 pierwsze swiece bo do nich jest jako taki dostep :P Po wymianie swoch pali o niebo lepiej ... ale jak mozna sie dostac do 2 ostatnich nir narobiac gorzej niz jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie powinny być świece do silnika AHU

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitał. Przepraszam, że odgrzewam tak staaarego kotleta...

 

Te świece 97mm są do TDI-PD po 2002 roku a nie do TDI-PD -- ATJ/AJM.

 

Kupiłem świece od dosyć dobrze znanego większości sprzedawcy Danielloss z Allegro.

Zaproponował dłuższe świece (niemam w tym momencie numeru produktu pod ręką) zaznaczając TYLKO DO POMPOWTRYSTKIWACZY...

Wyjąłem moje świece i okazało się, że faktycznie przysłał mi dłuższe o jakieś 4 milimetry.

Co z tym fantem zrobić? Trochę się przestraszyłem i zdecydowałem jednak, że włożymy stare, krótsze. Czy można bez żadnego problemu włożyć te dłuższe do AJMa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja do swojego paska zaryzykowałem i kupiłem świece boscha 97mm,a były wcześniej założone beru 92mm. Po zakręceniu 4 szt. sprawdziłem obracając wałem delikatnie czy czasami tłoki nie dobijają do świec i bez problemu się zmieściły. A jeśli chodzi o zapalanie samochodu to jest dużo lepiej niż na tych beru 92 mm.Przetestowane ostatniej mroźnej zimy po prostu rewelacja.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do AJM jak długość jest świecy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do AJM jak długość jest świecy ??

 

ta ''seryjna'' krótsza ma 92mm.

 

Dowiedziałem się również od Danielloss'a, że spoko można wkładać te dłuższe, na dniach najprawdopodobniej będzie to zrobione...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko można wkładać te dłuższe

czyli te 97mm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec gdzie sa swiece zarowe w silniku awx?,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności